Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Viessmann – попереду на шляху в нове сторіччя

Компанії Viessmann (Німеччина) виповнюється 100 років. Свій ювілей всесвітньо відомий виробник зустрічає новими інноваційними розробками та ініціативами, спрямованими у майбутнє, зокрема щодо використання Інтернету та цифрових технологій. Гасло компанії «В нове сторіччя разом!» знайшло своє відображення в масштабній експозиції на виставці ISH-2017, яка відбулася в березні у Франкфурті-на-Майні

Vi_9 Ювілейна експозиція Viessmann 100+ на виставці ISH-2017 була, насамперед, орієнтована на фахівців і партнерів компанії. Пропонувалось подальше поглиблення співпраці та нові перспективи, які відкриваються завдяки цифровим технологіям для монтажних і сервісних організацій.

Головна ідея входження компанії Viessmann у нове сторіччя була втілена вже в самому дизайні триповерхового стенда. Він наочно демонстрував, яким чином будуть розвиватися цифрові технології XXI сторіччя у галузі опалювальної техніки, їхній вплив на послуги, що надаються кінцевому споживачеві. Гостей стенда цікавило те, наскільки ноу-хау дозволяють прискорити та вдосконалити роботу, поглибити взаємодію виробника, постачальника та клієнта.

Уся експозиція була розділена на п’ять частин. Перша демонструвала початковий ступінь залучення клієнта до мережних технологій, друга – пропозиції щодо автоматизації, спрощення планування, третя – монтаж та всі інсталяційні процедури, четверта – вдосконалений сервіс, п’ята – взаємодію з клієнтом в усіх аспектах. Все це згорталося по спіралі в серцевину концепції Viessmann, що показує нову якість співпраці, яка з’являється завдяки втіленню нових технологій.Vi_1

«Ми хочемо продемонструвати, які можливості надають цифрові технології, що швидко розвиваються. Вони мають суттєвий вплив і на суспільство, і на економіку, включно із нашою галуззю. Ми, виробники, разом зі спеціалізованими монтажними організаціями, стоїмо на порозі значних структурних змін. Компанія приділяє неабияку увагу тенденціям на ринку та рішуче втілює заходи для спільного використання сучасних цифрових технологій», – заявив генеральний директор Viessmann Group Йоахім Янссен.

Він, разом з керівниками підрозділів та іншими співробітниками компанії, всі п’ять днів виставки ISH-2017 особисто зустрічав гостей та партнерів. Експозицію побачили тисячі фахівців. Усім зацікавленим роз’яснювали суть цифрової концепції Viessmann. Зокрема, мова йшла про сприяння об’єднання всіх учасників ринку в єдину команду.

Цифрове майбутнє вже настало

Група Viessmann пропонує новий підхід до цифрової взаємодії з партнерами, аби надавати споживачеві продукції нові сервіси для забезпечення теплом та електроенергією. Це і первинна інформація про технології та енергоносії, і автоматизація етапів розробки комерційної пропозиції, монтажу, експлуатації обладнання, супроводу, реконструкції та удосконалення для досягнення максимальної ефективності.

Нові розробки стосуються не лише інтерактивних можливостей комунікації партнерів із замовниками під проводом Viessmann. Цифровий інструментарій полегшує повсякденну роботу із супроводу проектів, спрощує процес обслуговування обладнання для замовника, а, відтак, робить його життя більш комфортним.

Цілковито нові функції: «калькулятор» для систем опалення, замовлення в режимі он-лайн, централізований моніторинг Vitoguide. Останнє забезпечує замовникові підвищену надійність та безпеку при експлуатації обладнання, одночасно дозволяючи спеціалісту в режимі он-лайн постійно контролювати правильність функціонування та оптимальність налаштувань систем.

Нові цифрові сервіси від Viessmann застосовуються в обладнанні, що працює на енергоносіях всіх типів та призначене для різних галузей і сфер застосування. Це вже сьогодні є передумовою для втілення в життя моделі сталої енергетики.

Vi_2Від Vitoconnect через ViCare до Vitoguide

Опалювальною установкою, що обладнана модулем Vitoconnect, можна надзвичайно просто і зручно керувати зі смартфона чи планшета через додаток ViCare. Система в інтуїтивно зрозумілому форматі надає споживачеві всю первинну інформацію про своє функціонування та дозволяє віддалено налаштовувати режими роботи системи опалення, змінювати температурні графіки, що, окрім зручностей, суттєво економить енергію.

