Мерч AW-Therm інтернет магазин

Системи панельного опалення та охолодження KAN-therm

Низькотемпературні системи водяного панельного опалення та охолодження, що використовують внутрішню поверхню будівельних конструкцій, стають все більш популярними як в будівництві житла, так і в об’єктах громадського та промислового призначення. В якості гріючих панелей ці системи використовують підлоги, стіни або стелі. Завдяки використанню бетонної підлоги як буфера тепла, системи «теплої підлоги» мають довший цикл нагрівання та довше віддають тепло після припинення роботи, тоді як радіатори швидко охолоджуються

Зображення системи панельного опалення та охолодження

Панельному опаленню, а особливо підлоговому опаленню, властивий найбільш сприятливий для людини рівномірний розподіл температури в приміщенні– близький до ідеального. Тепло, найбільш інтенсивне біля підлоги, де температура становить близько 24-28°C, поступово знижується до стелі, досягаючи близько 18-20°C на рівні тулуба та голови. Такий температурний градієнт є оптимальним для організму людини, забезпечує не лише тепловий комфорт, але й сприяє гарному самопочуттю та здоров'ю.

Зображення температурні режими панельного опалення

При температурі повітря в приміщенні 20 °C забезпечується той же тепловий комфорт, як при температурі 21-22 °C при традиційному радіаторному опаленні або кондиціонуванні.

За рахунок зменшення конвекційних потоків, «тепла підлога» значно зменшує циркуляцію та осідання пилу в приміщенні, що важливо для людей з алергією.

Завдяки оптимальному розподілу температури в приміщенні, можна зменшити температуру повітря при збереженні умов теплового комфорту, а це веде до зменшення об’єму вживаної теплової енергії.

Приймаючи до уваги комфорт та енергозбереження, цей метод також ідеально підходить для опалення високих приміщень. Прикладом оптимального застосування панельного опалення є виробничі цехи та складські приміщення, а також церкви та костели. Також панельне опалення добре підходить для об’єктів, що потребують рівномірного розподілу температури– басейнів, бань, спортивних та реабілітаційних приміщень.

Існує міф, що встановлення системи панельного опалення та охолодження є складним. Це переконання швидко втрачає свою справедливість, коли ми дивимося на сучасні та інтуїтивно зрозумілі рішення, які пропонує компанія KAN. Монтаж цих систем не тільки швидкий, але й простий. Завдяки широкому асортименту труб, ізоляції та елементів кріплення, таких як системи KAN-therm Tacker, Profil, Rail, NET або TBS, інсталяцію можна пристосувати до будь-якого типу приміщення та потреб користувача.

Крім того, пропозиція систем KAN-therm включає рішення для мокрого методу (з заливанням шару стяжки) і сухого (без заливання шару стяжки) монтажу. Це забезпечує велику гнучкість і можливість використовувати продукти від одного виробника в різних проєктах.

Варіанти монтажу систем «теплих підлог»:

Система KAN-therm Tacker застосовується для опалення (або охолодження) в житловому та громадському будівництві.

Зображення kan-therm-tacker

Гріючі труби кріпляться до ізоляції пластмасовими шпильками за допомогою спеціального пристрою, так званого такера, а потім заливаються рідким цементним розчином. Після процесу затвердіння та подальшого прогріву, на стяжку укладається підлогове покриття. Tacker– це спеціальний інструмент, який дозволяє швидко і легко кріпити труби «теплої підлоги» до шару ізоляції. Це значно полегшує роботу монтажників, дозволяючи їм скоротити час монтажу теплої підлоги. Завдяки цьому пристрою труби підлогового опалення можна розмістити точно та на рівних відстанях, що сприяє рівномірному розподілу тепла в приміщенні.

Система KAN-therm Profil застосовується для підлогового опалення та охолодження у будівництві житла та об'єктів громадського призначення.

Зображення KAN-therm Profil для підлогового опалення та охолодження

Cистема KAN-therm Profil дозволяє легко монтувати «теплу підлогу» за допомогою традиційної мокрої стяжки. Система складається з теплоізоляційних плит KAN-therm Profil зі спеціальними виступами та однорідних труб або труб з алюмінієвим шаром. Залежно від вимог проєкту, для монтажу в плитах KAN-therm Profil можна використовувати труби KAN-therm bluePERT і труби PERTAL з алюмінієвим шаром. Діаметр труб використовується 16 мм або 18 мм.

