Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

«Тепла підлога» ТЕСЕ: повноцінна система опалення та її компоненти

Системи підлогового опалення забезпечують максимальний комфорт для людини за рахунок рівномірного розподілу температури по всій поверхні приміщень. В житлових приміщеннях система підлогового опалення стає основною, оскільки може застосовуватися як з тепловими насосами, так і з конденсаційними котлами, підтримуючи акцент на енергозбереженні. «Тепла підлога» легка в керуванні на відстані, а також в автоматичному режимі. Всі ці особливості роблять систему домінуючою на ринку опалювальної техніки та привабливою для споживачів

Зображення труба TECEfloor

Система водяної «теплої підлоги» складається з багатьох компонентів, які пов`язані між собою, і вимагає комплексного підходу як до підбору обладнання, так і монтажу готової системи. Комплексне рішення дозволить значно скоротити час на вибір системи та її монтаж.

Розглянемо систему підлогового опалення в розрізі окремих елементів, які пропонуються сучасною компанією-виробником ТЕСЕ на ринку України.

Труба для водяної «теплої підлоги»

Основним елементом підлогових опалювальних систем є труба, яка виготовляється із поліетилену високої термостійкості PE-RT. Задля запобігання проникненню кисню через товщу стінки всередину системи, труба вкривається спеціальним захисним антикисневим шаром із EVOH.

Саме такими є труби від компанії ТЕСЕ. Цей світовий виробник пропонує труби стандарту SLQ чотирьох типів: PE-Xc, PE-RT, PE-RT/AL/PE та PEMD-Xc. Розміри труб: 12×1,5; 16×2; 17×2; 20×2,25; 25×2,25. Зокрема це труба TECEfloor SLQ PE-RT 5S, в якій шар EVOH розміщений всередині труби, де він захищений від зовнішнього впливу, подряпин і стирання. Максимальні умови застосування по температурі - Тмакс. 90°C, по тиску - 6 бар.

Зображення труба для теплої підлоги ТЕСЕ

Також наявна алюмінієво-пластикова композитна труба TECEfloor SLQ PE-RT/Al/PE-RT з поліетилену високої щільності з підвищеною термостійкістю, з м'яким алюмінієвим сердечником, спеціально для панельних систем опалення. Стандарт SLQ (Silver Line Quality) в перекладі з англійської означає «Срібна лінія якості».

Цей знак є показником високого стандарту виробництва, гарантує сумісність усіх компонентів системи.

Колектори та технології

В основному система підлогового опалення має два і більше контурів. Тому вузол керування на основі розподільчих колекторів – надійне рішення в роботі такої системи.

Зображення колектор ТЕСЕ для теплої підлоги

TECE підійшла до цього питання комплексно та пропонує декілька типових рішень для спрощення монтажу, обрахунку на інсталяції системи. Це і колектори з нержавіючої сталі з витратомірами, до яких додатково можна підібрати комплект розширення колектора з перехідником із зовнішньою різьбою 1". А також пластикові колектори, з можливістю модульного розширення за допомогою 2-, 3- і 4-ходових модулів з'єднання, з відводами на 3/4" (євроконус). Таким чином можна отримати колектори з будь-якою кількістю контурів – аж до 12-ти. Колектор з нержавіючої сталі типу TECElogo-Push – ідеальний для швидкого підключення без скручування труб підлогового опалення. Виводи у ньому постачаються в комплекті з попередньо зібраними пуш-фітингами з євроконусом, які можна згодом легко демонтувати за допомогою інструменту системи.

Регулятори температури та керування

Керування cистемою підлогового опалення можна проводити в зручному автоматичному режимі за допомогою сервоприводів та регуляторів, що не лише зручно, але і призводить до значної економії тепла.

Варіанти керування, запропоновані компанією TECE – це кімнатні терморегулятори типу RT-А та RT-D для монтажу в системний цоколь або на стіну. Регулювання температури в приміщенні здійснюється за допомогою поворотного механізму та м'якого блокування. Регулятор RTL Box зі скляною лицьовою панеллю товщиною 7 мм та алюмінієвою ручкою застосовується для систем підлогового та стінового опалення, в поєднанні з радіаторною системою опалення. Перемикання здійснюється між вхідним і зворотним потоком. Завдяки привабливому дизайну та компактним розмірам RTL Box не потрібно приховувати, а навпаки можна розміщувати у видимій зоні - на рівні вимикача світла.

Зображення  RTL Box від ТЕСЕ

Елементи керування системою також доступні від компанії TECE. Це і сервопривід для 3-ходового змішувального клапана, а також регулятор постійної температури із вбудованим 3-точковим приводом для легкого та швидкого монтажу з індикацією температури, положення клапана, обертання, включаючи датчики занурення.

Якщо замовник планує влаштування «розумного будинку», то компанія TECE пропонує блок управління для індивідуального контролю температури приміщення, зокрема для систем підлогового та стінового опалення, в поєднанні з радіаторною системою опалення. В комплект до цього пристрою входить монтажний блок із зібраним та попередньо налаштованим регулювальним клапаном, попередньо налаштованим RTL-клапаном і термостатичним клапаном.

Системи для монтажу

В системі TECEfloor закладено кілька варіантів укладання труб. При цьому доступні всі необхідні комплектуючі для кріплень: клейні стрічки, розмотувачі, такери, скоби різних розмірів і форм, панелі з фіксаторами та ін.

Наявні гарпун-скоби від TECEfloor з широкою опорною поверхнею з 8 мм кліпсами забезпечують досягнення дуже високих зусиль утримування та фіксації труби, що є особливо актуальним при монтажі на підлозі. Спеціальний інструмент «Такер», який є незамінним при монтажі системи, забезпечує надійну, безперебійну роботу.

Зображення такер ТЕСЕ

З вищенаведеного зрозуміло, що до вибору системи підлогового опалення потрібно підходити комплексно. На прикладі системи TECEfloor можна отримати комплексне рішення, у якому все продумано до дрібниць. Готові рішення та комплекти, які можна отримати «з одних рук», пропонує компанія «СП УДТ» – надійний постачальник обладнання для «теплої підлоги» в Україні.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 860


Залишити коментар

Telegram