Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Настінний газовий котел і буферна ємність для ГВП: пакетна пропозиція

К. Волчинський

Сучасні системи опалення досить складні та багатокомпонентні. Та й для досягнення комфорту паралельно з енергоефективністю, як правило, замало просто обрати економний настінний газовий котел і правильно підібрати радіатори. Розуміючи це, виробники теплотехніки пропонують поряд з окремими продуктами ще й пакетні пропозиції «з одних рук»

Не секрет, що виробники опалювальної техніки виготовляють не тільки котли, теплові насоси та інші теплогенератори, а ще й аксесуари до своїх виробів. До них належать, наприклад, каскадні контролери, побутові пульти керування, датчики кімнатної та зовнішньої температури повітря, датчики бака-акумулятора для ГВП, гідравлічні комплекти, групи безпеки, циркуляційні насоси, димарі та інше. У цілому спектр аксесуарів, як і загальний їх функціонал, вражає.

Поширеним є комплектування настінних газових котлів буферною ємністю для ГВП. Це рішення привабливе тим, що дає можливість влаштувати безперебійне та комфортне ГВП від одноконтурного настінного котла з постійним запасом гарячої води.

Аргументом на користь пакетних рішень є те, що завжди краще придбати все «з одних рук», оскільки в цьому разі можна бути впевненим, що комплектуючі – взаємопов’язані, тобто їхні характеристики підібрані фахівцями відповідно до оптимізації роботи всієї системи. До того ж пропонується гарантія на все обладнання, що входить у набір.

Компанії-виробники заохочують покупців тим, що надають знижки на пакетні пропозиції. Особливо це стосується преміальних рішень щодо конденсаційних котлів, дорожчих за традиційні теплогенератори. Зазвичай в такі пакети входить базовий набір «настінний газовий котел + датчики» або такі комбінації, як «настінний газовий котел + буферна ємність для ГВП» чи «настінний газовий котел + система димовидалення». Певні комплекти можуть включати аксесуари, застосування яких максимально відповідає меті досягнення бажаного рівня комфорту в оселі. У свою чергу, користувач може обрати пакет, який найбільше відповідає його запитам і наповненню гаманця.

Розглянемо пакетні пропозиції, які пропонує на вітчизняному ринку італійська компанія Ariston Thermo. Як базовий компонент у них виступають газові конденсаційні котли серії ONE або традиційні агрегати серії X.

Пропонується три основних типи пакетів: System (настінний газовий котел і буферна ємність для ГВП на 120 л), System+ (настінний газовий котел і буферна ємність для ГВП на 160 л), MZ (мультизональний пакет, тобто рішення для організації кількох контурів і зон опалення).

Пакети System доступні з одноконтурними конденсаційними котлами середньої цінової категорії Clas ONE та з теплогенераторами преміум-класу Genus ONE. Потужності зазначених котлів – 24 кВт, чого достатньо для підігріву води в буферній ємності для ГВП об’ємом 120 л. Ця буферна ємність підібрана за розмірами так, аби зручно вміщуватись прямо під котлом.

У розширеному пакеті також є датчик кімнатної температури Cube (рис. 1) і датчик температури зовнішнього повітря – для додаткового забезпечення термічного комфорту та енергозбереження.

Зображення настінного газового котла та баків-аккумуляторів для опалення та ГВП Рис. 1. Варіанти пакетних пропозицій з буферною ємністю на 120 л, різними настінними газовими котлами та зовнішніми приладами для регулювання системи опалення

Другий тип – пакети System+. Вони відрізняються від попередніх лише тим, що комплектуються баками-акумуляторами більшого об’єму – на 160 л. І, очевидно, що така буферна ємність не вміститься під настінним газовим котлом. Тобто розташування обладнання буде дещо іншим, що треба враховувати при проектуванні.

У свою чергу, мультизональні пакети MZ мають все необхідне для того, щоб одразу підключити всю систему до безкоштовного додатка для смартфонів Ariston Net, який дає змогу користувачеві керувати системою на відстані. Також це дозволяє авторизованому сервісному центру компанії-виробника дистанційно лагодити певні неполадки в котлі, без виїзду на місце, або узгодити з користувачем час та дату візиту майстра.

До мультизональних пакетів входять також гідравлічні блоки швидкого монтажу MGM Evo. Вони дозволяють влаштувати декілька контурів опалення (рис. 2), а саме: один високотемпературний (радіаторний) контур та один або два (в залежності від моделі гідравлічного блока) контури низькотемпературного поверхневого опалення («тепла підлога»). Такі пакети можливо використовувати як у квартирах, так і в приватних будинках площею до 350 м2.

