Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Що таке протокол зв’язку Bus BridgeNet?

К. Волчинський

Система зв’язку, забезпечення взаємодії, оптимізації затрат енергоносія та максимізації показників енергоефективності. Максимальний комфорт і взаємозв’язок усієї системи

Bus BridgeNet® – цифрова шина, що є методом поєднання майже всіх складових системи опалення та ГВП торгової марки Ariston у єдину інтелектуальну та надзвичайно гнучку екосистему. Це дозволяє детально підлаштовувати її буквально для кожного будинку чи квартири. Завдяки автоматиці основні розрахунки та температурні залежності розраховуються автоматично самою системою. Користувачу необхідно лише задати комфортну для нього температуру в різних зонах (якщо присутній зональний поділ), та за бажанням установити тижневе програмування, що повністю автоматизуватиме роботу всієї системи протягом тижня.

Ariston_Bus-BridgeNet Рис. 1. Метод безпосереднього підключення пульта керування Sensys з котлом за протоколом Bus BridgeNet®

Протокол зв’язку Bus BridgeNet®, розроблений компанією Ariston Thermo Group, дозволяє кожному окремому елементу системи опалення та ГВП «спілкуватися» та знаходитися у постійному контакті з усіма іншими елементами системи.

Цей протокол наявний в усіх основних виробах компанії Ariston, а саме: в газових котлах серій Premium Evo, X та One, пультах керування, насосних групах для геліосистеми, мультизональних модулях і теплових насосах.

При спільному підключенні елементів системи Bus BridgeNet, засобів керування, багатозональних модулів та конденсаційного котла економія витрат може сягати до 35% порівняно із звичайною «базовою» системою.

Як було зазначено вище, всі котли Ariston серій Premium Evo, X та One мають вбудовану підтримку цього протоколу.

До переліку обладнання, що підтримує такий зв’язок, входять: мультизональні модулі опалення MGZ I EVO, MGZ II EVO, MGZ III EVO, MGM II EVO, MGM III EVO, пульт керування Sensys, усі побутові газові настінні котли вищезгаданих серій, цифрові сонячні насосні групи, проточна станція підготовки ГВП FWS EVO, системи KAIROS MACC/COMBI та гібридні системи Ariston Nimbus Hybrid.

Ariston_Bus-BridgeNet_2 Рис. 2. Пульт керування Sensys

Підключення пульта керування Sensys до обладнання робить його серцем системи та дозволяє отримати контроль над тепловим режимом усього будинку чи квартири.

Наявність такого підключення у цифрових сонячних насосних групах (якщо в системі присутня геліоустановка Ariston Kairos) дозволяє робити налаштування відповідно до вимог системи, впливати на витрату протоку теплоносія геліосистеми та обчислювати генеровану теплову енергію.

Присутність такого протоколу в котлах забезпечує їх зв’язок з датчиками та пультом керування Sensys, що надає можливість котлу регулювати свою потужність відповідно та за суворої необхідності до зміни температурного режиму у приміщенні, з урахуванням показників температури ззовні, що дає змогу досягти максимальної енергоефективності та постійного комфорту.

Геліосистема Ariston Kairos завдяки вбудованому протоколу дозволяє без перешкод під’єднатися до одно- чи двоконтурного газового котла Ariston зазначеної вище серії, до системи Kairos Macc чи Kairos Combi. Сонячний модуль Kairos Macc, у свою чергу, дозволяє використовувати енергію сонця для ГВП, а Kairos Combi – для ГВП та, частково, для опалення. Зазначені системи дуже компактні та не потребують нічого іншого, окрім трубопроводів і запірної арматури.

Ariston_Kairos_Macc Рис. 3. Система Kairos Macc

Ariston_Kairos-Combi Рис. 4. Система Kairos Combi

Підключення мультизональних модулів MGM/MGZ за цим протоколом для підтримки постійної температури у приміщенні на рівні, заданому користувачем, дозволяє динамічно змінювати температуру подачі теплоносія в погодозалежному режимі на кожний з окремих контурів. Цей контроль відбувається за допомогою відповідних датчиків температури у зворотному та прямому контурах подачі. Контролює температуру і режим роботи мультизональний контролер, що входить то складу блока. Безпосередній контроль здійснюється за допомогою динамічного регулювання потужності модульованих енергозберігаючих насосів, та керуванням сервоприводів підміщувальних клапанів. Окрім цього, здійснюється модуляція потужності газового котла в залежності від показників, що зчитуються з блока MGM/MGZ за протоколом BridgeNet®.

Як було зазначено вище, BridgeNet® також дозволяє керувати тепловими насосами Ariston. Саме використання цього протоколу і дозволяє досягти коректної та надзвичайно ефективної роботи системи Ariston Nimbus Hybrid, про яку ми докладніше розповідали раніше на сторінках нашого видання (журнал AW-Therm № 5, вересень-жовтень, 2017, «Ariston Nimbus Hybrid – комбінований теплогенератор»). Ця система за рахунок глибокої модуляції котла поступово збільшує його потужність у ті періоди, коли сам по собі тепловий насос не може задовольнити потребу в гарячій воді чи опаленні.

Саме через протокол Bus BridgeNet® відбувається підключення пульта Ariston Sensys Net до загальної системи забезпечення опалення та ГВП будинку. Цей пульт є наступником звичайного пульта Sensys. Ariston Sensys Net комплектується модемом Wi-Fi, що дозволяє йому мати повний контроль над усією системою опалення та ГВП будинку через «всесвітню павутину». Модуль Wi-Fi є інсталяційною частиною пульта Sensys. Отже, за допомогою протоколу зв’язку Bus BridgeNet®, через який пульт Sensys Net підключається до котла та інших аксесуарів і установок, стає можливим повне дистанційне керування системою з будь-якої точки планети.

Ariston_Bus-BridgeNet® Рис. 5. Можливості поєднання компонентів через протокол зв’язку Bus BridgeNet®

Власне, керування суто через Інтернет здійснюється або через програму Ariston NET, що вже доступна на території України для смартфонів з ОС Android та iOS у відповідних цифрових магазинах, або через ПК чи будь-який інший пристрій, що під’єднаний до Інтернету. Зробити це можна, якщо ввести ваші реєстраційні дані на сайті https://www.ariston-net.remotethermo.com.

Така система дозволяє керувати декількома котлами з одного облікового запису користувача. Також передбачена функція керування одним котлом декількома користувачами за умови, якщо всі вони при введенні реєстраційних даних використовували одні й ті ж самі значення. Тобто один обліковий запис можуть використовувати декілька людей одночасно.

ariston-net.remotethermo Рис. 6. Вид головного меню контролю системи опалення та ГВП після проходження системи авторизації на сайті https://www.ariston-net.remotethermo.com

Набір функцій цього методу керування системою майже нічим не відрізняється від безпосереднього прямого налаштування через пульт Sensys. Ви можете керувати котлом незалежно від вашого місцезнаходження, економлячи енергію завдяки дистанційному відключенню котла, коли в ньому нема необхідності (коли ви у відпустці тощо), і ви завжди впевнені, що ваш котел працює справно. У вас є повний контроль над температурним режимом в усіх зонах з можливістю індивідуального зонального налаштування та програмування, журнал несправностей, виведення інформації про несправність з повним текстовим описом та інші функції, що загалом надають вам повний контроль за вашою системою.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 6 393


Залишити коментар

Telegram