Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Інноваційні інженерні системи – приклади використання

Інженерні системи є невід’ємною частиною будь-якої сучасної споруди, вони відіграють ключову роль, починаючи зі стадії проектування і закінчуючи щоденною експлуатацією після завершення будівництва. В процесі реалізації інженерних систем задіяно багато людей, що мають відповідні інтелектуальні, технічні та фізичні навички. Серед них є фахівці з питань розробки конкретних концептуальних рішень, виробники відповідної продукції для реалізації цих рішень, а також проектувальники об’єкту, організатори та виконавці монтажних робіт

Часто-густо колосальна праця великої кількості залучених спеціалістів задля побудови сучасних інженерних систем, залишається зовні непомітною після введення об’єкту в експлуатацію. Хоча в дійсності це швидше є перевагою, ніж недоліком нинішніх систем. Тому, відвідуючи якийсь об’єкт, ми здебільшого навіть не здогадуємося, що в ньому можуть бути закладені які-небудь інноваційні або нестандартні для України інженерні рішення. Але варто розкрити секрети деяких таких об’єктів.

Бізнес-центр в с. Ходосівка в передмісті Києва

Вперше в Україні будівництво Бізнес-центру в с. Ходосівка в передмісті Києва виконувалось із застосуванням технології системи термоактивних конструкцій Uponor TABs. З цього об'єкту в нашій країні разом з Uponor починається практичне втілення комплексних методів опалення / охолодження будівель.

Конструкція будівлі складається з п’яти поверхів. В кожному перекритті ще на стадіях проектування та будівництва була передбачена трубна система підігріву / охолодження, яка за розрахунками в майбутньому дозволить майже повністю покрити потреби в охолодженні та більшу частину потреб в опаленні. Крім того, в якості додаткового джерела опалення передбачено встановлення декоративних радіаторів та системи поверхневого опалення, вбудованих у віконні відкоси. В будівлі також передбачено щоповерхову систему водопостачання трубами Uponor від сталевих стояків, рис. 1 та 2.

Зображення інженерні системи Рис. 1. Фото з будівельного майданчика в с. Ходосівка

Проектування інженерних мереж будівлі проводилося партнером компанії Uponor спільно із співробітниками підрозділів компанії Uponor. Загальна довжина труб Ø25 та Ø20 складає більше ніж 16 км. Загальна площа будівлі – 2139 м2. Загальний об’єм будівлі – 11644 м3.

Зображення труби для теплої підлоги Рис. 2. План трубної розводки на поверсі об’єкту в с. Ходосівка

Інженерні системи на тренувальній базі

Застосування продукції не обмежується лише внутрішнім мікрокліматом.

Зображення температурний графік теплої підлоги В серпні 2018 року розпочалося будівництво власного сучасного тренувального футбольного поля для футболістів в Києво-Святошинському районі поруч із м. Києвом. Для підігріву газону футбольного поля було застосовано систему Uponor Meltaway, яка складається із труб діаметром 25 мм. Загальна довжина труб складає більше ніж 30 км. Завдяки цьому стає можливим використання футбольного поля цілорічно та за будь-якої погоди, див. рис. 3 та 4.

Приватний будинок з тепловим насосом

Для забезпечення теплою та холодною температурою у приміщенні приватного будинку від теплового насосу, що розташований на відстані від енергоцентру, було прокладено трасу довжиною 70 м з теплоізольованих трубопроводів Uponor Ecoflex Thermo Single 110 x 10,0 / 200. Завдяки гнучкості та легкості системи її монтаж виконується за лічені години силами максимум двох людей. А використання унікальної системи фітингів для великих діаметрів Uponor Wipex дозволило виконати з’єднання трубопроводів з 110 діаметру за допомогою двох гайкових ключів, рис. 5. Незважаючи на велику відстань, система забезпечує мінімальні теплові та гідравлічні втрати.

Зображення підключення грунтового насосу у будинку Рис. 5. Гнучкі теплоізольовані трубопрводи та фітинги великого діаметру

Квартира у житловому комплексі

На площі в 326 м2 було укладено систему Uponor Minitec із загальною довжиною трубопроводів 8650 м, рис. 6. Uponor Minitec є системою для укладання «теплої підлоги» в умовах обмеження по висоті. Така система дозволяє облаштувати поверхневе опалення, пиріг якої зі стяжкою складає лише 15 мм. Основним джерелом теплопостачання слугуватиме два теплових насоси з повітряним охолодженням.

Зображення сама тонка водяна підлога у квартиріРис. 6. «Тепла підлога» завтовшки 15 мм від Uponor у
квартирі

Готель у м. Києві

Сучасна архітектура м. Києва ще не знала такої будівлі. Висотна споруда на 26 поверхів (рис. 7) включає бізнес-центр, 11 конференц-залів, великий зал для засідань, власне приміщення готелю, оздоровчий центр Health Spa з фітнес-залом та басейном, бальний зал на 350 чоловік та триярусний підземний паркінг на 176 місць.

Зображення водяна тепла підлога Рис. 7. Бізнес-центр і готель в м. Києві

Для водопостачання готелю була обрана система Uponor Quick & Easy. Тривалість використання цієї запатентованої системи складає 45 років, вона переконала у своїй надійності, підтвердженій практичним досвідом використання.

Система Uponor Quick & Easy має ряд переваг:

  • швидкомонтовані надійні з'єднання з терміном не менше 50 років;
  • унікальна технологія з ефектом пам'яті форми матеріалу;
  • зменшена втрата тиску, що підвищує ефективність системи;
  • забезпечує якість і комфорт споживачам.

У цілому для монтажу системи водопостачання та опалення примітної новобудови було використано більше ніж 5000 м труби Uponor Pex-a.

Застосування «теплої підлоги» у будівлі церкви

Будівля церкви – це нове будівництво приміщення для відвідування прихожанами до 1200 осіб. Завдання – обігрів теплою підлогою прохідної галереї та глядацької зони амфітеатру зали для молитви. Приміщення церкви знаходиться в Дніпровському районі м. Києва неподалік від станції метро «Лісова». Архітектурний проект розроблено відомим українським архітектором – Г. С. Духовичним (розп. в 1997-2005 рр.).

В цій споруді застосовано систему Uponor Classic із трубою PEX-a Ø17. Незвичайність завдання в тому, що покриття ярусів амфітеатру складається з деревини, яка одночасно буде й місцем для сидіння, рис. 8. Загальна опалювальна площа складає 5 тис. м2. Загальна довжина покладених труб Ø17 складає 16 км. Запропоноване технічне рішення мало бути оптимальним за такими ключовими факторами: комфорт, надійність та конкурентна ціна.

Зображення тепла підлога у церкві Рис. 8. Фото з об’єкту на станції метро «Лісовій»

Наведені приклади демонструють, що всюди – від приватної будівлі до хмарочосу, від спортивної споруди до церкви – знайдеться рішення і можливість для втілення енергоощадних інновацій завдяки сучасним інженерним системам. Ці інноваційні рішення пропонують та реалізують кваліфіковані фахівці, які застосовують якісну продукцію від визнаного виробника з надійною репутацією.

Представництво Uponor GmbH в Україні

02105, м. Київ, пр-т. Миру, 15-а, оф.405
Тел.: + 38 044 20 979 09
www.uponor.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 844

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram