Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Cиcтема економного опалення та водяна «тепла підлога»: рішення від Giacomini

Яким чином можна найшвидше полагодити чи побудувати нову систему опалення, яка була би сучасною, перспективною, ефективною та послуговувала би надалі багато років?

З огляду на сучасні обставини та вимоги, що склалися, на заміну поруйнованої системи опалення або для швидкого облаштування нової системи, в багатьох випадках найвдалішим рішенням буде сполучення системи опалення та ГВП на базі комбінації конденсаційного газового котла, системи теплої підлоги та теплового насосу («повітря-вода» чи «повітря-повітря»). Дане рішення є енергоефективним і водночас перспективним.

Відео. Виробництво труб для водяної «теплої підлоги» в Італії

Тепловий насос типу«повітря-повітря»– є порівняно дуже простим для реалізації рішенням щодо забезпечення комфортної температури в помешканні. З огляду на відсутність у додаткових витратах на допоміжні системи розподілу тепла та здатності до інвертування (опалення/охолодження) ТН «повітря-повітря» може стати базовим у всій будинковій системі клімат-контролю. Однак він не вирішує задачу забезпечення гарячою водою і вочевидь потребує теплової «підтримки» у сезон із піковими зниженнями температури зовнішнього повітря нижче –5/–25 °С.

Тепловий насос типу «повітря-вода» працює на теплоносій, який циркулює системою опалення та/чи ГВП. Він здатен самотужки підтримувати потрібні температурні параметри водяної системи «теплої підлоги» тривалий час протягом всього опалювального сезону, хоча в певні періоди також потребує спільної роботи із додатковим джерелом тепла. Підлогові системи низькотемпературного опалення в житлових приміщеннях є найбільш ефективними з точки зору комфорту. Це досягається за допомогою рівномірного розподілення температури по всій поверхні приміщень без локального перегріву чи «холодних» зон. Також такою системою легко керувати на відстані чи в автоматичному режимі. На додачу, «тепла підлога» має значну перевагу перед традиційними системами опалення щодо економії теплової енергії (до 25%).

Відео. Монтаж кульового крана та термоголовки

Там, де немає проблем із газопостачанням (газопровід чи балони), в якості опалення та ГВП, найпростіше встановити газовий конденсаційний котел. Він, окрім роботи на ГВП, може взяти на себе проблему теплової «підтримки» теплових насосів у період зниження температури до «зимового максимуму»для догріву теплоносія. З огляду на ступінь автоматизації цих сучасних пристроїв, їх ефективність та здатність стало підтримувати потрібні і узгоджені параметри теплоносія, вони вдало поєднуються із системами водяної «теплої підлоги».

Отже, вимальовується доволі економічна зв’язка – тепловий насос-газовий котел-«тепла підлога». Конкретне схемне рішення та розподіл функцій між елементами системи опалення, вибір потужності компонентів тощо в кожному разі має обрахувати фахівець.

Найпростіше реалізовувати систему, якщо спиратися на компоненти, які:

  • постачаються комплектно;
  • технічно узгоджені між собою;
  • мають весь набір компонентів, включно із регулюючою арматурою та фітингами;
  • спираються на трубну систему, яка призначена для роботи у теплих підлогах та системах ГВП;
  • мають відповідні системні компоненти для облаштування «теплої підлоги»;
  • мають перевірену якість та надійність.

Знаний італійський виробник систем та арматури Giacomini Spa пропонує в Україні повну гаму виробів для рішення цієї задачі – стійкі до температури труби, арматуру, фітинги, регулюючі пристрої, термостатичні регулятори, комплектні колекторні вузли для ручного або автоматичного керування контурами підлогового опалення (тепер також із автоматичним бездротовим керуванням), системи для облаштування теплої підлоги, включно із системами т. з. «сухої теплої підлоги» (тобто там, де не можна як зазвичай зробити бетонну стяжку для «теплої підлоги») тощо.

Відео. Дешламатор для захисту конденсаційного котла

Основним елементом опалювальних систем «тепла підлога» є труба Giacomini R978 із поліетилену високої термостійкості PERT, вкрита спеціальним захисним антикисневим шаром із EVOH (див. подробиці за посиланням «Водяна «тепла підлога» від «А» до «Я»). Труба відноситься до 4-го класу експлуатації та може працювати при робочому тиску 6 бар, міцність на розрив складає 31 МПа.

Всі трубні системи Giacomini споряджені широким асортиментом фітингів, перехідників і з’єднувачів (див. опис за посиланням «Особливості трубопровідних систем Giacomini»), що охоплює практично всі випадки та варіанти.

Для спрощення та пришвидшення інсталяції та налаштувань Giacomini випускає т. з. «бюджетні» комплекти арматури для підключення невеликих контурів теплої підлоги R508K. Комплект складається із термостатичного клапана R414D, термостатичної головки, комплекту фітингів для під’єднання до труб, автоматичного клапана для видалення повітря та полімерного коробу з кришкою.

Для вирішення задачі підключення і комплексного налаштування «теплої підлоги» Giacomini пропонує також декілька готових рішень – це комплекти колекторів R553DK и R553FK, що містять всю необхідну вимірювальну, балансувальну апаратуру та фітинги. Якщо є потреба сполучити та узгодити високотемпературні (радіаторні) та низькотемпературні (підлогові) контури опалення, можна скористатися модулем R557R чи R559 (із сервокеруванням). Ширший опис можливостей та пропозиції комплектних розподільчих колекторів від Giacomini можна отримати за посиланням «Розподільчі колектори для опалення та «теплої підлоги» від Giacomini».

Відео. Розподільчий колектор для «теплої підлоги»: огляд

Пропозиція від Giacomini задовольнить найрізноманітніші потреби та варіанти – від спрощених вузлів до найпросунутіших систем з автоматичним керуванням, які співпрацюють із погодозалежною та програмованою автоматикою систем опалення, в тому числі із бездротовим зв’язком.

Ширший опис систем, пристроїв, труб, арматури та фітингів можна знайти за посиланням «Giacomini офіційно в Україні».

Нагадаємо, що офіційним представником заводу Giacomini в Україні є компанія «А-Кваттро», до якого можна звертатися за додатковою інформацією.

«А-Кваттро»

м. Ужгород, вул. Швабська, 64А
Тел.: +38 (03122) 2-65-01
Моб.:+38 (050) 317-97-07
E-mail: office.giacomini@gmail.com
www.giacomini.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 320


Залишити коментар

Telegram