Система ViCare контролює стан експлуатації опалювальної установки, та у випадку несправності інформує про це сервісну організацію. Окрім того, у фоновому режимі ViCare збирає статистику про функціонування та режими роботи опалювальної установки для подальшої обробки та оптимізації всієї системи. Якщо домашня ViCare під’єднана до сервісного центру Vitoguide, то, окрім обробки статистичних даних та індивідуальної оптимізації системи (що в цілому підвищує ККД системи), спеціаліст має змогу віддалено змінити налаштування і навіть усунути несправність, що підвищує експлуатаційну надійність і безпеку для енергоустановки будь-якої потужності та складності. Це стосується не тільки нових моделей обладнання від Viessmann, а всіх виготовлених раніше котлів, що обладнані модулем Vitoconnect з інтерфейсом Optolink, починаючи з 2004 року.

Інтелектуальне енергозбереження

Новітні цифрові технології дозволяють окрім вигод та зручностей реалізувати дійсно комплексний підхід до економії, що втілився у функціях оптимізації та енергозбереження завдяки системі керування енергоспоживанням EMS Viessmann. Система націлена на якомога менше використання споживачем покупних енергоресурсів та обґрунтоване максимальне використання енергії власного виробництва.Vi_3

Система EMS Viessmann – для злагодженості роботи обладнання усіх типів, оптимізації власного енергоспоживання та збільшення рівня самозабезпеченості, зменшення викидів СО2 та моніторингу функціонування

Користувач забезпечується максимальною ефективністю при ідеальній злагодженості роботи його системи, наприклад, складеної з теплового насоса Vitocal, фотоелектричної установки Vitovolt та акумулятора електроенергії Vitocharge. Головна передумова – під’єднання в єдину цифрову мережу всіх компонентів енергосистеми будинку. Додатково система EMS Viessmann наочно відображає споживачеві потоки енергії, енергоспоживання та енергозатрати.

Обладнання для цифрової ери

Продемонстровані на ISH-2017 нові вироби Viessmann мають одну загальну рису – максимальне енергозбереження. Це досягається за рахунок конструктивних особливостей, високої якості виробів та поєднання їх у систему з інтелектуальною оптимізацією параметрів. Це стосується всіх компонентів системи опалення – від буферних ємностей та накопичувачів до теплогенераторів, елементів керування розподілом теплових потоків тощо.

Теплові насоси «повітря-вода» Vitocal 200-S/222-S/200-A

На виставці ISH 2017 були представлені оновлені Vitocal 200-S та Vitocal 222-S – теплові насоси «повітря-вода» спліт-системи з тепловою потужністю від 4 до 12 кВт. Вони надзвичайно ефективно використовують безкоштовну енергію навколишнього повітря для потреб приватного будинку – для опалення, нагрівання гарячої води та охолодження. В режимі опалення вони працюють при зовнішній температурі від -20°C, а в режимі охолодження при зовнішній температурі до +45°C. Тепловий насос Vitocal 222-S відрізняється вбудованим ємнісним водонагрівачем об’ємом 220 л. Новинка у програмі поставок Viessmann – теплові насоси моноблочного виконання Vitocal 200-A, потужністю до 12 кВт. Усі теплові насоси «повітря-вода» оснащені новими зовнішніми блоками. Вони вирізняються яскравим дизайном, а головне – високою ефективністю в роботі та надзвичайно низькими шумовими характеристиками.

Висока ефективність та економічність теплових насосів підтверджується коефіцієнтом ефективності COP до 5,1 в робочій точці A7/W35 згідно з EN 14511, де А7 – температура зовнішнього повітря -7°С; W – температура подачі +35°С.

Vi_4Теплові насоси для опалення та опалення/охолодження серії Vitocal 200-S та Vitocal 222-S (із вбудованим ємнісним водонагрівачем)

Завдяки новій конструкції та конструктивним рішенням зовнішні блоки відповідають сучасним вимогам Advanced Acoustic Design (AAD) та забезпечують особливо низький рівень шуму – лише 35 дБ(А) на відстані 3 м. Це самі малошумні теплові насоси даного конструктивного типу. Вони не створюють незручностей для людей, які знаходяться поруч і можуть без проблем використовуватись у густо населених місцях із щільною забудовою. На стенді Viessmann на ISH-2017 навколо працюючого Vitocal 200-S навіть були проведені кола, що наочно демонстрували, на якій відстані рівень шуму не перевищує 35 дБ(А) – тобто, гучності розмови пошепки. Завдяки компактності зовнішній блок теплового насоса може бути змонтований в будь-якому зручному місці – на даху, на стіні будинку, біля будинку або інше.

