Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Три ефективних рішення для опалення і ГВП

Зростаючі галопуючими темпами тарифи на енергоносії – газ і та електроенергію, – виводять на перше місце при виборі систем опалення та гарячого водопостачання питання енергозбереження. Розуміючи це, провідні виробники теплотехніки передбачають в своїх пропозиціях на ринку не лише енергоефективне обладнання, а й відповідні схеми його підключення. Розглянемо їх на прикладі рішень компанії «Арістон Термо Україна»

Застосування належних сучасних схем підключення опалювального обладнання є таким же важливим у питанні досягнення бажаного рівня енергоефективності, як і використання техніки з високим коефіцієнтом корисної дії (ККД). Адже, при неправильному проектуванні і монтажі, навіть найкращі котел чи водонагрівач можуть споживати енергоносіїв більше, ніж передбачалося.

З огляду на це, українське представництво одного з провідних європейських виробників опалювального обладнання компанії Ariston розробило ряд рішень, що дозволяють досягти високої енергоефективності при достатньому рівні комфорту і надійності.

Розглянемо їх за принципом: від простого – до складного.

РІШЕННЯ №1. БАЗОВЕ

Базове рішення передбачає застосування двоконтурного котла, який забезпечує підігрів води для гарячого водопостачання (ГВП) та опалення в погодозалежному режимі (рис. 1). Для віддаленого доступу до налаштувань і регулювання роботи устаткування використовується вбудований модуль зв`язку Wi-Fi. Це дозволяє управляти системою зі смартфона або планшета.

Зображення схеми системи опалення настінний газовий котел та автоматикаРис. 1. Монтажна схема енергоефективного базового рішення Ariston

Дана схема призначена для застосування в квартирах або будинках площею до 160 м2. Вона вирішує питання нагріву води для побутового використання і обігріву приміщення за допомогою радіаторів чи «теплої підлоги». Все це дозволяє здійснити газовий котел Ariston AlteasX (рис. 2).

Дані настінні моделі теплогенераторів мають наступні основні технічні характеристики: максимальна потужність від 28 до 38 кВт в залежності від моделі, коефіцієнт корисної дії – понад 93%. Котли адаптовані для роботи при низькому вхідному тиску газу (до 5 мбар) і води, стійкі до перепадів напруги і низьких вуличних температур.

Енергоефективність агрегатів досягається шляхом плавного регулювання потужності, а також наявністю повністю модульованого насоса (до 30% економії електроенергії).

Зображення газового котла Ariston AlteasXРис. 2. Газовий котел Ariston AlteasX

Для управління системою опалення та гарячого водопостачання, центральним елементом якої є котел AlteasX, використовується пульт Sensys. З його допомогою здійснюється повний контроль за роботою обладнання, регулювання температури, добове і тижневе програмування режимів опалення.

Крім того, для погодозалежного управління використовується датчик зовнішньої температури повітря, а для відводу продуктів згоряння – комплект для коаксіального димоходу ø60/100 з коліном.

РІШЕННЯ №2. РОЗШИРЕНЕ

Розширене рішення (рис. 3) передбачає використання двоконтурного котла Ariston AlteasX (чи будь-якого іншого котла серії X або Premium EVO) та гідравлічного модуля MGM II EVO. Таке поєднання дозволяє організувати не тільки високотемпературну (радіаторну) систему опалення і гаряче водопостачання, а й низькотемпературний контур опалення «тепла підлога». Використання даного рішення можливо є, як у квартирах, так і в приватних будинках площею до 350 м2.

Гідравлічний модуль MGM II EVO оснащений енергоефективними насосами. Він швидко монтується, працює за принципом автоматичного налаштування Plug&Play і не вимагає попередньої або додаткової збірки. Модуль включає в себе автоматичний повітряний сепаратор, запірну арматуру для підключення до котла та системи опалення, модульовані насоси для першої (прямої) і другої (зі змішувачем) зони, зворотні клапани, гідравлічну стрілку.

Можливий як навісний, так і прихований монтаж.

Нагрівання води для ГВП відбувається у вторинному контурі котла.

Роботою системи можна управляти як і з сенсорної панелі котла, так і з пульта Sensys. Він (або цифровий датчик температури) також застосовується для керування одним із кількох контурів опалення. Для досягнення високої енергоефективності передбачено погодозалежне управління.

Таким чином, повна комплектація схеми, у відповідності з рішенням №2, включає: котел Ariston (серії X або Premium EVO), пульт Sensys, датчик вуличної температури, комплект для коаксіального димоходу ø60/100 з коліном, модуль MGM II EVO, датчик кімнатної температури.

Зображення настінного газового котла для опалення будинкуРис. 3. Монтажна схема енергоефективного розширеного рішення Ariston

РІШЕННЯ №3. КОМПЛЕКСНЕ

Дане енергоефективне рішення (рис. 4) включає використання в одному комплексі одноконтурного котла та геліосистеми. При цьому функціонує три контури опалення і контур гарячого водопостачання. Забезпечується погодозалежне управління.

Схема призначена для застосування переважно в приватних будинках (оскільки необхідна установка сонячного колектору) площею до 350 м2.

Зображення схеми підключення настінного газового котла, буферної ємності, та геліоколлектораРис. 4. Монтажна схема енергоефективного комплексного рішення Ariston

Нагрівання теплоносія в системі відбувається в погодозалежному режимі за допомогою котла AlteasX, а розподіл потоків для контурів опалення – за посередництвом гідравлічного модуля MGZ III EVO.

Модуль працює за принципом Plug&Play і не вимагає попередньої або додаткової збірки. Його конструкція включає модульовані насоси зі змішувальними клапанами для кожного контуру, зворотні клапани, гідравлічну стрілку, електричний блок управління.

Нагрів гарячої води для санітарно-побутових потреб відбувається в баку непрямого нагріву Ariston Kairos Macc (рис. 5).

Теплоносій від геліоколекторів подається в теплообмінник у вигляді змійовика, розташований в нижній частині ємності. У разі необхідності, наприклад, при недостатності сонячних променів, відбувається догрів гарячої води у верхньому теплообміннику. Сюди подається теплоносій від газового котла.

A_51 Бак непрямого нагріву Kairos Macc випускається в типорозмірах на 150, 200 або 300 л і забезпечений всім необхідним для функціонування, крім розширювального бака і теплотраси, що підбираються залежно від параметрів конкретного об'єкта. Для захисту від корозії застосовується вбудована активна система ProTech.

Використання сонячної енергії в даному рішенні дозволяє істотно скоротити витрати на традиційні енергоносії при нагріванні води для ГВП. Для використання природного ресурсу застосовуються пласкі геліоколектори Ariston Kairos XP 2.5-1 V з абсорбером із алюмінієвої пластини з селективним покриттям. Пристрої можна встановлювати на різних типах покрівлі, а також на землі. Передбачено швидке підключення трубопроводів без застосування інструментів.

Загалом вся система опалення і ГВП керується за допомогою з пульта Sensys і цифрових датчиків температури (зовнішнього та кімнатного).

Зображення буферної ємності для опаленняРис. 5. Бак непрямого нагріву Ariston Kairos Macc

Резюме

Таким чином, ми розглянули три сучасних варіанти організації системи опалення та ГВП. Дані рішення підходять як для невеликої квартири, так і для приватного будинку площею до 350 м2. У всіх них застосовуються прогресивні способи управління в залежності від погодних умов, насоси з регулюванням частоти обертів та ін. Важливим моментом є те, що всі основні складові поставляються з одних рук – від єдиного виробника. Це гарантує сумісність і високу надійність роботи системи в цілому. Крім того, високий ККД кожного з окремих компонентів при використанні в комплексі помножує ефект енергозбереження.

ТОВ «АРІСТОН ТЕРМО УКРАЇНА»
Тел.: +380 44 496 25 18 (секретар)
Тел.: +380 44 496 25 15 (сервіс)
www.ariston.com/ua/

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 7 755


2 коментаря

  • Котел, буферна ємність та тепловий насос - це пакетна пропозиція, чи треба купувати все окремо?

  • Yurii доброго дня, в цій статті прведені рішення, що можливо реалізувати нашим обладнанням. Котел, буферна ємність та тепловий насос на разі не є пакетною пропозицією.

    Актуальні на сьогодні пакетні пропозиції компанії Арістон Термо Україна представлені в прайс листі з актуальним обладнанням на останніх листах файлу, який можливо завантажити перейшовши за посиланням

    http://www.ariston.com/ua/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82_%D1%82%D0%B0_%D0%B4%D0%B5_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B8

4
5
4
Залишити коментар

Telegram