Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Компанія HERZ: 125 річниця міжнародної групи

Г. Глінцерер, д-р юрид. наук

У 2021 компанія HERZ святкує 125 річницю та пригадує насичену подіями історію. Шлях Віденського заводу фурнітури, заснованого у 1896 році на вулиці Герцгассе, у 10-му окрузі Відня, до міжнародної групи компаній, що займається виробництвом інженерних систем, – це тривалий процес, сповнений знакових подій та поворотних моментів

HERZ: початок

 Зображення логотип Герц 125 років Засновники компанії, Франц Гебауер та Віктор Лернер, розпочинали з дванадцяти співробітників, а вже незабаром, завдяки потужному розвитку міста, на заводі у віденському районі Фаворитен працювало понад 300 осіб. Каталог продукції, виданий у 1908 році, вже налічував тисячі товарів: запірну арматуру, сантехніку, водопровідне, парове та газове обладнання, а також латунну фурнітуру для люстр та світильників. Сьогодні навіть важко уявити, в яких умовах тоді працювали люди. Фурнітуру виготовляли методом лиття піску, а наприкінці зміни робітники були надзвичайно брудними та геть обсипаними піском. Креслень не існувало, комплектуючі виготовляли на верстатах за зразками. Продукція спочатку оброблялась на токарних верстатах з ножним приводом, потім – на токарних верстатах з лінійним валом, які працювали на парових двигунах.

Зображення Віктор Лернер Віктор Лернер – один із засновників компанії HERZ Armaturen

Де опалення, там HERZ

Після розпаду Габсбурзької монархії ринки збуту зникли, а «решта Австрії» опинилася у надзвичайному економічному стані. Але компанія пережила важкі воєнні та післявоєнні роки, на відміну від таких заводів, як Kafowie, S. Lang та Pongratz & Bock, що також були розташовані у Відні.

Зображення Герц в світі У 1950-х роках компанія почала спеціалізуватися на опалювальному обладнанні. У цей період з’явився і відомий слоган «Де опалення, там HERZ». Цей слоган вже давно втратив свою актуальність через подальший бурхливий розвиток компанії. Компанія Gebauer & Lehrner привернула увагу ЗМІ в 1970-х роках, перетворивши компанію на HERZ Armaturen AG. Співробітники стали акціонерами компанії, що відповідало тенденціям того часу. Вони брали активну участь у груповій роботі, мозкових штурмах, експериментах з групової динаміки та семінарах – все це формувало діяльність компанії. Однак ця нова форма підприємництва не принесла економічного успіху. Родині Лернер, що була співвласником компанії впродовж сімдесяти років, довелося продати свої акції. Інвестор викупив їх, а акціонери-співробітники поступово повернули свої акції.

Бурхливі роки: HERZ виходить на міжнародний ринок

Настали бурхливі роки, інвестор «втратив інтерес» до компанії, і вона була виставлена на продаж. Розпочалися пошуки покупця. Герхард Глінцерер разом з двома партнерами – усі «любителі латуні, металевої стружки та емульсій» – виграли тендер, а договір купівлі компанії був підписаний у квітні 1989 року. На щастя, конкуренти, які також приглядалися до компанії зі старими традиціями, помилялися щодо усталеного висновку про те, що не потрібно «сприяти евтаназії, проблема серця (Herz) вирішиться сама». На початку 1990-х років бізнес набирав швидкість з поступовою глобалізацією. Щоб підкорювати ринки Західної Європи, забракло коштів, але у Східній Європі після падіння Залізної завіси можна було швидко розпочати бізнес навіть із невеликою командою. За короткий строк була створена мережа торгових компаній. Першою була Польща, а незабаром після цього – дочірні підприємства в тодішній Чехословаччині, Угорщині та інших країнах.

Зображення Доктор Герхард Глінцерер Доктор Герхард Глінцерер – власник та керівник групи компаній HERZ

Нове десятиліття HERZ

Через 10 років придбали першу виробничу компанію, а згодом інші виробництва та нові заводи. В результаті всіх цих кроків, спрямованих на розширення діяльності, група компаній наразі виробляє тисячі найменувань продукції для сфери виробництва інженерних систем та будівельної галузі на сорока виробничих майданчиках у дванадцяти європейських країнах. Чи йде мова про обладнання для балансування та регулювання, котли на біомасі, теплові насоси, чи про ізоляційні матеріали, основна увага приділяється надійності, екології та енергоефективності.

Зображення завод Герц у Відні (Австрія)

Наші власні торгові компанії та партнери працюють по всьому світу, і для наших численних клієнтів продукція HERZ є синонімом знаної Австрійської Якості.І в цей ювілейний рік ми хотіли б ще більше розповісти світу про наш широкий асортимент продукції та наші високі стандарти інноваційної якості та надійності, сталості та енергоефективності.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!


Повернутись до списку статей «Технології компанії HERZ»

Переглянуто: 2 931


Залишити коментар

Telegram