Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Як керувати котлом через Інтернет?

Д. Воронін

Сучасні вимоги замовників (оптимізація споживання енергоносіїв, комбіновані схеми теплопостачання і т. п.) доповнюються потребою керування системами опалення через Інтернет

Відповідь на питання «Як організувати керування кліматом через Інтернет у приватному будинку з газовим настінним котлом?» міститься у новому довіднику «Шпаргалка монтажника Meibes», який вийшов у травні 2018 р.. У цьому виданні наведені найбільш популярні за останні два роки рішення щодо реалізації у приватних і комерційних будівлях, що застосовуються як для нового будівництва, так і для реконструкції.

Розглянемо приклад такого рішення для обв’язки окремого настінного газового котла потужністю 30 кВт з паралельним роздаванням теплоносія на два опалювальних контури (див. рис. 1).

Як це працює

Котел працює на три контури:

  • РО радіаторне опалення (прямий контур).
  • ТП – система «тепла підлога» (змішувальний контур).
  • ВП – приготування санітарної гарячої води в баку непрямого нагріву, об’ємом 200 л (пріоритет).

Продукування достатньої кількості тепла для РО здійснюється у погодозалежному режимі під керуванням контролера HZR-C (№ 1), що забезпечує узгодження потужності опалювальних приладів з тепловтратами будинку за поточної температури зовнішнього повітря, а також оптимізує витрату природного газу. Контур «теплої підлоги» підключений до радіаторного опалення за допомогою змішувального вузла Meibes Thermix EL (№ 6). Цей вузол відбирає високотемпературний теплоносій з контуру РО, знижує його температуру шляхом часткового змішування з охолодженим теплоносієм, який повертається з контурів «теплої підлоги», і за допомогою вбудованого насоса примусово протискує приготований теплоносій по гідравлічно більш «щільному» контуру «теплої підлоги» (відносно РО). Кімнатний термостат (№ 2) забезпечує точність контролю клімату всередині приміщення, що взяте за еталон. Керування роботою блока Thermix EL (№ 6) веде контролер HZR-C (№ 1) в погодозалежному режимі. Це дозволяє адаптувати здатність «теплої підлоги» віддавати тепло згідно з поточними тепловтратами будинку з урахуванням значної інертності «теплої підлоги».

Зараження котельні та обв’язка інженерних систем будинка від Meibes Рис. 1. Схема котельні та обв’язка від Meibes

Рух теплоносія у трубках РО забезпечується насосом, вбудованим у котел. Сепаратори повітря і шламу (№ 4 и № 5) постійно очищують теплоносій від розчинених газів і шламу (в тому числі і від магнетиту для безперебійної роботи електронного насоса). Це забезпечує високу ефективність і надійність роботи опалювальної системи протягом всього терміну експлуатації.

Бак-накопичувач ГВП об’ємом 200 л (№ 10) дозволяє мати запас гарячої води на випадок «пікового водорозбору», а також, за необхідності, мати резервне (або додаткове) джерело тепла – електронагрівач (див. поз. № 16).

Лінія рециркуляції ГВП монтується, якщо віддаленість найдальшого сантехнічного приладу «по трубі» перевищує 11 п. м (Ду 20 мм). Вона забезпечує підтримання нагрітої санітарної води поблизу всіх змішувачів (щоб людина, яка відкриє кран з гарячою водою, не очікувала довгий час, поки стече охолоджена вода). Реле часу (№ 18) дозволяє економити теплову енергію, включаючи насос рециркуляції у періоди найбільшої ймовірності користування гарячою водою.

Система опалення з безпровідним зональним керуванням кліматом через Інтернет (Варіант 1, Alpha IP)

Радіаторне опалення і «тепла підлога» в зазначеній схемі реалізовані окремими опалювальними контурами, але у приміщеннях ці дві системи використовуються одночасно.

У зазначеному варіанті використовується безпровідна система Alpha IP, яка побудована на елементах, що дистанційно керуються і незалежно програмуються: це кімнатні термостати, термоголовки, базові модулі і т. п. Термоголовки і окремі зони на базових модулях ув’язуються між собою кімнатним термостатом Alpha IP. Останні дозволяють користувачеві змінювати налаштування або безпосередньо, або через мобільний телефон (IOS чи Android) за допомогою спеціального мобільного додатка (Alpha IP). Центральним елементом системи, який зв’язує всю систему в одну та забезпечує віддалений доступ, є модем Alpha IP.

Зображенні специфікації котельні Табл. 2. Специфікація обладнання котельні

При керуванні температурою приміщення через різні опалювальні прилади система Alpha IP використовує широтно-імпульсну модуляцію для вирівнювання приладів з різною тепловою потужністю і тепловою інерцією. Система Alpha IP дозволяє задавати тижневу програму почергового переходу з комфортних на економічні графіки теплопостачання для кожного з приміщень і в разі необхідності віддалено змінювати їх (через мобільний телефон).

Провідне зональне керування кліматом у приміщенні з радіаторами і «теплою підлогою» (Варіант 2, Alpha 2:Bus)

Система керування кліматом Alpha 2:Bus керує через базові модулі. Базові модулі розміщуються в розподільчій колекторній шафі, і на термостатичний клапан кожного відділку контуру можна встановити термопривід, підключений до базового модуля.

Зображення специфікації обв’язки системи опалення Табл. 3. Специфікація обв’язки системи опалення

Якщо в одному й тому ж приміщенні знаходяться і «тепла підлога», і радіатори, кожний з яких є підключеним до двох різних базових модулів, то на приміщення встановлюється тільки один термостат (на будь-яку з двох систем), а зона базового модуля, яка залишилась без термостата, синхронізується по шині BUS з відповідною зоною базового модуля, який має термостат.

Детальну специфікацію обладнання, яке пропонується для вирішення поставленого завдання, можна розглянути нижче на табл. 2 і табл. 3.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 515


3 коментаря

  • Корисна шпаргалка. Дякую розробникам

  • Хорошая своевременная система.
    Неплохо было-бы ещё добавить в регулятор возможность управления котлом по сигналу 0-10 В.

  • Добрый день, Андрей.
    Спасибо за актуальный и дельный вопрос.
    В ответ на него скажу, что именно в разбираемой в статье схеме, нами была предложена автоматика от производителя Elodrive, которая уже укоренилась на украинском рынке и зарекомендовала себя в плане надёжности и корректности работы очень хорошо. В этой автоматике, действительно нет управляющего сигнала 0-10 В, влиющего на модуляцию котла.
    Но, в этом году, у нас анонсируется выход новой линейки контроллеров под названием "MeiTronic".
    Будет 2 модели: одна попроще, вторая - более продвинутая.
    И уже в этой автоматике появится возможность управления модуляцией источника тепла по сигналу 0-10 В.
    Ожидаем вместе!!!

4
5
4
Залишити коментар

Telegram