Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Ariston Nimbus Net – побутові теплові насоси нового покоління

К. Волчинський

Компанія Ariston презентує нову лінійку власного виробництва побутових теплових насосів «повітря-вода» Nimbus Net для опалення, ГВП та охолодження. Усі вони мають вбудоване дистанційне керування через Wi-Fi, поставляються одразу як готове рішення виключно за спліт-схемою, мають COP (A7/W35) > 5 для всіх моделей, широкий ряд потужностей

Вбудоване дистанційне керування тепловим насосом «повітря-вода»

Усі моделі одразу постачаються з інтерфейсом Sensys, який одночасно працює як цифровий датчик температури кімнати з датчиком вуличної температури та Wi-Fi платою, на яку можна розмістити Sensys, або змонтувати окремо. Такий підхід дозволяє кінцевому споживачеві отримати максимальний комфорт та економію. Функціональний пристрій Wi-Fi дозволяє безпосередньо керувати системою опалення та ГВП звідусіль. Кінцевий споживач має змогу укласти додаткову угоду із сервісним центром про надання послуг дистанційної диспетчеризації, що дозволить віддаленому сервісному центру миттєво бачити дані про виникнення несправності, і, при можливості, виправити її дистанційно, або, якщо це неможливо, терміново виїжджати на об’єкт, аби одразу усунути проблему без діагностики на місці. За наявності цієї угоди, сервісний центр має дистанційний доступ до меню та параметрів системи опалення та ГВП і до повноцінної історії змін параметрів, що були внесені до системи, та має можливість дистанційно впливати і змінювати необхідні параметри системи.

Готове рішення

Теплові насоси Nimbus Net постачаються у трьох можливих комплектаціях – Nimbus S Net Plus, Nimbus S Net Flex (рис. 1) та Nimbus S Net Compact. Комплектація Plus включає в себе зовнішній блок теплового насоса, внутрішній гідравлічний модуль і повний комплект автоматики для опалення та охолодження приміщення. Внутрішній блок являє собою навісний настінний модуль з ТЕНом (2 + 2 кВт або 2 + 2 + 2 кВт, залежно від потужності теплового насоса), з насосом, конденсатором, групою безпеки, розширювальним баком та платами керування.

Зображення тепловий насос для обігріву будинку Рис. 1. Принципова схема ТН Nimbus S Flex

Комплектація Flex включає в себе такі самі компоненти, що й варіант Plus, за винятком того, що всередині внутрішнього блока додатково міститься триходовий клапан, що перемикає режим з опалення на нагрів води для ГВП і навпаки. Також до комплекту входить бак непрямого нагріву об’ємом 180 або 300 л зі збільшеною площею змійовика.

Відео: Повітряний тепловий насос: огляд

Комплектація Compact відрізняється від Flex тим, що внутрішній модуль має підлоговий монтаж і значно більші габарити завдяки тому, що бак непрямого нагріву розміщується всередині внутрішнього блока (див. рис. 2).

Зображення принципова схема теплового насосу для обігріву будинку Рис. 2. Принципова схема Nimbus S Compact

Підвищений коефіцієнт перетворення

Усі моделі Nimbus мають COP (A7/W35) > 5, тобто ці теплові насоси вже відповідають Європейському стандарту енергоефективної продукції 2019 року, який набуде чинності з вересня 2019 р. Станом на лютий 2019 р. ці теплові насоси відповідають найвищому класу А++. З вересня 2019 р. вони автоматично набудуть нового найвищого статусу А+++. Такі показники досягаються завдяки високоефективному двороторному компресору, надсучасній логіці роботи та контролю параметрів і використанню збільшеної кількості холодоагента.

Широкий ряд потужностей

Номінальні потужності зазначені в документації на моделі для параметрів A-7/W35. Nimbus S Net 40, Nimbus S Net 50, Nimbus S Net 70, Nimbus S Net 90, Nimbus S Net 110, мають, відповідно, 4, 5, 7, 9, 11 кВт. Слід зазначити, що звертаючи увагу на особливості роботи теплових насосів, модель Nimbus S Net 110 матиме вже 17 кВт потужності для параметрів A7/W35, тому дуже важливо брати до уваги кліматичні умови конкретного регіону, де планується встановлення цього теплового насоса, щоб правильно його підібрати.

Принцип спліт-схеми

Згідно з базовим циклом роботи теплового насоса («повітря-вода»), в ньому завжди має бути випарник та конденсатор. У випарнику відбувається нагрів і фазовий перехід рідкого холодоагента у газоподібний стан, у конденсаторі ж газоподібний нагрітий холодоагент віддає своє тепло теплоносію – воді, і конденсується. Теплові насоси загалом можливо поділити на дві основних категорії за розташуванням цих двох компонентів, а саме – схема моноблок та спліт. У моноблочних ТН обидва ці компоненти розташовані в зовнішньому блоці. Тобто від вуличного блока до внутрішнього вже надходить вода з температурою теплоносія. Головна проблема таких теплових насосів – це можливість замерзання магістралі при мінусових температурах навколишнього середовища. Тому в Україні є певні обмеження та ризики для застосування ТН за моноблочною схемою. Спліт-системи мають конденсатор у внутрішньому блоці (див. рис. 3). Тобто від вуличного блока до внутрішнього йде холодоагент у газоподібному стані. Таке конструктивне рішення гарантує, що теплоносій не замерзне зовні – це наслідок теплофізичних властивостей холодоагента. З іншого боку, є певні недоліки, наприклад: суттєві тепловтрати при значних відстанях між зовнішнім і внутрішнім блоками та необхідність у додатковому устаткуванні, а також у навичках монтажу. Це зумовлено тим, що при монтажі ТН-спліт інсталятор має справу з холодоагентом, який при недбалій роботі може заподіяти значної шкоди. Усі теплові насоси лінійки Nimbus Net виконані виключно за спліт принципом.

Зображення внутрішній блок теплового насоса повітря-вода Рис. 3. Внутрішній блок теплового насоса (Nimbus Plus):
1 – частотно-модульований енергозберігаючий насос; 2 – манометр; 3 – ручний клапан випуску повітря; 4 – NTC датчик зворотної лінії опалення; 5 – реле мінімального тиску; 6 – датчик температури холодоагента; 7 – запобіжний клапан 3 бар; 8 – конденсатор; 9 – розширювальний бак; 10 – датчик температури лінії подачі; 11 – автоматичний клапан видалення повітря; 12 – датчик протоку; 13 – електричній резистор; 14 – ручний запобіжний термостат; 15 – автоматичний запобіжний термостат; 16 – датчик лінії подачі після електричного резистора

Відео. Підключення теплового насоса «повітря-вода»

Температурні показники

Мінімальною робочою температурою повітря для ТН Nimbus є -20°С. Але це не значить, що за нижчій температурі насос заблокується. Досвід експлуатації свідчить, що навіть при мінус 25°С ці насоси працюють, і навіть є певна економія. У теплових насосах Ariston Nimbus (рис. 4) попереднього покоління можна було обрати внутрішній блок одразу на дві зони. ТН нового покоління для мультизонального опалення можуть використовувати гідравлічний модуль MGM II EVO або його аналог. Перевагою такої комбінації буде те, що модуль MGM та власне ТН здійснюють комунікацію через єдиний протокол зв’язку Bus Bridge Net. Це дозволяє досягти максимальної ефективності роботи.

Зображення тепловий насос повітря вода Рис. 4. Принципова схема Nimbus S Plus

Ці ж ТН можуть охолоджувати приміщення. Логіка роботи охолоджувального циклу зворотна циклу нагрівання. Цей режим підтримується за замовчуванням як інтерфейсом Sensys, додатком дистанційного керування Ariston Net для смартфонів, так і внутрішніми блоками.

До переліку додаткових переваг входять: можливість інтеграції із сонячними PV-панелями та робота з резервними теплогенераторами, включно з продукцією інших виробників.

Кожний тепловий насос ретельно тестується. Тести 24/7 включно з віддаленим доступом завдяки технологіям дистанційної диспетчеризації, 7800 годин лабораторних тестів та 6500 годин польових тестів були проведені на всіх моделях лінійки. Тестуються як окремі компоненти, так і вироби в цілому. На безпечність, герметичність і функціональність тестуються всі 100% продукції. Тести на продуктивність та 48-годинні пришвидшені тести, що моделюють реальні умови, проводяться як у режимі нагріву, так і в режимі охолодження.

Рівень шуму вуличного блока варіюється від 56 db до 62 db, вага зовнішнього блока – від 65 до 135 кг, в залежності від потужності.

Більш детально з технічними характеристиками можна ознайомитись у відповідному розділі на офіційному сайті компанії Ariston в Україні.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 7 795

Вас може зацікавити:



5 коментарів

  • Ага, сейчас я и поверил в cop 5, когда даже японские производители не могут добиться на воздух-вода таких показателей.

  • Добрый день, СОР тестируется согласно всех стандартов ЕС. Столь высокий его показатель удалось добиться благодаря: 1) продвинутой логике работы; 2) увеличенному количеству фреона. Все эти показатели защищены и подтверждены соответствующими сертификатами как на территории ЕС, так и Украины.

  • Яка приблизна вартість такої системи опалення/охолодження для типового будинку площею 200 м2, розрахованого на 4 особи?

  • Можно ли использовать несколько тепловых насосов малой мощности для совместной работы (параллельно или в каскаде)?

5
5
5
Залишити коментар

Telegram