Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Теплові насоси на ГВП та система «теплої підлоги»: сучасне інженерне рішення для будь-яких задач будівництва

Сучасні системи опалювальної техніки та обладнання для приготування гарячої води стають домінуючими на ринку України. Поєднання системи теплої підлоги та теплового насосу для ГВП є енергоефективним та перспективним рішенням для нового будівництва, а також при відбудові та модернізації будівлі

Вдалим рішенням для швидкого і якісного влаштування інженерних систем в будівлі є поєднання системи опалення «тепла підлога» та системи гарячого водопостачання з використанням теплового насосу. В той же час, використання сучасного інженерного обладнання зробить такі системи енергоощадними та легкими у використанні.

Для нагрівання побутової гарячої води в житлових будинках можна застосовувати тепловий насос, що використовує тепле повітря зсередини будинку. Прикладом насосу такого типу є ТН EcoHeat Proтм (Tweetop).

Зображення тепловий насос EcoHeat Proтм (Tweetop)

EcoHeat Pro нагріває холодну воду в резервуарі під тиском. Теплова енергія, що необхідна для нагрівання води, надходить безпосередньо з вентиляційного повітря. Вентиляційне повітря кожного звичайного житлового будинку має температуру взимку + 20°C, а влітку – ще вище. В таких умовах застосування даного типу насосу є особливо ефективним.

Тепловий насос EcoHeat Pro складається із двох поєднаних в єдиний блок елементів – компресорного блоку (верхня частина) та бака-акумулятора води (нижня частина). До верхньої частини приєднуються два повітроводи – вхідний та вихідний. Тепловий насос EcoHeat Pro має найсучаснішу систему охолодження та низькообертовий компресор Hitachi з дуже малим рівнем шуму і високим внутрішнім ККД.

Випарник теплового насосу – це фактично 4 невеликих випарника, що розміщені в одному корпусі, та розподільник холодоагенту перед випарником, точна подача якого у випарник контролюється електронним дросельним клапаном.

Тепловий насос EcoHeat Pro з ємністю 200L належить до класу енергоефективності А++, а тепловий насос з ємністю 300L отримав клас енергоефективності А+. Максимальна температура побутової гарячої води при роботі самого теплового насоса становить 60°С. Діапазон використання температури всмоктувального повітря змінюється від -7 до +43°С, що робить цей насос універсальним до застосування. Нагрівальна потужність теплового насоса становить 1,8 кВт.

Зображення тепла підлога ТЕСЕ

Для правильної роботи теплового насосу необхідно забезпечити його належним потоком вентиляційного повітря (~ 350 м3/год). Недостатня кількість вентиляційного повітря, що подається в тепловий насос, робить його роботу неефективною, що врешті призведе до аварійного вимкнення.

В житлових приміщеннях все більш доцільно встановлювати систему «тепла підлога». Вона має вдале поєднання з тепловим насосом, який може працювати не лише на систему ГВП, але й на систему опалення. Таке поєднання спрощує процес вибору компонентів, особливо коли є можливість замовити обладнання в одного постачальника.

Основним елементом підлогових опалювальних систем є труба, яка виготовляється із поліетилену високої термостійкості PE-RT. Задля запобігання проникненню кисню через товщу стінки всередину системи, труба вкривається спеціальним захисним антикисневим шаром із EVOH. Наприклад, компанія ТЕСЕ пропонує труби стандарту SLQ чотирьох типів: PE-Xc, PE-RT, PE-RT/AL/PE та PEMD-Xc. Розміри труб: 12×1,5; 16×2; 17×2; 20×2,25; 25×2,25. В трубі TECEfloor SLQ PE-RT 5S шар EVOH розміщений всередині труби, де він захищений від зовнішнього впливу, подряпин і стирання.

Компанія TECE також є виробником алюмінієво-пластикової композитної труби TECEfloor SLQ PE-RT/Al/PE-RT з поліетилену високої щільності з підвищеною термостійкістю, з м'яким алюмінієвим сердечником, спеціально для панельних систем опалення.

Для вирішення задачі підключення і комплексного налаштування «теплої підлоги» TECE пропонує декілька готових рішень. Це і колектори з нержавіючої сталі з витратомірами, до яких додатково можна підібрати комплект розширення колектора з перехідником із зовнішньою різьбою 1". А також пластикові колектори, з можливістю модульного розширення за допомогою 2-, 3- і 4-ходових модулів з'єднання, з відводами на 3/4" (євроконус). Колектор з нержавіючої сталі типу TECElogo-Push – ідеальний для швидкого підключення без скручування труб підлогового опалення. Виводи у ньому постачаються в комплекті з попередньо зібраними пуш-фітингами з євроконусом, які можна згодом легко демонтувати за допомогою інструменту системи.

Варіанти керування, запропоновані компанією TECE – це кімнатні терморегулятори типу RT-А та RT-D для монтажу в системний цоколь або на стіну. Регулювання температури в приміщенні здійснюється за допомогою поворотного механізму та м'якого блокування.

В системі TECEfloor закладено кілька варіантів укладання труб. При цьому доступні всі необхідні комплектуючі для кріплень: клейні стрічки, розмотувачі, такери, скоби різних розмірів і форм, панелі з фіксаторами та ін.

Ширший опис систем «тепла підлога» та теплових насосів на ГВП можна знайти за посиланням: «Тепловий насос для гарячого водопостачання | AW-Therm.com.ua», «Тепла підлога»: як повноцінна система опалення та її компоненти | AW-Therm.com.ua».

За додатковою консультацією з приводу особливостей та придбання теплового насосу EcoHeat Pro, а також «теплої підлоги» від ТЕСЕ варто звертатися до компанії «СП УДТ» – офіційного представника продукції в Україні.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 108


Залишити коментар

Telegram