Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Когенераційна установка – вироблення тепла та електроенергії

І. Шита

На сьогоднішній день децентралізоване виробництво енергії з використанням когенераційної технології є одним із найбільш економічних способів отримання електроенергії та тепла зі збереженням природних ресурсів. У статті розглянемо ефективність використання когенераційних установок

Децентралізована генерація — очевидна перевага перед традиційною роздільною генерацією є більш ефективною у використанні первинної енергії. Майже відсутні втрати тепла з газами, що відходять, або втрати при передачі електромережі роблять когенераційні установки (КГУ) хорошою альтернативою з точки зору зменшення викидів CО2 та збереження цінних енергетичних ресурсів. Крім того, екологічний ефект – не єдина перевага. Витрати на електроенергію та опалення значно зменшуються, що є значною економічною перевагою. Електроенергія, що генерується самостійно — набагато дешевша за електроенергію, отриману з мережі.

КГУ від Viessmann в стандартній комплектації оснащені стартерними акумуляторами та синхронним генератором з цифровим регулятором напруги, що забезпечує безперервну, стабільну автономну роботу без необхідності додаткових заходів. Компактні системи, розроблені компанією Viessmann, призначені для комерційного та комунального використання. Відповідно, вони мають високі експлуатаційні якості і адаптовані до робочих процесів для забезпечення безпечного постачання електроенергії, тепла, охолодження та гарячої води для побутових потреб. Таким чином, ваша інвестиція в більшу ефективність є інвестицією в майбутнє. І навпаки.

Когенераційна установка: децентралізоване виробництво тепла та електроенергії

Первинна енергія здебільшого використовується лише для виробництва електроенергії або тепла. При комбінованому виробництві тепла та електроенергії енергія повністю використовується, оскільки КГУ постачають електроенергію та тепло одночасно. Комбіновані системи виробництва тепла та електроенергії практично ідеально відповідають вимогам енергетичного переходу. Вони ефективні, а отже, економічно вигідні, і їх можна використовувати практично у всіх масштабах. Їх ефективність також значно вища, ніж у інших технологій.

КГУ одночасно виробляють електроенергію і тепло за принципом когенерації. Спеціальний потужний поршневий двигун приводить в дію генератор, який виробляє електроенергії. Електроенергія: для споживання на місці або експорту в мережу Електроенергія для використання на місці виробляється в установках, адаптованих до відповідних вимог. Будь-яка надлишкова електроенергія експортується в мережу загального призначення.

На відміну від систем централізованого теплопостачання, тепло, що виробляється в КГУ, не втрачається. Тепло подається в тепломережу. Разом із додатковим теплогенератором, наприклад, з тепловим насосом, будівля забезпечується електроенергією, теплом та гарячою водою майже без втрат. Крім того, потреби в охолодженні також можуть бути повністю або частково забезпечені підключенням абсорбційного холодильного модулю.

Зображення ефективність когенераціної установки

Користувачі КГУ досягають макисимальної ефективності, якщо самі використовують 100% (або близько того) електроенергії виробленої на КГУ. У цьому випадку вартість електроенергії, виробленої на КГУ, компенсується вартістю електроенергії, отриманої від постачальника електроенергії. Це призводить до значної економії.

Пристрої відповідають суворим поточним і майбутнім технічним вимогам до підключення електричних комунікацій. Завдяки інтелектуальному керуванню фазу живлення (cos phi) можна зміщувати за допомогою програмного забезпечення. Це усуває потребу в додаткових модифікаціях обладнання. В стандартній комплектації КГУ оснащені інтегрованим захистом мережі та системи та мають автономний режим роботи.

Очевидною перевагою комбінованого виробництва тепла та електроенергії перед традиційним роздільним виробництвом тепла та електроенергії є ефективніше використання первинної енергії. Загальна ефективність КГУ від Viessmann становить до 107 відсотків (на основі нижчої теплоти згоряння). Наприклад, модуль Vitobloc 300 NG 20 (NG = природний газ) досягає теплової ефективності до 75% та електричної ефективності понад 32%.

Когенераційні установки Viessmann, розроблені спеціально для комерційного використання, можуть використовуватись скрізь, де постійно потрібні електроенергія та тепло. Когенераційні установки Vitobloc також можуть приносити прибуток під час роботи в гнучкому режимі. Сьогодні витрати на електроенергію та опалення є важливим фактором для багатьох комерційних та виробничих компаній, для комунальних і культурних об'єктів, житлових комплексів. Когенераційні установки тут надають величезні можливості економії: завдяки високоефективному використанню палива та відсутності транспортних втрат разом із значною економією на податках вони гарантують низькі експлуатаційні витрати та швидку амортизацію інвестицій. Завдяки своїй продуктивності вони підходять для комерційних компаній та житлових будинків, де є постійна потреба в теплі та електроенергії.

Зображення застосування когенераційної установки

Viessmann є одним з провідних міжнародних виробників систем опалення, промислової генерації енергії та охолодження. У сфері КГУ також доступні індивідуальні рішення з ефективними системами та широким діапазоном потужностей — для будь-яких потреб та застосувань. Когенераційні установки Viessmann вражають своєю високою якістю та хорошою системною інтеграцією. Це означає, що користувачі можуть бути впевнені, що їхні інвестиції окупляться.

