Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Водяна «тепла підлога» від «А» до «Я»

Підлогові системи опалення в житлових приміщеннях найбільш ефективні з точки зору комфорту. Це досягається за допомогою рівномірного розподілення температури по всій поверхні приміщень без локального перегріву чи «холодних» зон. Також такою системою легко керувати на відстані чи в автоматичному режимі. На додачу, «тепла підлога» має значну перевагу перед традиційними системами опалення в економії теплової енергії (до 25%)

Система водяної «теплої підлоги» складається з багатьох компонентів, які широко представлені в асортименті бренду Giacomini, офіційним представником якого в Україні є компанія «А-Кваттро».

Труба для водяної «теплої підлоги»

Зображення труба джакоміні для теплої підлоги Основним елементом підлогових опалювальних систем є труба Giacomini R978. Вона виготовляється із поліетилену високої термостійкості PERT. Задля запобігання проникненню кисню через товщу стінки всередину системи, труба вкривається спеціальним захисним антикисневим шаром із EVOH.

Труба відноситься до 4-го класу експлуатації та може працювати при робочому тиску 6 бар. Теплопровідність становить 0,38 Вт/(мК). Міцність на розрив складає 31 МПа.

Відео. Виробницвто труби та шарових кранів Giacomini

Діапазон розмірів – 16×2, 17×2 та 20×2 мм. Труби R978 випускаються в бухтах довжиною 100, 240, 600 та 400 (лише для труби 20×2 мм) метрів.

Незважаючи на очевидні переваги «теплої підлоги», її стрімкий розвиток стримується складністю системи. Однак Giacomini підійшла до цього питання комплексно та пропонує декілька типових рішень для спрощення монтажу, обрахунку на інсталяції системи.

Бюджетна водяна «тепла підлога»

Зображення комплект джакоміні R508K для підключення водяної теплої підлоги Цей варіант керування ідеально підходить для приміщень малої площі (наприклад, ванних кімнат).

В якості регулюючого органу використовується комплект R508K. Він під’єднується лише до одного контуру «теплої підлоги». Однак його можна під’єднати навіть до існуючої системи опалення будинку.

Комплект складається із термостатичного клапана R414D, термостатичної головки, комплекту фітингів для під’єднання до труб, автоматичного клапана для видалення повітря та полімерного коробу з кришкою.

Термостатична голівка обладнана температурним сенсором, котрий і вимірює температуру повітря в приміщенні. Потім, в залежності від налаштування температури, голівка може впливати на перекриття термостатичного клапану, тим самим, регулюючи рух теплоносія в контурі «теплої підлоги».

Наявність повітря в контурах підлогового опалення може погіршити циркуляцію теплоносія, що призведе до погіршення роботи цілої системи. Тому до комплекту входить розповітрювач, котрий видаляє повітря в автоматичному режимі.

Комплект монтується безпосередньо в будівельні конструкції (найчастіше в стіну).

Готові комплекти для водяної «теплої підлоги»

Зображення колектори джакоміні для водяної теплої підлоги Коли ваша система має два і більше контурів, то Вам потрібен вузол керування іншого плану – на основі розподільчих колекторів, а за потреби, і насосно- змішувального вузла. Тому Giacomini пропонує декілька готових рішень. Комплекти колекторів для «теплої підлоги» R553DK и R553FK Такі комплекти складаються з наступних частин:

  • пари кульових кранів, котрі комплектуються термометрами;
  • подаючого колектора з витратомірами або з відсічними балансувальними клапанами. Діапазон налаштування витратомірів – 0,5÷5 л/хв;
  • зворотного колектора з термостатичними мікрометричними клапанами. На них можна встановлювати також електротермічні голівки або сервоприводи;
  • пари монтажних кронштейнів;
  • пари сервісних кінцевих груп. Вони складаються із дренажного крану та автоматичного розповітрювача.

Основною перевагою таких комплектів є те, що латунна балка із витратомірами має додаткове стопорне кільце із функцією «механічної пам’яті». Вона зберігає налаштування витратоміра навіть при повному перекритті.

Відео. Колектор для «теплої підлоги» водяної: огляд новинки

Керування клапанами зворотної магістралі можна проводити в ручному режимі за допомогою полімерних ручок або сервоприводом в автоматичному режимі.

В нашій кліматичній зоні в більшості випадків реалізується змішана система опалення – «тепла підлога» та паралельно радіаторна система опалення. В такому випадку необхідно використовувати інші набори.

Колекторний модуль R557R

Модуль R557R має два розподільчих колекторних блоки для двох опалювальних систем – високотемпературної (радіаторної) та низькотемпературної («тепла підлога»). Отримання теплоносія з необхідною (зниженою) температурою відбувається за допомогою насосно-змішувального вузла. В ньому відбувається змішування теплоносія з подаючої магістралі (від котла) та теплоносія з низькою температурою (після проходження контурів «теплої підлоги»).

Змішувальний вузол обладнується термостатичним клапаном та голівкою з виносним датчиком. Він вимірює температуру змішаної води. За циркуляцію теплоносія в низькотемпературній системі відповідає циркуляційний насос, який також входить до комплекту.

Колекторний модуль R559

Модуль R559 також розрахований на дві системи. Однак у нього є свої переваги. В якості регулюючого обладнання змішувального вузла використовується 3- ходовий клапан із сервоприводом і мікропроцесорним модулем. Така система спрощує керування контурами, зменшує кількість електричних з’єднань.

Також вона дозволяє:

  • підключати погодозалежну автоматику;
  • під’єднуватися до ПК для керування через мережу Інтернет;
  • під’єднувати GMS-модуль для отримання сповіщень через смартфон.

До комплекту входять: циркуляційний насос, автоматичні розповітрювачі, кульові відсічні та дренажні крани.

Всі комплекти поставляють в зборі та відразу готові до використання.

«Суха» водяна «тепла підлога»

Зображення суха тепла підлога Традиційна система підлогового опалення виконується таким чином – на підготовлену поверхню вкладаються спеціальні мати (вони також є в асортименті Giacomini), на них розміщується труба для «теплої підлоги» (R978). І це все заливається бетонною стяжкою.

Але не у всіх приміщеннях можна влаштовувати бетонну стяжку (наприклад, перекриття може не витримати навантаження). Для таких випадків Giacomini розробила систему «сухої теплої підлоги».

В цьому разі використовуються спеціальні мати. На них в пази встановлюються сталеві листи, в які вкладається труба. Така «тепла підлога» не потребує стяжки. На останній шар можна вкладати фінішне покриття підлоги.

Перевага такої «теплої підлоги» в її малій вазі та висоті. Висота всього «пирога» складає 3-4 см.

З вищенаведеного зрозуміло, що до системи підлогового опалення потрібно підходити комплексно. З точки зору ефективності та надійності краще застосовувати готові рішення і комплекти. Саме тому Giacomini є ідеальним вибором для комплектації вашої «теплої підлоги». За більш детальною консультацією по асортименту бренду звертайтеся до офіційного представника Giacomini в Україні – компанію «А-Кваттро».

ТОВ «А-Кваттро»

м. Ужгород, вул. Швабська, 64А
Тел.: +38 (03122) 2-65-01
Моб.:+38 (050) 317-97-07
E-mail: office.giacomini@gmail.com
http://giacomini.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 6 291


Залишити коментар

Telegram