Теплові насоси серії Vitocal обладнані сучасною автоматикою. Завдяки цьому ефективним є їх використання в бівалентних схемах, коли тепловий насос покриває базове навантаження системи опалення, а при пікових навантаженнях чи особливо низьких зовнішніх температурах контролер вмикає додатковий котел.

WLAN-модуль Vitoconnect 100 дозволяє здійснювати керування тепловим насосом через Інтернет. Безкоштовний додаток ViСare дозволить зручно керувати системою зі смартфона чи планшета – змінювати режими роботи, бажані температури в приміщенні та гарячої води.

Завдяки комунікаційним можливостям та потужній системі автоматичного керування теплові насоси стають центральним елементом системи опалення (або опалення та охолодження), оптимізуючи теплові потоки у будівлі та споживання енергії. При встановленні ряду теплових насосів у каскад контролер ведучого теплового насоса розраховує необхідну потужність системи та підключає в каскаді таку кількість теплових насосів, щоб вони працювали з максимально можливим коефіцієнтом СОР, тобто споживали найменш можливу за даних умов кількість електроенергії. До речі, теплові
насоси серії Vitocal 200-S/222-S/200-A вже відзначені знаком якості Європейської асоціації теплових насосів.

Буферна ємність Viessmann Vitocell 120-Е з модулем нагріву свіжої питної води

Vitotrans 353 спеціально призначена для ефек тивного використання в опалювальних установках з тепловими насосами. Ємність загальним об’ємом 600 л розрахована на підключення двох окремих джерел тепла із можливістю підключення додатково електро нагрівальної вставки. Ємність розділена спеціальною пластиною на дві зони – зона для нагріву питної води (250 л) та зона виключно для теплоносія системи опа лення (350 л). На корпусі буферної ємності змон тований гідравлічний модуль Vitotrans 353 для системи ГВП.

Vi_5Буферна ємність Viessmann Vitocell 120-Е з модулем питної води Vitotrans 353

Він призначений для зручного, швидкого та гігієнічного приготування гарячої води. Це повністю зібраний гідравлічний блок із великим пластинчастим теплообмінником, зі своїми високоефективними циркуляційними насосами (гріючого контуру та питної води) та арматурою, з окремим контролером, своїми датчиками об’ємної витрати, насосом рециркуляції гарячої води в системі ГВП тощо. Має функцію примусового перекачування води в контурі питної води для температурно-залежної стратифікації в залежності від температури, досягнутої в опалювальному контурі буферного бака Vitocell 120-Е.

Буферна ємність Vitocell 120-E – це компактна установка, ідеальне рішення для систем з тепловими насосами потужністю до 17 кВт.

Високопродуктивний фотоелектричний модуль Vitovolt 300

На стенді Viessmann були представлені нові фотоелектричні модулі Vitovolt 300. Комбінація високої продуктивності та привабливий дизайн роблять Vitovolt 300 прекрасним вибором для широкого застосування. Модулі Vitovolt 300 пропонуються потужністю до 300 Вт пік, оснащені байпасними діодами для надійної експлуатації, мають ККД до 18,2%. Монокристалічна поверхня модуля в анодованій алюмінієвій рамі та прихована монтажна система мають прекрасний завершений вигляд.

Фотоелектричні модулі Vitovolt 300 легко інтегруються в загальну оптимізовану теплову систему будівлі з узгоджених компонентів, що відповідає сучасній світовій тенденції.

Vi_6Фотоелектричний модуль Vitovolt 300

Оптимальна концепція електрогенеруючої установки, високі робочі характеристики та застосування компонентів, узгоджених між собою, забезпечує ефективне власне виробництво електроенергії для роботи з тепловим насосом. При цьому з 1 кВт·год електрики і використанні безкоштовної енергії довкілля отримується до 4 кВт·год тепла.

Модулі Vitovolt 300 розраховані на застосування на приватних та багатоквартирних будинках, а також на дахах середніх і великих промислових підприємств. Під’єднані до інтегрованої системи керування енергоспоживанням EMS Viessmann разом з акумулятором електроенергії Vitocharge, електрогенеруючі модулі Vitovolt здатні забезпечити власною електроенергією не тільки теплові насоси, але й інше обладнання системи опалення та ГВП (наприклад, газові конденсаційні котли Vitodens), та більше – здатні покрити за рахунок власного виробництва більшість потреб домогосподарства в електричній енергії. Тим самим, Viessmann пропонує практичне рішення для реалізації концепції «індивідуальної енергонезалежності» з оптимізованим енергоспоживанням вже сьогодні.

Високоефективні сонячні колектори Vitosol з функцією ThermProtect


На виставці ISH-2017 компанією Viessmann були представлені інноваційні пласкі та вакуумні сонячні колектори із системою захисту від перегріву ThermProtect. У системах із звичайними сонячними колекторами можливий перегрів і закипання теплоносія, наприклад, під час літньої відпустки, коли повністю відсутнє споживання гарячої води. Це призводить до повної зупинки роботи системи та несе додаткове навантаження на теплоносій і компоненти системи.

«Інтелектуальне» селективне покриття ThermProtect пласких колекторів Vitosol–FM захищає їх від перегріву та повністю усуває проблему закипання теплоносія в колекторі. Розроблена і запатентована компанією Viessmann технологія ThermProtect відключає колектор від нагріву при досягненні певної робочої температури. При температурі вище ніж +75°С змінюється кристалічна структура селективного покриття колектора. Завдяки цьому збільшуються його теплові втрати і багаторазово зменшується теплопоглинальна здатність і максимальна робоча температура колектора, тобто його потужність. Тим самим гарантується, що теплоносій не закипить.

Vi_7Сонячні пласкі колектори Vitosol 200-FM і Vitosol 100-FM та вакуумні трубчасті колектори серії Vitosol 300-TМ з функцією ThermProtect

При зменшенні робочої температури структура селективного покриття повертається у вихідний стан, і колектор знову працює з максимальною ефективністю – до 95% сонячної енергії поглинається селективним покриттям і перетворюється на теплову енергію. Таким чином, потужність цих колекторів буде більшою ніж у існуючих стандартних колекторів завдяки тому, що теплоносій в них не буде закипати і системи з такими колекторами не будуть переходити в стан стагнації. Кількість змін кристалічної структури селективного покриття не обмежена, чим гарантований тривалий термін експлуатації пласких колекторів Vitosol.

Високоефективний вакуумний трубчастий колектор Vitosol 300-TM відноситься до найбільш потужних на ринку моделей і особливо придатний при обмеженому місці для монтажу системи сонячних колекторів. Завдяки індвідуальному регулюванню орієнтації абсорбера в діапазоні ±25°С, він, навіть при невигідному положенні відносно Сонця, забезпечує потужність, що перевищує середні показники. Vitosol 300-TM – це сонячний колектор, що працює за принципом «теплової труби». В ньому сонячна енергія передається рідині, яка знаходиться в середині теплової труби. Внаслідок цього вона закипає та у вигляді пари піднімається у верхню частину теплової труби до конденсатора, де передає тепло теплоносію, що знаходиться в системі сонячних колекторів. Охолоджений теплоносій у вигляді рідини стікає в нижню частину теплової труби, де знову нагрівається від сонячних променів. На сьогоднішній день Vitosol 300-TM – єдиний в світі вакуумний колектор, що працює за принципом «теплової труби» і може бути змонтований в будь-якому положенні: вертикально на похилому даху, горизонтально на похилому даху, вертикально чи горизонтально на фасаді будинку, «лежачи» на будь-якій довільній площадці або інше. До того ж, що головне, колектор оснащений функцією автоматичного захисту від перегріву ThermProtect. Теплова труба вакуумного колектора Vitosol 300-TM самостійно регулює потужність в залежності від робочих умов. При досягненні певної робочої температури припиняється конденсація теплоносія в тепловій трубі і він повністю переходить в пароподібний стан. Цим самим припиняється теплопередача від теплової труби до теплоносія в системі сонячних колекторів. Таким чином система є захищеною від закипання. Коли ж на колектор знову надходить охолоджений теплоносій – колектор повертається у робочий стан.

Пласкі сонячні колектори Vitosol 100-FM/ 200-FM та вакуумні трубчасті колектори Vitosol 300-TМ відповідають найвищим вимогам до ефективності та надійності.

