Мерч AW-Therm інтернет магазин

Автоматика для мікроклімату з віддаленим доступом

А. Кузьмук

Сучасні системи регулювання мікроклімату мають бути ефективними для зменшення витрат енергоносіїв, а також автоматизованими та багатофункціональними для максимально комфортного користування. Все більшого розповсюдження отримують системи керування з віддаленим доступом. Розглянемо, як саме вони працюють

Типова сучасна система керування опаленням або охолодженням приміщень із віддаленим доступом базується на застосуванні таких основних компонентів: електронний термостат (терморегулятор), контролер (базовий модуль), сервопривод, смартфон із відповідним додатком. Для передачі інформації в мережу Інтернет використовують відповідні пристрої, або ж контролер може напряму мати вихід до мережі. Крім того, передбачено під`єднання різних виносних датчиків (зовнішньої температури, вологості), в залежності від потреби.

Термостат водночас виконує роль датчика температури в приміщенні та пульту для керування нею. Він оснащується дисплеєм і може прикріплюватися до стіни, або ставитися на стіл. Керування здійснюється за допомогою центральної кнопки та з сенсорного екрану.

Термостати, що встановлюються у кімнатах, де необхідно регулювати температуру за допомогою шини (кабелю), або за рахунок радіозв`язку, підключаються до контролера (базового модуля).

Він передає сигнали на регулюючу арматуру, і, таким чином, підтримується бажана температура в багатьох приміщеннях. Контролер підключається до домашньої мережі Інтернет, через яку передається інформація про функціонування системи. Користувач, за допомогою встановленого на смартфон додатку для операційних систем Apple або Android, може як отримувати інформацію про функціонування систем опалення або охолодження, так і керувати ними.

Наприклад, можна увімкнути певний режим перед поверненням додому з роботи. Або, навпаки, продовжити роботу в режимі заощадження енергії, що активується за відсутності людей в помешканні. Також система сама може автоматично переходити у бажаний режим при налаштуванні функції геолокації – при наближенні користувача до дому (за рахунок відстеження координат знаходження смартфону в GPS).

За допомогою програм і функцій додатку, запрограмованих за часом, також можливе переключення заданих значень температури для опалення та охолодження між комфортною температурою («нормальний» режим) і «еко-температурою» (режим «заощадження»). Передбачене переключення між режимами «опалення» та «охолодження».

При цьому вся інформація про роботу системи не обов`язково має записуватися на внутрішню пам`ять пристроїв, а може зберігатися у хмарному сховищі.
На українському ринку подібні системи керування мікрокліматом пропонують кілька провідних світових виробників. Зокрема, система NEA SMART 2.0 (рис. 1) компанії REHAU (Німеччина) призначена для керування поверхневим опаленням й охолодженням («теплою підлогою» або «холодною стелею»).

Зображення REHAU Nea Smart 2.0 Рис. 1. Терморегулятор REHAU Nea Smart 2.0

Кімнатні термостати цієї системи мають датчики не лише температури, а й вологості. За ними здійснюється контроль точки роси і, відповідно, відбувається відключення за необхідності певної житлової зони. Це дуже актуально для поверхневих систем охолодження.

Базовий модуль системи NEA SMART 2.0 монтується (рис. 2) в розподільчу шафу «теплої підлоги» та підключається до електромережі живлення через трансформатор 220/24 В. Під`єднання кімнатних термостатів можливе як по кабелю (через безгвинтові клеми), так і по бездротовому інтерфейсу. При значній відстані до терморегуляторів можна додатково використовувати антену для підсилення сигналу.

Зображення система опалення та охолодженняРис. 2. Комплект системи керування опаленням на відстані

Система забезпечує регулювання до 60 приміщень, кількість яких можна збільшити при приєднання відповідного додаткового модуля. Передбачені входи для датчиків, зокрема, температури зовнішнього повітря. Безпосередньо регулювання системами опалення/охолодження здійснюється за допомогою передачі сигналу від модуля на сервоприводи (на лінії подачі теплоносія), яких може бути до 12 одиниць.

Завдяки контролеру здійснюється, зокрема, автоматичний або ручний перехід між опаленням, підтриманням нейтральної температури та охолодженням. Поза тим, можливе й розширення функціоналу керування осушувачами або вентиляцією, котлом, чилером, триходовим змішувальним клапаном та циркуляційним насосом.

В моделі базового модулю є роз`єм LAN/WLAN для підключення до домашньої мережі Інтернет. Таким чином реалізується керування із віддаленим доступом, яке передбачає широкий набір інструментів, включаючи такі: перегляд і налаштування бажаної температури; введення назв приміщень; вибір режимів «Програма переключення», «Звичайний», «Заощадження» або «Відпустка»; програмування роботи. Прилад уже має встановлені 5 тижневих програм, кожна з яких складається з підпрограм на окремі дні. Денних програм нараховується 10, кожну з них можна активувати щонайменше на 15 хвилин. Попередні налаштування можна змінювати.

@awtherm Як керувати температурою у приміщенні за допомогою термостата ♬ Ambient-style emotional piano - MoppySound

Відео. Терморегулятор REHAU Nea Smart 2.0: функції

Смарт-функції включають також перегляд аналітичних даних та статистики, отримання рекомендацій щодо оптимізації роботи системи та вказівок щодо необхідності технічного обслуговування. Щоб користуватися додатком, необхідно зареєструватися на хмарному сервері REHAU.

Отже, системи автоматизації опалення та охолодження стають дедалі складнішими за конструкцією та одночасно простішими у користуванні, надаючи при цьому все більше продуктивності та комфорту.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 916


1 коментар

5
5
5
Залишити коментар

Telegram