Зображення Когенераційна установка Віссманн

Когенераційна установка— це основа ефективного постачання електроенергії та тепла. Однак їх ефективність повною мірою реалізується тільки в добре продуманій системі. Тому приємно знати, що Viessmann пропонує повний спектр системних технологій. В асортименті Viessmann можна знайти всі типи систем енергозабезпечення, від когенераційних установок, теплових насосів, фотоелектричних пристроїв, акумуляторних систем і котлів на твердому паливі до систем керування будівлями вищого рівня. Неперевершене поєднання!

Висока ефективність КГУ

Когенераційні установки Viessmann привертають увагу за ефективністю. Vitobloc 300 і Vitobloc 200 особливо прості в обслуговуванні з інтервалами ТО до 8000 годин без необхідності доливати мастило. Деякі з них мають інтегровану технологію конденсації і, як результат, досягають загальної ефективності до 107%. Вони також мають можливість електричної модуляції до 50%, і можуть працювати як в режимі переважного виробництва тепла, так і електроенергії. Інші плюси когенераційних установок Vitobloc 300 і Vitobloc 200 — широкий спектр технічних характеристик з еластичними підключеннями для газу, вихлопних газів, витяжного повітря та гарячої води, а також стандартний витяжний кожух для значно зниженого рівня шуму під час роботи.

Повний комплекс послуг для кожної системи — від планування до технічного обслуговування.

Когенераційні установки Viessmann – це командні гравці. Вони досягають найвищої ефективності в системі, яка індивідуально підібрана відповідно до конкретних вимог. Починаючи з системної технології, наприклад панелей керування для перевизначення функцій керування, і до індивідуальних контрактів на технічне обслуговування.

Вимоги, що пред'являються до технології панелі керування, відрізняється практично в кожному КГУ. Viessmann пропонує індивідуальні панелі керування та програмне забезпечення, яке підходить для них для будь-якого застосування: ПЛК, автоматизація, мережева муфта, допоміжні приводи, блоки керування або силові блоки. Великий досвід в даному обладнанні забезпечує те, що кожна система точно пристосована до умов конкретного застосування, що гарантує оптимальну ефективність і надійність. Особливо це стосується модернізації існуючих систем комбінованого виробництва тепла та електроенергії, а також менших систем керування котельнями з дистанційним моніторингом.

При введенні КГУ в експлуатацію необхідно враховувати багато параметрів: від вибору правильного місця для системи, інформування оператора мережі до виконання необхідних установок і підключення до існуючої інфраструктури. Спеціалісти компанії Viessmann готові допомогти вам на кожному етапі введення в експлуатацію – від адаптації до ваших індивідуальних вимог до точного налаштування параметрів. Це означає, що з самого початку ви можете покладатися на високу доступність системи. Усі системи Viessmann також мають мережеві можливості. Це означає, що і ви, і інженери компанії Viessmann можете в будь-який час переглядати стан КГУ і вжити заходів, якщо це необхідно.

Зображення обслуговування когенераційної установки Віссманн

Постійний доступ до послуг є важливим для забезпечення оптимальної роботи та максимально можливий рівень доступності. В ідеалі когенераційна установка повинна мати цифрову лінію зв’язку. Це створює прозорість для клієнтів та сервісних партнерів. Незалежно від того, чи йдеться про оновлення програмного забезпечення, нову вимогу оператора електромережі чи оптимізацію системи — цифрові інтерфейси дозволяють швидкий, простий та недорогий зв'язок безпосередньо з модулем КГУ. Це стало можливим завдяки підключенню КГУ до Інтернету. Когенераційні установки Vitobloc постійно вдосконалюються для забезпечення ефективної, безпечної та надійної роботи з максимальною користю для клієнтів.

Для керування КГУ використовується електронна платформа з апаратним і програмним забезпеченням ViNCI від компанії Viessmann. Основним елементом блоку керування є промисловий комп’ютер на базі Linux, який забезпечує підключення до інноваційних дистанційних сервісів і інтерфейсів в багаторежимних системах і системах керування будівлею (BMS). Хмарне керування даними відповідає найвищим стандартам безпеки. Система дозволяє здійснювати віддалену веб-візуалізацію та роботу з професійними серверними рішеннями.

Платформа ViNCI дозволяє здійснювати контроль за когенераційними установками. Під час фактичної експлуатації можна зробити цінні висновки щодо можливої оптимізації. Це сприяє підвищенню ефективності установки. Наявні дані дозволяють краще планувати роботу з технічного обслуговування та швидше реагувати сервісній бригаді. Завдяки віддаленому доступу більше не потрібне технічне обслуговування на місці, що дозволяє заощадити кошти та підвищити доступність і надійність когенераційної установки.

Зображення керування через інтернет когенераційною установкою

На сьогоднішній день когенераційна технологія є одним із найбільш економічних варіантів отримання електроенергії та тепла зі збереженням природних ресурсів. Компактні системи, розроблені компанією Viessmann, підходять для широкого спектру застосувань в комерційному та комунальному секторах і забезпечують безпечне та ефективне постачання електроенергії, тепла та гарячої води в багатьох різноманітних сферах застосування.

Відео. Застосування когенераційної установки

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 920

Вас може зацікавити:



2 коментаря

  • Дякую журналу:

    1.за надання друкованих версій в довоєнний час;
    2. за матеріал по "Viessmann" - когенераційні технології.
    По перше-є відповідна лекція в курсі для магістрів,
    По друге - готується маг. дисертація. в якій розглядається застосування Vitobloc 200

    Good Luck to you!

  • Олександре, щиро вдячні за приємний та теплий відгук!
    Успіхів у написанні магістерської дисертації!

5
5
5
Залишити коментар

Telegram