Розумні газові настінні конденсаційні котли Vitodens 200-W потужністю 1,8–150 кВт з контролером Vitotronic 200 вражають своєю високою ефективністю і надійністю. Теплообмінники InoxRadial у цих котлах мають спеціальну конструкцію і виготовлені із спеціальної сталі, що гарантує їх надійний тривалий термін експлуатації. Гарантія на теплообмінники газових конденсаційних котлів Viessmann становить 10 років. Котли оснащені системою автоматичного регулювання якості спалювання палива Lamda Pro Control. Завдяки цьому пальник Matrix із неіржавіючої сталі працює максимально ефективно на будь-якому виді газового палива і завжди гарантує максимально можливий ККД котла до 98% (Hs)/109% (Hi).

Котли Vitodens 200 потужністю до 35 кВт оснащені новим контролером Vitotronic 200 HO1B із сенсорною кольоровою панеллю керування діагоналлю 5”. Тепер котли оснащені звичним керуванням аналогічно до смартфона. Графічний інтерфейс реагує швидко і точно, перехід між сторінками меню виконується просто за одним рухом пальця. Сучасний дизайн дає і додаткові переваги регулятора – зрозуміле графічне представлення параметрів роботи установки, система енергобалансу – графічне відображення витрати палива та спожитої електроенергії. Котли потужністю до 35 кВт оснащені системою якості згорання палива Lamda Pro Conrol Plus, а котел потужністю 35 кВт має діапазон модуляції пальника 1:20. Мінімальна потужність кола становить лише 1,8 кВт. Це виключає будь-яке тактування в роботі пальника, котел може працювати весь опалювальний сезон без вимикань, підтримуючи завжди необхідну задану температуру теплоносія і гарантуючи максимально можливий ККД всієї системи. Регулятор Vitotronic передбачає опціонально дистанційне керування котлом та системою опалення через Інтернет зі смартфона, планшета чи комп’ютера. Надзвичайна економічність цих котлів зумовлює для них особливу широку перспективу застосування в нашій країні.Vi_8

Газовий конденсаційний котел Vitodens 200-W для індивідуального використання та в каскадному встановленні

Котли Vitodens мають компактні розміри, можуть працювати в каскаді. При встановленні шести котлів потужністю по 99 кВт в один каскад можна утворити опалювальну установку загальною потужністю до 594 кВт. Каскадні установки складаються з декількох блоків швидкого монтажу. Можлива рядна, блочна або діагональна схема монтажу. Завдяки компактним розмірам монтаж можливий у приміщенні висотою всього до 2 м. Каскадний контролер Vitotronic 300-K з текстовою індикацією і графічною підтримкою гарантує високий комфорт керування. Можливе також підключення опалювальної установки до інженерних систем керування інженерними мережами будівель (GLT).

Нові можливості ери цифрової інтеграції

Поєднання окремих високоякісних і сучасних елементів у системі опалення ще не означає, що всі вони разом будуть функціонувати з бажаною ефективністю. Потрібно узгодження їх спільної роботи в залежності від зміни потреб споживання та коливань температури навколишнього середовища.

Це дуже непросте технічне завдання. Воно вирішується лише за допомогою розвиненої системи керування, яка оперує великим обсягом параметрів. Її налаштування та підтримання в оптимальному робочому стані потребує спеціальних навичок, якими не володіє звичайний кінцевий споживач. Сервісна компанія, яка обслуговує конкретні об’єкти (житлові чи промислові), теж, як правило, не в змозі оперативно усувати несправності та змінювати налаштування з урахуванням особливостей кожного об’єкта. Тільки спираючись на можливості нових технологій обчислень та зв’язку, можна організувати єдину систему безперервного аналізу роботи всіх компонентів інженерної системи. Цифрова концепція, запропонована компанією Viessmann, усуває головну суперечність між високою якістю виробів та сталим розвитком бізнесу компаній-партнерів. Вона надає можливості суттєво підвищити комфорт для споживачів послуг. Адже завдяки ноу-хау технічні служби зможуть більш якісно обслуговувати замовників – приватних споживачів, а також підприємства з монтажу та гарантійного обслуговування, житлово-експлуатаційні організації, сервісні енергокомпанії тощо. Все це дозволяють переваги розподіленої потужної багаторівневої системи диспетчерської, оперативно-технічної та консультаційної підтримки від виробника.

Сьогодні Viessmann – це якісна техніка у поєднанні з новітніми цифровими послугами, що відповідають вимогам нового сторіччя.

Центральний офіс ТОВ "ВІССМАНН"

08130, Київська обл., с. Чайки,
вул. В.Чайки, буд. 16 (4-й поверх).
тел.: +380 44 363-98-41
відділ продажів +380 44 363-98-96
e-mail: info-ua@viessmann.com
www.viessmann.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 889


Залишити коментар

Telegram