Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Реальна економія для опалення житла

Є. Черкашин

Існує багато технічних рішень, яким саме чином облаштувати економічну систему опалення, що використовує відновлювану енергію зовнішнього середовища. Існують розрахунки, складені за умовними моделями. Але тільки досвід фактичної експлуатації може дати більш-менш гідну картину, щоби оцінити реальні витрати. В даному матеріалі наводяться цифри реальної експлуатації системи опалення з тепловим насосом Tweetop EcoHeat Complex із встановленою потужністю 13 кВт

Теплові насоси Tweetop EcoHeat Complex призначені для опалення будинку та приготування гарячої води для побутових потреб, та окрім житла можуть використовуватися у торгових точках, офісах та закладах громадського харчування тощо. Це реальна та економічна альтернатива традиційним джерелам тепла, таким як котли на вугіллі, газі, маслі чи біомасі. Тепловий насос серії EcoHeat Complex до 80% теплової енергії отримують із зовнішнього повітря, а маючи високий показник ефективності COP (макс. 5.7) в умовах нашого клімату стало працюють при температурі зовнішнього повітря до -25°C, не викидаючи при роботі вихлопних газів та не виробляючи попіл та інші забруднювачі.

Для роботи влітку насос EcoHeat Complex має також дуже корисну функцію охолодження, що дає технічну можливість на протязі року отримувати комфортну температуру в приміщеннях.

Установка повітряно-водяного насоса не вимагає складних і дорогих земляних робіт. Зовнішній модуль, що здійснює енергетичну взаємодію з навколишнім повітрям, має помірні показники шуму, а внутрішній блок має компактні габарити (рис. 1) та може встановлюватися на стіну, не займаючи зайвої площі у технічному приміщенні в будинку (рис. 2).

Зображення тепловий насос Tweetop EcoHeat Complex Рис. 1. Внутрішній та зовнішній модулі ТН Tweetop EcoHeat Complex

Для керування роботою компресора теплового насоса використовується інвертор, що забезпечує плавне регулювання теплової потужності насоса, автоматично пристосовуючи тепловий насос до поточних потреб будівлі у тепловій енергії, що запобігає частому пуску та зупинці пристрою. В результаті зменшується потреба в енергії для роботи теплового насоса, а термін служби самого пристрою подовжується.

Зображення змонтаований тепловий насос Рис. 2. Змонтований стіні внутрішній модуля ТН EcoHeat Complex

Головний режим роботи теплового насоса Tweetop EcoHeat Complex – зимове опалення. На рис. 3 наведена схема роботи теплового насоса взимку, коли тепловий насос подає тепло до будівлі та побутового водонагрівача. Для цього процесу важливим є позиція золотника (7) у чотириходовому клапані (4). Лінії від лівої та середньої проточки чотириходового розподільника з'єднані так, щоб холодоагент у вигляді пари, що виходить з випарника, вільно надходив до компресора К (1). Гаряча пара від компресора К в такому положенні золотника (правий нижній з'єднувач) направляється до конденсатора (3). В такій позиції чотириходового клапана теплового насоса працює в режимі опалення.

Зображення схема роботи теплового насоса на опалення в зимку Рис. 3. Робота ТН в зимовому режимі (на опалення)

Тепловий насос працює доволі економічно, особливо, коли температура зовнішнього повітря є помірною і не знижується до аж занадто мінусових значень. Нижче наведені дані реальної статистики експлуатації теплового насоса EcoHeat Complex потужністю 13 кВт в умовах опалювального сезону 2019/2020 р. в Польщі (див. табл. 1), де клімат дуже подібний нашим умовам або навіть суворіший.

Зображення термпературні данні у опалювальний сезон Таблиця 1. Температурні дані опалювального сезону 2019-2020 рр.

Тепловий насос EcoHeat Complex потужністю 13 кВт був застосований в системі опалення «теплою підлогою» та ГВП одноповерхової приватної будівлі без мансарди в Польщі з опалюваною площею 180 м2, стіни якої ззовні утеплені пінопластом товщиною 200 мм. Вікна – із енергозберігаючими склопакетами. Фундамент утеплений шаром пінопласту 200 мм.

Тепловий насос має додатковий вбудований ТЕН, який може вмикатися, коли температура назовні значно знижується і насосу важче «викачувати» тепло із зовнішнього повітря та підтримувати потрібну температуру в системі опалення та ГВП на належному рівні.

За дуже низьких температур назовні (аж до -25°C) ефективність теплового насоса знижується, що природно, і тоді використання додаткового ТЕНу стає виправданим. Проте аналіз даних фактичного споживання електроенергії в опалювальному сезоні 2019-2020 рр. показує, що за весь час жодного разу не було потреби вмикати ТЕН.

В таблиці 2 наведені дані помісячного споживання електроенергії тепловим насосом вбудованим ТЕНом та іншими електроприладами, що розміщені в будинку. Графа про споживання іншими електроприладами наводиться радше довідково, але вони також побічно продукують тепло, що поліпшує зимовий тепловий баланс. Прогнозоване споживання обраховувалося за даними температурних показників попередніх опалювальних сезонів.

Зображення споживання електроенергії тепловим насосом для опалення те ГВП Таблиця 2. Споживання електроенергії, кВт·г / місяць, системою опалення та ГВП на базі ТН EcoHeat Complex 13 кВт

Витрати на опалення та ГВП для типового одноповерхового будинку, обраного для прикладу, наведені на рис. 4. Слід зазначити, що вони обраховані за даними обліку по лічильнику в польських злотих за чинним тарифом для споживачів, що діє в Польщі. Типовий тариф для побутових споживачів в даній місцевості змінюється щомісячно, та становить приблизно 0,555-0,559 PLN (4,07- 4,09 грн.). Дані витрат на графіку, рис. 4, для зручності сприйняття були перераховані в гривню за діючим на момент написання даної статті курсом 7,31 UAH/PLN. Отже, в цілому за опалювальний сезон 2019-2020 рр. фактичні витрати на електроенергію, що була спожита тепловим насосом потужністю 13 кВт для опалення будинку з опалюваною площею 180 м2, в перерахунку на українську гривню склали 13 721 грн.

Зображення витрати електроенергії на роботу теплового насоса на опалення та ГВП Рис. 4. Фактичні витрати на експлуатацію Tweetop EcoHeat Complex 13 кВт в Польщі за опалювальний сезон 2019-2020 р, перерахунок в грн

Таким чином, використання теплового насоса типу Tweetop EcoHeat Complex номінальною потужністю 13 кВт в умовах нашого клімату буде цілковито економічно виправданим та набагато дешевшим у порівнянні з системами опалювання на інших теплоносіях. Поставку, правильний та кваліфікований монтаж такого обладнання в Україні виконує компанія «СП УДТ».

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 998

Вас може зацікавити:



2 коментаря

  • А чому влітку в них нульове споживання електроенергії насосом? Чим гарячу воду робили?

  • Добрий день,більше цікавили реальні дані по витратам на опалення...Саму ж таблицю людина скинула в травні 2020,тому останні показники 30.04.2020.

5
5
5
Залишити коментар

Telegram