Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Олександр Добровольський: Разом до ефективності, інновацій, комфорту та безпеки

Сьогодні на питання редакція медіа-ресурсу AW-Therm відповідав директор представництва Uponor в Україні Олександр Добровольський. Головним чином редакцію цікавили нові пропозиції та стан теплотехнічного ринку України з точки зору фахівців компанії

Зображення Олександр Добровольський директор представництва Uponor в Україні

Нещодавно ваша компанія запропонувала ринку тонку водяну «теплу підлогу» Minitec товщиною 15 мм. Це межа? Просимо розказати дещо про особливості цього виробу

Водяна «тепла підлога» Uponor Minitec дозволяє піднімати підлогу лише на 1,5 см стяжки + кінцеве покриття. Це рішення – для нестандартних ситуацій, коли немає можливості достатньо високо підняти рівень стяжки для використання класичних рішень. Це часто трапляється у процесі реконструкції будівель. Для встановлення тонкої теплої підлоги навіть не треба демонтувати стару підлогу, що економить час та гроші. Крім того, система Minitec використовується для підігріву невеликих площ (підвіконня, відкоси, сходинки, поверхні стін у ванних кімнатах, банях, саунах тощо). Фактично, це альтернатива електричній підлозі з її швидким нагрівом, але набагато економніша при експлуатації.

Які ще новинки ви плануєте представити в поточному році, на початку наступного року?

Основною новинкою цього року стала електрична підлога Uponor Comfort E, що швидко знайшла свого покупця завдяки вдалому співвідношенню «ціна-якість». Ми можемо запропонувати електричні мати під будь-яке покриття і тип монтажу. Стандартні мати Uponor під «вологий монтаж» вирізняються якістю кабелю та ізоляції, а також увагою до дрібниць, які полегшують роботу монтажника. Наприклад, мат має самоклейку основу, кабель, прошитий по всій довжині, що робить монтаж швидким, а розподіл тепла – рівномірним. Фольгований мат для «сухого монтажу» під паркет, ламінат та ковролін є новою пропозицією для ринку України, яка ефективно вирішує питання електричного підігріву в дитячих кімнатах, спальнях тощо. Потужність електричної підлоги Uponor Comfort E достатня для покриття всіх тепловтрат без додаткових джерел тепла навіть у найхолоднішу зиму. Звичайно ж, в асортименті є різні термостати з функціями програмування для ефективної, безпечної та комфортної роботи систем.

Що ви можете сказати про тенденції ринку теплотехніки в Україні – він «росте» чи «падає»? Яке обладнання є популярним, чи користуються попитом комплексні рішення, та які саме?

Теплотехнічний ринок в Україні буде зростати, адже крім сектора нового будівництва є колосальний ринок старої житлової, комунальної та комерційної нерухомості, яка потребує енергоефективних рішень для своєї модернізації, що підтверджується різноманітними державними та міжнародними програмами. І все більше у цьому питанні ми звертаємося до європейського досвіду, за яким пропонується комплексно ставитися до енергозбереження.

Тобто вирішуються не окремі питання тепло-, водо- або електропостачання, вентиляції чи кондиціювання об’єкта, а є прагнення знайти такі рішення, які були б найоптимальнішими з точки зору загального споживання всіх різновидів енергії. Компанія Uponor розділяє такі підходи та пропонує нові рішення, які вирішують одразу декілька питань. Яскравим прикладом цього є системи поверхневого опалення/охолодження, де одна й та сама система (наприклад «тепла підлога») використовується як для опалення, так і для охолодження, а, за потреби, може ще й підігрівати/охолоджувати припливне повітря. Звичайно ж такі системи потребують відповідної системи керування, що теж можна знайти в асортименті Uponor.

Чи є попит на автоматизовані системи керування мікрокліматом із застосуванням нових кімнатних термостатів, системи з віддаленим керуванням через Інтернет?

Інформаційні технології та автоматизовані системи вже безперечно стали невід’ємною частиною нашого життя. Окрім зручності та комфорту вони забезпечують можливості, яких не було раніше. Системи контролю температури повітря у приміщенні не є новими на ринку, але Uponor і тут має новинки. Сучасні системи поверхневого опалення/ охолодження впливають на людину не стільки через повітря, як через випромінювання, і це для людини є більш природним і комфортним. Тому й автоматика має контролювати не тільки температуру повітря, але й власне температуру випромінювання. За рахунок цього система швидко реагує на вплив усіх видів систем і навіть на сонячне випромінювання, чим підтримує комфортний мікроклімат у приміщенні. Ці можливості реалізовано в нових термогігрометрах Uponor Style. Крім того, вони також контролюють вологість, що не тільки зручно, але й критично необхідно для роботи системи в режимі охолодження. Дані щодо кожного приміщення передаються на центральний контролер, який їх обробляє, аналізує та завдяки функції автобалансування подає в кожне приміщення необхідну кількість тепла/холоду навіть, якщо не було здійснено ручного балансування. Користувач може віддалено задавати і контролювати бажану температуру в приміщеннях навіть телефоном.

Здатність до інтеграції в різні системи «розумних будинків» є трендом в усьому світі та набуває все більшої популярності також в Україні, і ця тенденція буде тільки розширюватись і вдосконалюватись. Уже сьогодні автоматизовані системи Uponor можна інтегрувати за протоколом KNX та BMS.

Розкажіть про проект підігріву газону футбольного поля, який ви нині реалізуєте

Звичайно, приємно брати участь у великих інфраструктурних проектах, а ще вдвічі приємніше співпрацювати з грандом українського футболу. З одного боку, це додаткове визнання напрацювань і переваг Uponor у цій галузі, з іншого – велика відповідальність за результат. Це не перший стадіон з підігрівом в Україні, але, маючи таку розвинену футбольну інфраструктуру в країні, українські компанії мають незначний досвід впровадження полів з підігрівом. Зазвичай такі роботи цілком здійснювали іноземні фахівці. Тому для нас це був гарний досвід як у плані проектування, так і в плані реалізації, оскільки монтаж виконувався українською компанією під керівництвом європейських партнерів. Сподіваюся, що таких стадіонів із системою підігріву Uponor ми зможемо реалізувати не менше ніж в інших футбольних країнах світу, бо потенціал у нас дуже великий.

У цьому році ваша компанія відзначає 100-річчя? До цієї дати проводиться ряд заходів, зокрема конкурс реалізованих проектів «Будуймо майбутнє разом». Чи є інтерес до цього конкурсу? Чи багато заявок вам уже надійшло?

Метою конкурсу реалізованих проектів «Будуймо майбутнє разом» є, в першу чергу, заохочення більшої кількості монтажників до використання продукції Uponor, розширення асортименту продукції, заохочення до використання нових систем Uponor, систем автоматизації тощо. Для монтажників це чудова нагода заявити про себе як про висококваліфікованого спеціаліста та надійного партнера всесвітньовідомої компанії. Крім того, є великий шанс отримати в подарунок такі бажані в роботі, але не всім доступні, тепловізор або пірометр, чи відвідати європейський інженерний центр компанії або діючі референс-об’єкти, отримати новий досвід і консультації провідних фахівців галузі. Маємо 5 номінацій, і в кожній буде три призових місця. Шанси є у всіх – як у майстра, який ще ніколи не працював з Uponor, так і у великих монтажних організацій. Саме зараз багато проектів знаходяться в процесі реалізації, тому про кінцеву кількість учасників і проектів говорити поки що зарано. Користуючись нагодою, закликаю всіх майстрів та монтажні організації відвідати наш сайт, де є повна інформація про умови конкурсу, та взяти в ньому участь.

Крім конкурсу, ви ще проводили акцію висадження дерев. Чому саме такий формат і які його результати?

Так, дійсно, непересічна дата в 100 років надихнула нас зробити посильний внесок у майбутнє наших дітей, нашої країни та планети в цілому. Для компанії Uponor проблеми екології є стратегічними, та є одним з найважливіших кодексів в діяльності по всьому світу. На наш погляд, це запорука стійкого розвитку не тільки компанії, але й наступних поколінь і людства взагалі. В рамках цієї соціальної акції ми плануємо до кінця року висадити в різних регіонах нашої країни 100 дерев. На сьогодні за підтримки наших партнерів «живі куточки» від Uponor вже є у Київській, Чернівецькій та Житомирській областях. До речі, у Києві «наш сквер» був висаджений біля виставкового центру парку ім. Пушкіна в рамках фестиваля InstalFest. Наступного року ми будемо генеральним партнером цього заходу, тому на монтажників чекають нові змагання та випробування.

Як будете відзначати ювілей, якщо не секрет? Зірок естради запрошуєте?

Святкування ювілею ми об’єднаємо з церемонією нагородження переможців конкурсу реалізованих проектів «Будуймо майбутнє разом». Плануємо запросити всіх кандидатів на призові місця, адже, по суті, це наші кращі партнери. В рамках заходу презентуємо найцікавіші проекти цього року у всіх номінаціях. Це будуть і масштабні, і іноваційні проекти, об'єкти з нестандартними рішеннями, як теплотехнічними, так і в плані автоматизації. Думаю, всім буде цікаво побачити досягнення інших, поділитися досвідом, знайти для себе нові можливості та перспективи. Не обійдеться звичайно без подарунків та сюрпризів, але всі карти відкривати не будемо, залишимо інтригу.

Наостанок хотілося б задати вам два питання, які ми традиційно ставимо в інтерв'ю до всіх учасників ринку: який курс долара (євро) ви закладаєте на найближчий час у ціну вашої продукції і наскільки актуальна для вас тема боротьби із «сірим» імпортом?

Важко передбачити ситуацію з курсом валют в Україні напередодні виборів. Курс валют для нас важливий, але не є вирішальним, адже Uponor пропонує не окремі продукти, а рішення для комфорту, зручності та здоров’я, а це те, що важко оцінити матеріально. Що стосується «сірого імпорту», то ми звичайно інколи помічаємо поодинокі випадки ввезення незначної кількості продукції. На превеликий жаль, на ринку України працюють також неавторизовані продавці нашої продукції, які вводять в оману українських клієнтів. У свою чергу ми звертаємо увагу споживачів, що гарантійні зобов'язання поширюються лише на товари, що ввезені на територію України офіційними імпортерами та реалізуються авторизованими регіональними партнерами, актуальний список яких ви завжди зможете знайти на нашому сайті. Купуючи продукцію Uponor, вимагайте копії чинних українських сертифікатів з мокрою печаткою представництва «Упонор ГмбХ».

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 475


Залишити коментар

Telegram