Гріючі труби укладають шляхом вдавлювання між профільованими виступами ізоляційної пінополістирольної плити.

Теплоізоляційні плити системи KAN-therm Profil дають можливість укладання контурів з кроком від 5 см. Спеціальна конструкція плит KAN-therm Profil значно зменшує кількість стяжки, необхідної для забезпечення надійності монтажу.

Відмінною особливістю цієї системи є її чудові звукоізоляційні властивості, тому вона може успішно використовуватися у приміщеннях з підвищеними звукоізоляційними вимогами.

Перевага системи KAN-therm Profil полягає в тому, що для монтажу труб на плитах не потрібні додаткові інструменти. В результаті час, необхідний для монтажу, скорочується до мінімуму.

В системі KAN-therm Rail гріючі труби укладаються на теплоізоляцію в пластмасових шинах Rail, що кріпляться до ізоляції за допомогою металевих шпильок, дюбелів або самоклеючої стрічки.

Зображення система KAN-therm Rail  гріючі труби та шина Rail

Система труб KAN-therm Rail застосовується у:

  • конструкції підлогового опалення/охолодження, виконаного сухим методом, з повітряним прошарком, наприклад, підігрів підлог;
  • системах підігріву/охолодження відкритих поверхонь, наприклад, газонів футбольних полів (шини для фіксації труб з діаметрами 18, 20, 25 мм).

Система KAN-therm NET може використовуватися для кріплення труб у монолітних конструкціях, наприклад, термоактивних перекриттях, а також для укладання труб в системах підігріву відкритих поверхонь, наприклад, комунікаційних трас.

Зображення KAN-therm NET – це система кріплення гріючих труб до підоснов різного виду (до теплоізоляції, до ґрунту, до бетонної підоснови).

KAN-therm NET – це система кріплення гріючих труб до підоснов різного виду (до теплоізоляції, до ґрунту, до бетонної підоснови). Гріючі труби кріпляться до розміщеної на теплоізоляції сітки з дроту 3 мм з комірками 150×150 мм за допомогою кріпильних ремінців (пластмасових стяжок) або розміщених на сітці кронштейнів (кліпс). Сітку з дроту можна укладати на пінополістирольні плити системи KAN-therm Tacker або на стандартні пінополістирольні плити EPS з гідроізоляційною плівкою ПE, прикріпленою кліпсами до плит.

Система KAN-therm TBS, також відома як система Trocken Bau (нім. «гіпсокартонні системи»), також є методом панельного опалення/охолодження. У цій системі гріючі труби розміщуються в спеціально розроблених ізоляційних плитах, які потім покриваються плитами сухої стяжки.

Зображення монтаж системи kan-therm tbs

Тепло або холод від труб рівномірно передається плитам сухої стяжки через сталеві випромінюючі профілі, розташовані в пазах плит.

Система KAN-therm TBS може бути використана як:

  • стінове опалення/охолодження (сухий метод) у житловому та громадському будівництві,
  • підлогове та стінове опалення/охолодження (сухий метод) у житлових будинках, а також у реконструйованих та історичних спорудах, особливо в легких дерев'яних конструкціях з низькою несучою здатністю, чутливих до високих навантажень.

Для ефективної роботи системи достатньо температури подачі менше 40°C. Для охолодження влітку в систему можна подавати холодоносій з температурою 16-20°C. Низькі робочі параметри системи означають низькі експлуатаційні витрати.

Сухі системи підлогового опалення ефективні в будівлях з легких конструкцій, а також в будівлях, що мають дерев'яні перекриття на лагах. У таких приміщеннях часто не можна використовувати традиційну бетонну стяжку, що робить суху підлогову систему опалення привабливою альтернативою.

Система KAN-therm TBS вирізняється малою товщиною, що робить її ідеальною там, де є обмеження по висоті приміщення. Загальна товщина «теплої підлоги» в сухій системі не перевищує 50 мм, причому половина цієї товщини припадає на ізоляцію з пінополістирольних плит.

