Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Uponor Phyn Plus – пристрій майбутнього, що контролює витрати води та захищає від протікання

Ю. Волох

Пристрої, що контролюють протікання води – не новина. Їх встановлюють у місцях, де є найбільша вірогідність даної проблеми. Мабуть вам ще не доводилося чути про винахід, який здатен контролювати у всій домашній системі навіть невеличкі протікання води. Та цей розумний пристрій не лише існує, але й може використовуватись у вашій домівці

Вода, тим більше вода питної якості – природний ресурс, якого рік від року меншає, що призводить до його подорожчання. Протікання води – це проблема, яка крім питань екологічних та природоохоронних (вже в 2025 році половина населення Землі буде відчувати нестачу водних ресурсів), має також суто прагматичні аспекти – економічний фактор, безпека житла та питання збереження майна.

Мабуть, кожен уявляє наслідки від прориву водяної труби. Пошкоджене майно, своє і сусідське, небезпека від контакту води і електромережі під напругою, здута підлога, можлива поява грибків та плісняви, тощо. За статистикою прорив труби відбувається кожні 10 секунд в Іспанії та кожні 25 секунд в Німеччині. В Україні такої статистики звісно немає, але очевидно те, що прорив труб на наших зношених водопровідних мережах відбувається не рідше.

Видео. Застосування Uponor Phyn Plus, відгук бета-тестера

Однак, навіть незначні протікання завдають значної шкоди. Підраховано, що 20-40% всієї води в Європі витрачається марно через протікання в системах, причому, до 30% протікань трап ляється саме в приватних будинках. Загальна статистика витрат води (рис. 1) показує, що найчастіше марно витрачається вода через унітази. Туалет, що протікає, витрачає додатково до 219 м3 води на рік, що коштуватиме наразі до 5000 грн! Дуже суттєву вигоду приносить контроль та запобігання нецільовій витраті води.

Зображення витрати води у будинку Рис. 1. Статистика витрачання води.
За даними використання пристрою Uponor Phyn Plus

Кажуть, що безперервно можна дивитися, як горить вогонь, як тече вода, та як працює майстер. Пристрій контролю за протіканням води Uponor Phyn Plus (рис. 2) не споглядає, як тече вода, а в прямому сенсі, дослухається до води, він вирізняє шуми та зміни тиску, що спричинені роботою сантехнічних приладів та ідентифікує, що і де працює нормально, а де є несанкціонований витік води.

Зображення Uponor Phyn Plus Рис. 2. Пристрій контролю протікань води Uponor Phyn Plus

Як працює Uponor Phyn Plus

Вода, що потрапляє у будинок по розгалуженій водопровідній системі через різні з’єднувальні елементи арматури, надходить далі до різних сантехнічних приладів: пральна машина, душ, раковина або туалет тощо.

Завдяки «нерозривності» води як фізичного середовища, кожен раз, коли відкривається водяний кран чи клапан: миють руки, включають посудомийну машину, змивається унітаз тощо, негайно змінюється тиск у водопровідних трубах та їх відгалуженнях. Фактично, кожна частка води в результаті мікроскопічних змін тиску, створює та передає хвильові вібрації в акустичному діапазоні. Ці мікрошуми передаються по трубах через всю систему водопостачання зі швидкістю, що в 4 рази перевищує швидкість звуку. Пристрій Uponor Phyn Plus фіксує ці мікроколивання, декодує та ідентифікує вібрації, що поширюються по трубах в межах будинку та реєструє ці крихітні коливання 240 разів на секунду. Використовуючи запатентовані методи, вдосконалені десятиліттями, він виявляє унікальні особливості роботи кожного сантехнічного приладу у домі. Він відокремлює вібрації та коливання тиску та ідентифікує, яким саме пристроєм вони створюються. Далі пристрій перетворює акустичні дані та має змогу кожного дня надавати інформацію про використання води окремим приладом (рис. 3). Коли вода використовується в умивальнику, Phyn «знає», що це не пральна машина, а саме умивальник.

Зображення Акустичний портрет роботи різних приладів у системі водопостачання Рис. 3. Акустичний портрет роботи різних приладів в окремому водопроводі, складений Uponor Phyn Plus

Коли в системі з’являється витікання води, Phyn виявляє це і сповіщає користувача, щоб можна було вжити певних заходів, або ж він може вжити заходи самостійно. Phyn виявляє всі типи протікання – від крапельного протікання до великого прориву, включаючи витоки після замерзання труб. Пристрій також попередить користувача, що вода залишилася відкритою на занадто тривалий час. Інтелектуальні функції дозволяють проводити профілактичні перевірки працездатності та герметичності домашньої системи водопостачання кожного дня, інформувати про стан водопровідної системи і, аналізуючи її роботу, можуть надавати рекомендації щодо оптимального використання води і обслуговування системи.

