Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Особливості трубопровідних систем Giacomini

Італійська компанія Giacomini виготовляє арматуру з латуні та полімерні труби різного типу. Таке поєднання виробничих потужностей дозволяє запропонувати споживачам дуже широкий асортимент продукції, що застосовується в системах холодного та гарячого водопостачання, а також для опалення тощо. Проте є ще чимало особливостей, що вирізняють системи Giacomini серед іншої продукції

Трубопровідні системи Giacomini відомі в Україні насамперед трубами:

  • зі зшитого поліетилену PEX;
  • із поліетилену підвищеної термостійкості PERT;
  • із полібутилену PB;
  • із металопластику PEX-AL-PEX.А також системи Giacomini відомі фітингами різноманітних типів та типорозмірів: компресійні (різьбові) для полімерних та металополімерних труб;
  • компресійні для мідних труб;
  • прес-фітинги;
  • різьбові фітинги для металічних труб;
  • перехідники та адаптери для приєднання труб до запірної, регулюючої арматури та до колекторів.

Але головна відмінність систем Giacomini – широка універсальність застосування різнотипних труб (рис. 1) і різноманітних фітингів до них.

Зображення Giacomini системи Рис. 1. Асортимент металополімерних і полімерних труб виробництва Giacomini

Найуніверсальніший трубопровід

Компанія Giacomini глибоко віддана принципу якнайширшої універсальності та сумісності своєї продукції поміж собою – насамперед систем трубопроводів та фітингів до них.

Наприклад, в основу трубної системи Giacotherm покладена труба з підвищеною термостійкістю PEX зі зшитого поліетилену з антикисневим бар’єром, рис. 2. Вона рекомендована для систем опалення, трубопроводів ГВП та для систем «теплої підлоги». Труби системи Giacotherm витримують високу робочу температуру (до 90°С). Також система Giacotherm застосовується для систем водопостачання, в тому числі питної води, що підтверджується гігієнічними сертифікатами на труби й фітинги.

Зображення труба Giacotherm Giacomini Рис. 2. Труба PE-X (Giacotherm) зі зшитого поліетилену з антикисневим бар’єром

Труби й фітинги системи Giacotherm не кородують, не схильні до зарощування перерізу відкладеннями, мають високу термостійкість та міцність щодо тиску, низьку теплопровідність і шумність, вирізняються малим «старінням» матеріалів та мають розрахунковий термін експлуатації щонайменше 50 років.

Труби PEX і металопластикові труби можуть бути змонтовані за допомогою універсального прес-фітингу Giacomini стандартним обтискним інструментом. В одній системі опалення можна застосувати і труби PEX, і PERT, не змінюючи систему з’єднання, а там, де використання монтажного інструмента утруднене (наприклад, біля стіни), можна встановити насувні фітинги.

Універсальні з’єднувачі

Для побутових робіт з невеликим об’ємом система Giacotherm може монтуватися за допомогою різьбових компресійних фітингів, рис. 3, – для цього знадобиться лише пара гайкових ключів.

Зображення компресійні (різьбові) фітинги Giacomini Рис. 3. Компресійні (різьбові) фітинги Giacomini для полімерних та металополімерних труб

Для робіт зі значним об’ємом існує система прес-фітингів «Мультипресс» – система універсальних прес-фітингів Giacomini, призначених для монтажу трубопроводів із зшитого поліетилену PEX, полібутилену, поліетилену PERT, а також металопластикових труб. Для професійного монтажу більш доцільно використовувати прес-фітинги серії RM, рис. 4, які завдяки універсальному профілю можуть обтискуватися будь-яким інструментом за стандартами «H», «TH» чи «U».

Зображення прес-фітинги Giacomini Рис. 4. Прес-фітинги Giacomini для багатошарових та полімерних труб

Система Giacoqest і не тільки

Іншою широко-універсальною системою труб і фітингів є система Giacoqest, в основі якої покладена труба Giacoqest із зшитого поліетилену PE-X, див. рис. 5, для якої розроблена серія латунних фітингів з широкою номенклатурою типорозмірів.

Зображення система Giacoqest Giacomini Рис. 5. Система Giacoqest

Також нагадаємо про систему, що отримала позначення GX (Giacomini eXpansion). Вона базується на трубі зі зшитого поліетилену PEX, латунних фітингах із особливим профілем і монтажними кільцями з технополімеру. Монтаж відбувається внаслідок розширення труби із встановленим на ній полімерним кільцем, яке після установки фітинга стискується навколо посадкової поверхні фітингу завдяки ефекту «пам’яті форми», та протягом 1 хвилини забезпечує надійне з’єднання.

Універсальність = практичність

Трубопроводи Giacomini на базі полімерних чи металополімерних труб та латунних фітингів мають всі переваги, зумовлені цими сучасними матеріалами.

Труби Giacomini також мають захист від дифузії кисню в систему (шар кисневого бар’єру на трубах PEX і PERT, алюмінієвий шар в металопластикових трубах PEX-AL-PEX), тому можуть застосовуватися у всіх системах опалення багатоповерхових та індивідуальних будинків, в тому числі автономних. Окрім того труби Giacomini монтуються в інженерні системи житлових, громадських та промислових будівель, в системи сніготанення й підігріву ґрунту тощо.

Широка універсальність та перехресне застосування систем труб та фітингів Giacomini насправді означає практичність. При реалізації проекту, який одночасно стосується системи опалення (в тому числі – комбінованої, яка має високотемпературні та низькотемпературні гілки) та системи ХВП і ГВП, можна мати справу лише з одним постачальником як труб, так і фітингів водночас. Якщо обмежити кількість типів з’єднань в гілках системи з трубами різного призначення, тоді можна покладатися на однотипний інструмент та на сталу якість монтажу робітниками.

Відео. Виробництво трубопровідних систем Giacomini

Широка універсальність також дозволяє розраховувати на гуртову знижку для закупівлі при значному обсязі робіт на об’єкті. Наприклад, як відомо, на облаштування «теплої підлоги» витрачається чимала кількість труби. Потреба в трубах іншого призначення для одного об’єкта є значно меншою. Проте, завдяки принципу універсальності Giacomini, в рамках однієї системи опалення, ГВП та ХВП (тобто в межах однієї оселі) можна використати труби різних типів – тобто PEX, PERT, металопластикові PEX / AL / PEX, маючи однакові фітинги до них: пресові та різьбові компресійні. Це значно здешевлює всю систему та прискорює монтаж, потребує менше часу та дозволяє в процесі експлуатації уникнути проблем із заміною деталей при ремонті або спростити модернізацію.

Також треба нагадати, що компанія Giacomini приділяє неабияку увагу якості своєї продукції, виготовленої на власних італійських заводах на сучасному обладнанні за передовими технологіями.

Офіційний представник компанії Giacomini в Україні – компанія «А-Кваттро».

«А-Кваттро»

м. Ужгород, вул. Швабська, 64А
Тел.: +38 (03122) 2-65-01
Моб.:+38 (050) 317-97-07
E-mail: office.giacomini@gmail.com
www.giacomini.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 569


Залишити коментар

Telegram