Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Варіативність підключення підлогових конвекторів з арматурою HERZ

Серед низькотемпературних систем опалення окрім «теплої підлоги» існує ефективне рішення – так звані внутрішньопідлогові конвектори. Але існують певні труднощі у налаштуванні та балансуванні таких систем для спільної роботи із системами «теплої підлоги». Для вирішення даної технічної проблеми існують спеціалізовані пристрої

Зображення арматура Герц для підключення конвектора Використання внутрішньопідлогового конвектора залишаться одним з актуальних технічних рішень. Аналізуючи передумови, можливо визначити основні:

  • Естетичний критерій використання, пов'язаний з дизайнерськими рі шеннями.
  • Використання фасадних систем (панорамні вікна).
  • Бажання збільшити частку складової сонячної енергії в загальному балансі системи опалення.

Зупинимось більш деталь но на останньому пункті. Слід зазначити, що набирає популярності зональна теорія архітектурних рішень в термобудинках, що повністю відповідає філософії створення «пасивної» системи опалення в світлий час доби. Одним з найважливіших питань в цьому технічному рішенні залишається методика підключення внутріш ньопідлогового конвектора, а також побудова єдиної системи автоматизації будинку чи квартири.

Особливої уваги потребують подвійні рішення. Використання комбінованих систем, наприклад «тепла підлога» та внутрішньопідлоговий конвектор, дають можливість оптимально змінювати потужність притоку тепла від теплогенераторів системи опалення в окремо взятому приміщенні, що також відображається на загальному енергетичному балансі будинку та дає змогу мінімізувати не цільове використання коштовного енергоносія.

Важливо, що створення більш бюджетної пари – радіатор + «тепла підлога» – не дасть змоги досягнути олімпійського успіху попередньо розглянутої системи (конвектор + «тепла підлога»), за цілим рядом причин, пов’язаних з фізикою процесу. Зараз більш детально розглянемо тепломеханічні аспекти підключення.

Проаналізувавши насичений вітчизняними виробниками та імпортерами ринок внутрішньопідлогових конвекторів, ми можемо дійти до висновка, що в загальній масі всі прилади складаються з наступних вузлів: трубчатий теплообмінник з ламелями, вентилятор (може бути відсутній в конвекторах малої потужності), гофровані трубки підключення для зручного позиціювання інстальованого обладнання, запірна арматура (може бути відсутня для збільшення цінової доступності).

Для здійснення кількісного регулювання, а також можливості відключення приладу від системи опалення, необхідного в процесі виконання сервісних робіт, розглянемо декілька варіантів підключення приладів.

  • Комплексне рішення, на базі термостатичного клапана ТS-90-V з можливістю плавного прихованого попереднього налаштування, а також запірний клапан RL-5 з функцією відключення та зливу теплоносія. RL-5 логічно використовувати там, де це не передбачено комплектацією конвектора кульовими кранами.
  • Рішення на базі гарнітури підключення конвектора Konveсtor.

Розглянемо кожен пункт окремо та зупинимось на їх перевагах та недоліках.

Комплексне рішення ТS-90-V + RL-5, дає змогу вирішити питання регулювання, балансування та зручності виконання інсталяційних робіт. Завдяки даному рішенню ми можемо більш раціонально використовувати простір всередині конвектора, не поступаючись зручності при виконанні монтажних робіт, наприклад розташування ключа чи інструмента для виконання трубних з’єднань. Можливість попереднього налаштування, що передбачена в ТS-90-V, дає змогу здійснити необхідне гідравлічне балансування окремого приладу по відношенню до системи опалення в цілому. Термостатична букса клапана ТS-90-V в майбутньому дасть змогу організувати кількісне регулювання. Використання запірного клапана RL-5 та ТS-90-V (з латунним запірним ковпачком) дозволить нам здійснити герметичне перекриття як лінії подачі, так і зворотної лінії у випадку форс мажорних обставин, наприклад, порушення герметичності теплообмінника конвектора, або виконання сервісних робіт по обслуговуванню цього приладу. Особливу увагу привертає уніфікація підключення трубопроводу системи опалення до ТS-90-V + RL-5: прохідне, стандартне кутове та кутове спеціальне виконання (див. рис.1), доповнені варіантами вибору внутрішньої різі 1/2" та зовнішньої різі 3/4" (євроконус), що дасть змогу виконати монтаж без застосування перехідних роз’ємних з’єднань, а також зменшить монтажні габарити та швидкість інсталяційних робіт.

Зображення підключення конвектора до системи опалення Рис.1. Схеми підключення трубопроводу опалення до конвектора:
а) стандартне прохідне; б) стандартне кутове; в) кутове спеціальне

Резюмуючи вище викладені технічні переваги комплексного рішення, можна констатувати, що це з’єднання відрізняється також не менш важливою привабливою ціновою складовою.

Рішення на базі гарнітури, підключення конвектора Konveсtor, має приналежність до сегменту продукції, що налаштоване для використання у вкрай обмежених монтажних умовах, де відсутня можливість використання комплексних рішень, які ми розглянули вище. Це рішення вбирає всі переваги, про які ми писали, проте варто згадати і про можливий фактор, притаманний тільки рішенням в єдиному блочному варіанті: фіксована відстань між осями підключення патрубків трубопроводів системи опалення (див. рис.2) – 50 мм (загально ратифікований стандарт). Для систем, які проектуються вперше, або систем, які перебувають на стадії монтажних робіт, цей фактор не буде стримуючим, а скоріше довідниковим, а для систем, що Рис.1. Схеми підключення трубопроводу опалення до конвектора: а) стандартне прохідне; б) стандартне кутове; в) кутове спеціальне реконструюються, цей показник залишається пріоритетним.

Підсумовуючи вище викладені технічні переваги підключення рішення Konveсtor, варто ще раз зазначити раціональність використання у вкрай обмежених монтажних умовах для конвекторів з відстанню поміж осями підключення патрубків 50 мм.

Підходячи до закінчення огляду щодо підключення внутрішньопідлогових конвекторів, не зайвим буде зазначити яким чином можливо виконати керування стосовно розглянутих тепломеханічних рішень.

Відео. Підключення конвектора до системи опалення

Наявність термостатичної букси в комплексному рішенні на базі ТS-90-V або рішення Konveсtor, дасть змогу реалізувати будь-яку кількісну систему регулювання:

  • термостатична головка з виносним елементом;
  • термопривід з електронним термостатом з можливістю створення запланованих інтервалів роботи день / тиждень;
  • віддалене керування по радіо каналу локально або засобами глобальної павутини інтернет зі збереженням всіх переваг планування циклів роботи.

Дана публікація має на меті коротке знайомство читачів з вище викладеними технічними рішеннями. Всі додаткові питання, які можуть виникнути, можна бути обговорити в форматі семінарів на базі академій HERZ в Україні.

HERZ Україна

02002, м. Київ, вул. Митрополита А. Шептицького, 10
Тел. +380 (44) 290 46 80
Email: kyiv@herz.ua
www.herz.ua
Facebook: HERZ.Ukraina

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!


Повернутись до списку статей «Технології компанії HERZ»

Переглянуто: 4 866


Залишити коментар

Telegram