Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Насосні групи HERZ – надійне та ефективне рішення для котелень

С. Вачко
Інженер технічного відділу «ГЕРЦ Україна»

При проєктуванні котельні часто зустрічаємось з проблемою організації простору для розміщення необхідного обладнання. Теплогенеруюча установка, баки-накопичувачі та баки непрямого нагріву займають основні квадратні метри площі цього приміщення. Тепло, яке вони виробляють і акумулюють, потрібно передати в системи опалення, вентиляції і ГВП та розподілити по різним споживачам. Також необхідно влаштувати контроль і регулювання параметрів теплоносія для кожного контуру та забезпечити автоматизоване керування залежно від потреби. Ці потреби можуть задовільнити насосні групи HERZ, забезпечити високу ефективність і при цьому зекономити місце в котельні

Зображення насосні групи в топковій

Насосна група: модельний ряд та монтаж

Насосні групи HERZ – це продукт високої якості, який зібраний та протестований в заводських умовах. Весь виробничий цикл знаходиться під наглядом відділу контролю якості.

Насосну групу монтують вертикально. В верхній частині розташовані два кульові крани з вбудованими термометрами для візуального контролю температури теплоносія. Насосні групи, що комплектують насосами із зовнішньою приєднувальною різзю, випускають у типорозмірах DN20, 25 і 32. Міжосьова відстань між подавальною і зворотною лініями - 125 мм. Всі вироби поставляють в теплоізоляційних кожухах з екструдованого поліпропілену (ЕРР), які зменшують тепловтрати від обладнання. Насосні групи доступні до замовлення в комплектації з енергоефективним насосом з частотним регулюванням, при закритті термоклапанів насос скидає оберти та запобігає появі шумів або без насоса.

При виборі насосної групи необхідно звернути увагу на режим роботи контуру на якому вона встановлюється, процес регулювання параметрів теплоносія та розрахункову витрату. Для системи радіаторного опалення переважно використовують насосну групу з вузлом змішування для регулювання температури теплоносія. В низькотемпературних системах опалення, таких як підлогове опалення, система теплих стін застосовують насосну групу з обмеженням максимальної температури теплоносія на заданому рівні. Це дозволяє організувати єдиний вузол змішування для декількох розподільників «теплої підлоги» тим самим зменшити капітальні затрати на систему. В системах безпосередньої передачі тепла, наприклад приготування гарячої води або подача тепла на систему вентиляції використовують пряму насосну групу. Вона дозволяє максимально ефективно передати тепло при запиті.

Асортимент насосних груп HERZ включає в себе чотири основні моделі: Direct, Mix, Constant, Solar (див рис. 1).

Зображення Модельний ряд насосних груп HERZ

Рис. 1. Модельний ряд насосних груп HERZ

Найпростішою моделлю, яка призначена для безпосереднього підключення до котла опалювального контуру або баку непрямого нагріву, є Pumpfix Direct (Рис. 1а). В ній відсутня можливість регулювання температури теплоносія, тому такі насосні групи знаходять своє застосування в високотемпературних системах, наприклад, для теплопостачання вентиляційних установок або нагріву води для системи гарячого водопостачання.

Змішувальна насосна група Pumpfix Mix (Рис. 1 б) комплектується триходовим клапаном з електроприводом, що дозволяє регулювати температуру теплоносія в подавальному трубопроводі залежно від погодних умов або від температури повітря в приміщенні. Керування і підтримка заданих параметрів здійснюються за допомогою зовнішньої автоматики або автоматики котла.

Якщо потрібно обмежити максимальну температуру теплоносія в подавальному трубопроводі низькотемпературної систем опалення, рекомендуємо застосувати Pumpfix Constant (Рис. 1 в). Як і попередня насосна група її виготовляють з триходовим клапаном, але комплектують термостатичною головкою з виносним датчиком, яка має діапазон регулювання температури 25 - 50 °С. Дана модель не потребує додаткової автоматики для керування.

Модель Pumpfix Solar (Рис. 1 г) призначена для підключення геліосистем для приготування гарячої води. Ця насосна група має ряд особливостей порівняно зі стандартними моделями:

  • Комплектується витратоміром з діапазоном 4 - 24 л/хв, що візуалізує миттєву витрату і дозволяє її контролювати;
  • В комплекті постачається група безпеки до складу якої входять запобіжний клапан на 6 бар, зливний кран та манометр. Також вона має додатковий вихід для підключення розширюваного бака.

Спрощеним варіантом насосної групи Solar є модель Solar easy (рис. 2), яку зручно застосовувати коли подавальний і зворотний трубопроводи монтують на значній відстані один від одного.

Зображення схема монтажу насосної групи

Рис. 2. Схема монтажу Pumpfix Solar easy

Pumpfix Direct DN 32 розрахований для систем з тепловою потужністю до 53 кВт (при Δt = 20 °C), а Pumpfix Constant DN 25 – до 14 кВт (при Δt = 20 °C). А що робити, якщо потрібно забезпечити потужність в 5 разів більше? Ставити 5 насосних груп?

Для більш потужних систем теплопостачання модельний ряд поповнено новою серією насосних груп з типорозмірами DN 40 і 50 (Рис. 3), які в свою чергу можуть забезпечити потужність до 290 кВт (при Δt = 20 °C).

Зображення  Насосні групи HERZ DN 40-50

Рис. 3. Насосні групи HERZ DN 40-50

У вказаних типорозмірах до замовлення доступні моделі Pumpfix Direct та Pumpfix MIX у комплектації з фланцевим насосом з частотним регулюванням або без нього (з готовими фланцевими з’єднаннями для підключення насосів).

Розподільник для підключення насосних груп

При встановлені декількох насосних груп рекомендовано застосовувати розподільник HERZ з нержавіючої сталі (Рис. 4). Він надає можливість підключити до 5 насосних груп різного типу та забезпечує рівномірний розподіл теплоносія між ними. Набір містить монтажні кронштейни для кріплення вузла на стіні, а швидке підключення насосних груп здійснюють за допомогою накидних гайок в верхній частині розподільника. Максимальна витрата теплоносія для розподільника DN 25 становить 3 м³/год, а для DN 32 - 7 м³/год.

Зображення насосні групи HERZ з розподільником з листової сталі

Рис. 4. Насосні групи HERZ з розподільником з листової сталі

Переваги використання насосних груп від компанії HERZ в системах життєзабезпечення будівель

Багато хто вважає, що простота монтажу, компактні розміри та естетичний зовнішній вигляд насосних груп – це їх основні цінності. Але справжні переваги цих вузлів виникають саме при розумному їх використанні. Розглянемо декілька прикладів таких рішень.

У розгалужених системах підлогового опалення насосна група з Pumpfix MIX або Pumpfix Constant у тепловому пункті може замінити декілька змішувальних вузлів, які зазвичай встановлюють на кожному поверсі. Це не лише дуже спростить обслуговування системи, але й дозволить:

  • Зменшити рівень шуму – насос працює у підвалі, а не біля приміщень з постійним перебуванням мешканців;
  • ЗДнизити споживання електроенергії – один загальний насос замість, наприклад, трьох насосів на поверхах (не слід також забувати про спрощення електромонтажних робіт);
  • Компактніші розміри розподільних пунктів системи підлогового опалення на поверхах (за рахунок відсутності змішувальних вузлів) дозволять не лише зберегти монтажний простір, але й зекономити кошти на придбанні розподільних шаф.

У системах радіаторного опалення насосну групу Pumpfix MIX можна застосувати як частину комплексу автоматичного обладнання для коригування температури теплоносія на вході в систему теплоспоживання залежно від погодних умов. Наявність такого регулювання у будинку не лише підвищує рівень комфорту для мешканців, але й значно економить їх кошти.

Також слід звернути увагу на те, що знизити рівень шуму у будинку можна не лише за рахунок розташування насоса далеко від житлових приміщень. Енергоефективні насоси з частотним регулюванням, якими комплектують насосні групи, знижують частоту обертання під час часткового навантаження системи (коли частина терморегуляторів закриється). Це дозволяє як зменшити споживання електроенергії, так і запобігає появі шумів на регулювальних клапанах. Можна сказати, що у невеликих системах опалення (наприклад, системах радіаторного опалення котеджів) такі насоси беруть на себе функції автоматичних балансувальних клапанів – регуляторів перепаду тиску.
Зображення схеми застосування насоних груп та продукції ГЕРЦ
Компанія HERZ пропонує широкий асортимент насосних груп для систем опалення, теплопостачання та ГВП. Різні моделі дозволяють закрити потреби різних за параметрами і режимом роботи споживачів. Насосні групи це продукт заводської збірки високої якості, що забезпечить стабільну та надійну роботу системи протягом усього періоду експлуатації.

Щоб дізнатися більше про насосні групи HERZ, відвідайте веб-сайт за посиланням.

Зв'яжіться з нашими експертами, які готові надати повну консультаційну підтримку та відповісти на всі ваші питання стосовно продукції HERZ:
Відділ продажу: (044) 290-46-80 (81; 82);
Технічний відділ: (044) 290-46-80 (вн. 106);
E-mail: sales@herz.ua.


Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 952


Залишити коментар

Telegram