Відео. Шафи для монтажу систем «теплих підлог»

Стінове опалення та охолодження в системі KAN-therm

Елементи панельного стінового опалення KAN-therm ідеально підходять для створення різного типу систем опалення та охолодження, що монтуються на вертикальних огороджувальних конструкціях. Водяне стінове опалення KAN-therm, маючи всі переваги панельного опалення, додатково характеризується такими корисними властивостями:

  • може функціонувати як єдине, самостійне опалення приміщень, або служити як додаткове опалення, якщо недостатньо поверхні підлогового опалення у приміщенні. Може також допомагати радіаторному опаленню, підвищуючи комфортні умови в приміщеннях (використовується при модернізації опалюваного об'єкта),
  • абезпечує рівномірний, близький до ідеального для людського організму, розподіл температури в приміщенні і, як наслідок, високий тепловий комфорт,
  • вертикальні огорожі, зважаючи на однакові для опалення та охолодження коефіцієнти теплопередачі, є ідеальними для дуальних систем (опалення/охолодження),
  • епловіддача здійснюється насамперед шляхом теплового випромінювання (близько 90%), створюючи комфортні умови,
  • емпература гріючої поверхні може бути вищою, ніж у підлоговому опаленні (до 40 °C), що призводить до більшої тепловіддачі, орієнтовна тепловіддача 120-160 Вт/м² (при умовах неперевищення максимально допустимої температури поверхні стіни),
  • орієнтовна холодовіддача складає 48 Вт/м² (при умовах неперевищення різниці температур між поверхнєю стіни і температурою повітря в 6°C для унеможливлення появи конденсату),
  • через меншу товщину гріючої/охолоджуючої плити, а також малого (або нульового) теплового опору зовнішніх шарів (облицювання) стін, зменшується теплова інерція і стає легше регулювати температуру у приміщенні.

Система KAN-therm Wall призначена для монтажу стінових систем опалення сухим або мокрим методом i забезпечує легкий монтаж за дуже короткий час.

Зображення Система KAN-therm Wall призначена для монтажу стінових систем опалення сухим або мокрим методом

Основним елементом системи в сухому методі є готові гіпсоволокнисті плити з закладеною полібутиленовою гріючою трубою діаметром 8х1 мм. Панелі можуть бути закріплені шляхом приклеювання і прямого монтажу на рівну поверхню стіни або за допомогою спеціальної системи опорних конструкцій (каркасу), дерев'яних або металевих.

Завдяки з'єднувачам труб типу «Click» мінімізовано ризик помилок монтажу. Також гарантована можливість вільної та зручної конфігурації гріючих плит.

Система KAN-therm Wall підходить для використання як в традиційних конструкціях (цегляна кладка, залізобетон), так і в каркасних або дерев'яних конструкціях. У випадку з дерев’яними будинками опалювальні панелі KAN-therm Wall можуть бути невід'ємною частиною гіпсокартонного обладнання. Гарним прикладом є також використання опалювальних панелей системи KAN-therm Wall в традиційному цегляному будівництві при оздобленні мансард, для монтажу на так званих відкосах і стінах розташованих під кутом до площі підлоги.

Широкий діапазон розмірів і потужностей панелей дозволяє здійснювати монтаж як на великих поверхнях, так і на невеликих стінах з віконними або дверними отворами. Місця закладення труб позначені на панелі, щоб запобігти випадковому пошкодженню під час монтажу.

Одразу після монтажу нагрівальних панелей і виконання гідравлічних підключень, можна оздоблювати поверхню панелей різними настінним покриттями, такими як фарби, шпалери, керамічна плитка тощо.

Як видно з вищесказаного, використання панельного опалення та охолодження означає проєктування простору без обмежень– це дозволяє вільно розміщувати меблі та предмети декору, не турбуючись про те, що вони заблокують опалювальні прилади, що дозволяє досягти компромісу між естетикою та технічною необхідністю. В результаті інтер'єри стають більш просторими, світлими та відкритими.

Крім того, завдяки своїй автоматизації, системи панельного опалення та охолодження, можуть швидко регулювати температуру до ваших очікувань, гарантуючи комфорт та економію цілодобово. Ви можете легко налаштувати систему так, щоб вона почала розподіляти тепло або охолодження по всьому будинку ще до того, як ви прокинетеся або повернетеся з роботи. Достатньо лише кількох кліків на смартфоні чи ноутбуці! Для повної зручності ви можете довірити все автоматиці і забути про будь-який контроль взагалі.

Слід зазначити, що інвестиції у високоякісну панельну систему не потребують великих фінансових затрат. Витрати на придбання i встановлення перевіреної системи опалення це лише 2% від вартості всієї інвестиції в будівництво.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 677


Залишити коментар

Telegram