Зображення схеми підключення настінного газового котла, буферної ємності для ГВП та атоматики Рис. 2. Приклад організації системи опалення і ГВП із застосуванням комплекту з двоконтурного газового котла, гідравлічного блока та приладів керування

Гідравлічний модуль (рис. 3) оснащений енергоефективними насосами. Він підключається за принципом автоматичного налаштування Plug&Play і не потребує попередньої або додаткової збірки. Набір обладнання включає в себе: автоматичний повітряний сепаратор, запірну арматуру для підключення до котла та системи опалення, модульовані насоси для першої (прямої) та другої (зі змішувачем) зони, зворотні клапани, гідравлічну стрілку.

Зображення схеми гідравлічного блока для котельної Рис. 3. Конструкція гідравлічного блока MGM ІІІ Evo:
1 – автоматичний вантузний клапан; 2 – кран подання води від котла; 3 – кран повернення води в котел, 4 – розподільна гребінка; 5 – циркуляційний насос першої зони; 6 – зворотний клапан першого контуру; 7 – злив уловлювача бруду; 8 – запірні крани контурів; 9 – електричний блок; 10, 11 – циркуляційні насоси другої та третьої зон; 12, 13 – вузли змішувальних клапанів із сервоприводом другого та третього контурів

Робочі характеристики модуля: температура води – +45 або +85°С в залежності від контуру, тиск – 0,5–3 бар.

Кілька варіантів монтажу системи опалення та ГВП з модулем MGM Evo ми вже розглядали на сторінках журналу – стаття «Три ефективних рішення для опалення і ГВП» (Журнал AW-Therm липень-серпень 2017). Про те ж, як складові системи «спілкуються» між собою можна прочитати в матеріалі «Що таке протокол зв’язку Bus BridgeNet?» (Журнал AW-Therm січень-лютий 2018).

Зважаючи на сучасний високий рівень розвитку технологій керування, нерідко системи комплектуються повноцінними пультами-контролерами. На них відображається інформація про стан і параметри роботи котла, а при комбінованих схемах та інших додаткових джерелах тепла – геліоколекторів, теплового насоса. Крім того, виводиться значення температури води в буферній ємності.

Пристрій допомагає користувачу, монтажнику або сервісному спеціалісту здійснювати контроль і налаштування параметрів роботи всієї системи: він сам по собі є хронотермостатом з можливістю програмування та задання режимів роботи.

Подібними датчиками кімнатної температури та контролерами (рис. 4), комплектуються пакетні пропозиції Ariston Thermo для котлів Alteas X та Genus X, що пропонують у моделях номінальною потужністю від 24 до 34 кВт. Причому, у випадку з Genus X прилади Sensys для зручності керування оснащені вбудованим Wi-Fi модулем.

Зображення приладів автоматики керування системою опалення Рис. 4. Прилади для автоматизації функціонування систем опалення:
а) датчик кімнатної температури Cube, б) контролер Sensys

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 122


7 коментарів

  • Чи входить пакетне обладнання Ariston до переліку виробів, на які надаються "теплі кредити"?

  • Ник, доброго дня.

    На жаль, газові котли не входять до переліку обладнання, на яке надаються "теплі кредити".

    З повним переліком такого обаднання можливо ознайомитись за посиланням

    http://saee.gov.ua/sites/default/files/perelick_materialiv/Perelik.Vidkoreg.pdf

  • Чи вистачить пакету з буферною ємністю на 120 л. для автономного опалення і ГВП 3-кімнатної квартири площею до 120 м2 з 4-ма мешканцями?

  • Ольга, вітаю. Стосовно опалення, з абсолютною точністю можна буде сказати тільки після аналізу тепловтрат, але зазвичай котел 24 кВт може підтримувати комфортну температуру на вказаній площі. Стосовно ГВП, так, зазвичай 120 літрів вистачає для 4 мешканців.

  • Яка економія газу досяжна при переобладнанні автономного опалення із заміною звичайного котлу на пропоновані моделі Ariston та за рахунок чого?

  • Ольга, важко сказати про економію газу, адже на це впливає дуже велика кількість факторів. Якщо прийняти грубо, то при заміні звичайного котла без терморегуляції на конденсаційний котел з відповідними датчиками кімнатної та вуличної температури то економія може сягати до 35%. Це досягається за рахунок:
    1) використання теплоти димових газів для попереднього нагріву води перед тим як вона нагрівається від пальнка;
    2) за умови відповіднно пропахованої системи опалення, в котлі відбувається ефект конденсації, який приносить значну економію;
    3) так як за наявності вищезгаданих датчиків, котел "розуміє" фактичну ситуацію в приміщенні та за його межами, та за рахунок того, що конденсаційні котли мають значно більшу глибину модуляції ніж звичайні, такі рішення дозволяють затрачувати рівно стільки газу, скільки необхідно без зайвого згоряння та додатково збільшити термін життя котла.

  • Чи буде працювати високотехнологічне обладнання, якщо зникне електрика?

4
5
4
Залишити коментар

Telegram