Одразу після підключення електронний мозок пристрою Phyn починає аналізувати роботу всіх ваших сантехнічних та побутових приладів, підключених до водопроводу, записуючи для кожного його унікальні риси роботи, фіксує витрати води, вираховує норми щоденного споживання, щоб «зрозуміти» особливості та скласти профіль вашої системи, таким чином формуючи індивідуальну базу даних для вашого помешкання.

Далі Phyn порівнює «персональну» базу даних з існуючою базою, складеною для більш ніж 40 мільйонів різноманітних приладів різного призначення, та ідентифікує тип кожного в даному водопроводі.

«Зрозумівши» та записавши індивідуальний портрет обладнання (рис. 4), особливості роботи та типове водоспоживання, Phyn може відрізнити найменші зміни, що сталися в даній системи, та за характером шуму може розрізнити роботу начебто однакових кранів. В підсумку складаються десятки шаблонів роботи системи, аналіз яких може точно засвідчити про появу саме протікання, зменшуючи до мінімуму ризик помилкових спрацювань.

Зображення акустичні данні сантехнічних приладів Рис. 4. Індивідуальні портрети роботи приладів на даному водопроводі в базі даних пристрою Uponor Phyn Plus

В разі виявлення протікання Phyn попередить вас і надасть можливість вимкнути воду навіть віддалено. Пристрій також дозволяє задати унікальні для Вашого будинку правила, щоб ніколи не перекривати воду там, де вона потрібна.

Після того, як Phyn дізнався про всі правила для даного будинку і вивчив роботу даної конкретної системи, він переходить в режим «Авто» і, в разі витоку, перекриває воду автоматично. Автоматичне перекриття мінімізує можливу шкоду. Крім того, Phyn проводить щоденну діагностичну перевірку системи і сповіщає Вас про найменші витоки та проблеми.

Контроль витрати води

Мати інформацію про споживання – це контролювати витрати. Пристрій Phyn дає змогу організувати оптимальне використання води. Дані про це надходять споживачу прямо на екран смартфону (рис. 5). Таким чином, можна відслідковувати тенденції споживання води в залежності від типу приладу або діяльності: полив, душ, басейн та багато іншого. Пристрій веде статистику споживання в залежності від типу приладу та складає місячний, денний або годинний звіт споживання води – всього шість типів моніторингу. Можна проаналізувати, скільки води використовуються вашими душами, унітазами, скільки піде на прийом ванни, скільки води витрачається на полив тощо.

Зображення контроль витрати води за допомогою смартфону Рис. 5. Дані про споживання води від Uponor Phyn Plus на екрані смартфону: зліва – про статистику водопостачання, справа – про водопостачання по типу приладів

Пристрій комунікує із споживачем, генерує та надсилає попередження у вигляді SMS та push-повідомлень про витоки, щойно Phyn Plus виявить можливе протікання. Воду можна віддалено перекрити одним кліком на смартфоні. Завдяки щоденному тестуванню виявляються негаразди з тиском, можливі порушення в роботі системи і найменші витоки води.

Також система сповіщає про вірогідність підмерзання та видає сигнали раннього попередження, завчасно до того, як можуть замерзнути труби.

Один пристрій для контролю витрати води у всій системі

Особливою перевагою Uponor Phyn Plus є його самодостатність. Існуючі детектори втрати води потребують розміщення додаткових датчиків в усіх місцях, де можливе протікання. Для захисту всієї системи вцілому, а не окремих її ділянок, вам знадобиться лише Phyn Plus – єдиний пристрій, що контролюватиме всю водопровідну систему з одного місця і без допоміжного обладнання, та самостійно сповіщатиме про негаразди (рис. 6). А за потреби – ще й автоматично відключить воду.

Зображення захист від протікання та контроль витрати води у будинку Рис. 6. Uponor Phyn Plus захищає від протікань води всю систему водопостачання приміщень

Користь очевидна

Мати надійний захист всієї домашньої водопровідної системи від протікання, запобігати шкоді та матеріальним втратам від прориву труби, аналізувати та оптимізувати споживання води, мати різноманітні звіти та статистику водоспоживання, зменшити витрати на водопостачання, виявити та налагодити несправне обладнання, віддалено попередити про аварійну ситуацію, вберегти від ризиків замерзання труб тощо. Усе це можна отримати завдяки лише одному пристрою Uponor Phyn Plus – погодьтеся, це досить потужна мотивація, аби встановити та використовувати цей пристрій.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 6 697

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram