Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Підготовка насосної станції до експлуатації після зими

В. Драгун

Насосна станція − зручний спосіб забезпечити водопостачанням невеликий котедж або дачний будиночок. При безперервному користуванні для її довготривалої роботи необхідно періодично здійснювати рекомендоване виробником технічне обслуговування. Якщо ж насосну установку виводити з експлуатації на зимовий період, то перед початком користування в новому сезоні слід виконати підготовчі роботи

Процес підготовки до роботи насосної станції після зими не є складним, якщо виведення з експлуатації здійснювалось правильним чином, і компоненти установки зберігались у належних умовах.

Перевірка тиску в гідроакумуляторі

Wilo_Jet_HWJ Перед початком експлуатації потрібно перевірити тиск повітря в гідроакумуляторі. Навіщо це робити? Справа в тому, що конструкція гідроакумулятора являє собою сталевий бак із мембраною всередині (рис.). Між нею та стінками бака є певний об’єм повітря, який здійснює тиск на мембрану, коли вона заповнюється водою. Цим забезпечується належний тиск у системі водопостачання.

Для нормальної роботи насосної станції тиск повітря в гідроакумуляторі (без води) повинен бути приблизно на 10% меншим, ніж тиск ввімкнення самого насоса. Зазвичай останній становить 1,6-1,8 бара, відповідно тиск повітря в баку повинен бути не меншим ніж 1,5 бара.

Перевірити тиск повітря в гідроакумуляторі дуже просто. Потрібно відкрутити пластикову кришку на задній стінці бака (зазвичай, вона присутня в конструкції), під нею знаходиться золотниковий клапан. Замірювання виконується відповідним манометром. Якщо тиск менший ніж 1,5 бар, його необхідно збільшити, використовуючи повітряний насос із насадкою для золотника.

Підключення насосної станції

Упевнившись, що тиск повітря в гідроакумуляторі знаходиться в потрібних межах, починають встановлення та підключення насосної станції. Якщо в конструкції міститься зворотний клапан для обмеження руху води в трубопроводі в одному напрямку, потрібно впевнитись, що його запірно-регулювальний елемент легко відкривається.

Після приєднання всіх елементів конструкції насос через окремі сервісні отвори заповнюють водою (до кінця, поки не витече невелика кількість води). Потім приєднують напірний шланг або трубу.

Приєднання до електромережі та подача навантаження

Упевнившись, що всі елементи конструкції приєднані належним чином, можна вмикати насосну станцію в розетку. Насос почне роботу та заповнить водою гідроакумулятор до потрібного рівня. Цей рівень налаштовується на електричному реле ізазвичай становить 2,5-3 бара.

Якщо після введення в експлуатацію насосної станції виникають проблеми із забором води, це може бути наслідком неправильного приєднання елементів конструкції або виходу їх з ладу. У такому разі слід звернутись до спеціалізованих сервісних центрів.

Насосна станція з інтегрованим гідроакумулятором не єдиний спосіб забезпечити дім водопостачанням. Також існують насоси, які розраховані на наявність у системі окремого бака, зазвичай підвищеної ємності, та глибинні насоси, які призначені для занурення у свердловину. Детальніше про різновиди насосних установок для систем водопостачання дізнайтесь у нашому «Експрес-огляді».

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 16 722


Залишити коментар

Telegram