Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Окупність системи опалення тепловим насосом

Підвищення вартості газу для населення в 4,3 рази надало додатковий імпульс попиту на альтернативні джерела тепла в Україні. Для теплових насосів питома вартість 1 кВт теплової потужності становить близько 600 євро, що в 20 разів перевищує аналогічну вартість потужності газового котла

У чому ж полягає такий підвищений інтерес до цього устаткування, не дивлячись на його високу ціну?

Зображення теплового насоса для опалення Відповідь на це питання може дати техніко-економічне обґрунтування, одним із ключових критеріїв якого є термін окупності. Подальша економія витрат на опалення і кондиціонування є визначальними факторами при встановленні теплового насоса (ТН). Для визначення терміну окупності ТН доцільно застосовувати сезонний коефіцієнт перетворення (СКП) Seasonal Coefficient of Performance (SCOP), який є сумарним показником ефективності ТН протягом одного року. СКП залежить не тільки від технологічних рішень, а й від реальних умов експлуатації системи опалення протягом року. Тому навіть при високому ККД теплового насоса, зазначеному в паспорті, ефективність усієї системи опалення може бути абсолютно різною.

Однак в ТЕО (техніко-економічне обґрунтування) присутня ще й економічна складова, яку сьогодні мало хто бере до уваги і тому отримує нецікаві (завищені) терміни окупності. Як наслідок приймається негативне рішення щодо встановлення теплового насоса.

Зображення тепового насоса та бака-акумулятора Фактори, які можуть істотно скоротити термін окупності ТН:

  1. Вартість газу та електроенергії. Для розрахунків терміну окупності нам знадобиться зробити прогноз тарифів на найближчі 10 років. Допоможе нам у цьому статистика за останні 10 років: газ подорожчав у 32 рази, електроенергія у 8 разів. Не можна це не враховувати в ТЕО.
  2. Пільги на електроенергію: нічний тариф (50% від основного тарифу з 23.00 до 7.00 год) і 3000 кВтгод/міс за пільговим тарифом при оформленні опалення від електрики.
  3. Програма IQ Energy компенсація витрат на енергоефективні рішення від ЄБРР до 35%.
  4. Інфляція – життя дорожчає, гроші дешевшають. Хто раніше вклав, той більше заощадив.

Зображення грунтового теплового насоса Теплові насоси компанії HERZ є повністю укомплектованими та автоматизованими теплогенераторами класу Premium, розробленими з турботою про користувача. Безліч функцій і технічних рішень направлено на економічну роботу насоса протягом усього року:

  • Теплові насоси HERZ вже укомплектовані електронними циркуляційними насосами як з боку джерела тепла, так і з боку системи опалення.
  • Конденсатори і випарники встановлені із запасом по поверхні теплообміну, що дає економію витрат електроенергії при експлуатації. Випарник рідше обмерзає, що позитивно впливає на СКП.
  • Унікальна технологія розморожування випарника: вентилятор і циркуляційний насос вимкнені.
  • Тихий компресор, установлений на друге дно звукоізольованого корпусу через вібровставки, забезпечує абсолютно безшумну роботу теплового насоса HERZ.
  • Функція «пасивного» охолодження дає можливість дешевого та ефективного охолодження влітку. Не працює компресор – економиться електроенергія.
  • Вбудована функція віддаленого керування системами з телефона.

І на закінчення нагадуємо, що компанія HERZ дає 5 років гарантії цілий тепловий насос, а не на окремі його компоненти.

«ГЕРЦ Україна»

02002, м. Київ, вул. Митрополита Андрея Шептицького, 10, оф. 168,
Тел. +38 044 290-46-80
E-mail:office@herz.ua
www.herz.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!


Повернутись до списку статей «Технології компанії HERZ»

Переглянуто: 4 300

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram