Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Насоси для глибоких свердловин

Одним із поширених варіантів організації водопостачання, як індивідуального, так і централізованого забезпечення водою, для промислових та сільськогосподарських об'єктів для технологічних потреб або питного водопостачання є обладнання свердловин. Якщо в Україні поділяють європейські цінності, то мають пам'ятати, що, за нормами ЄС, заборонено забір води з відкритих джерел (річки, озера, ставки i т. п.)

2016-09-1020-16-18 Невід'ємна частина схеми водопостачання з підземних джерел – занурювальні насоси. З великої кількості представлених в нашій країні зразків такого обладнання можна особливо виділити насоси італійських виробників, зокрема, Calpeda, Speroni, які пропонує на українському ринку компанія «ТЕХНОМАШ».

Всі представлені насоси зазначених брендів на 100% італійці з гідною якістю і надійністю, розраховані на багаторічну експлуатацію. Розглянемо особливості продукції кожного з перерахованих виробників.

Насоси Calpeda

Широко відомими в Україні є насоси Calpedа. Ще в 1993 році ця компанія побудувала окремий завод з виробництва занурювальних насосів для глибоких свердловин і електродвигунів до них.

На підприємстві виготовляють свердловинні насоси діаметром від 4 до 10 дюймів. Вони призначені для свердловин глибиною до 500 м. Продуктивність насосів – до 340 м3/год. Відомі на українському ринку моделі занурювальних насосів – SD, SDF, SDN, SDS з «плаваючими» робочими колесами. Насосне обладнання представлено в широкому діапазоні робочих характеристик, для забезпечення споживача необхідним напором і продуктивністю.

Насоси Speroni

Якщо мова йде про свердловини глибиною до 230 м, фахівці рекомендують звернути увагу на насоси італійського виробника Speroni. Продукція даної фірми характеризується відмінним поєднанням параметрів: «якість – ціна – гарантії – асортимент – експлуатаційні показники».

№ 11Компанія Speroni зосередилася на випуску свердловинних помп діаметром 4–6 дюйми, тому на серіях з даними типорозмірами витримуються і постійно контролюються високі технічні, а також експлуатаційні показники. Доповнює такі переваги цілком демократична ціна.

Фірма не задовольняється вже досягнутими результатами і постійно ставить перед собою нові цілі, щоби завжди бути на висоті і зберігати здатність гнучкого пристосування до швидко мінливих умов ринку. При цьому велика увага приділяється питанням якості. Даний факт підтверджують фахівці – при реалізації з 2002 року на українському ринку понад 1,4 тис. штук насосів Speroni, по гарантійну допомогу звернулися лише 19 покупців. І то, як з'ясувалося, причиною неполадок у половині випадків став людський фактор.№-122

Конструкторське бюро італійської фірми враховує зауваження користувачів, застосовує сучасні системи автоматичного проектування і використовує комп'ютерні програми для вивчення динаміки рідини в гідравлічних частинах.

Зокрема, компанія пропонує багатоступінчасті заглибні насоси для свердловин SP/SХ. Вони обладнані двополюсним маслозаповненим індукційним двигуном і призначені для перекачування води з максимальним вмістом піску 300 г/м3 (для cepiї SX). Клас теплоізоляції – F, ступінь захисту від вологості – IP 68. Матеріали двигуна: зовнішній кожух і вал – нержавіюча сталь; фланець – бронза, підставка для серiй SP – технополімер, для серiй SХ – бронза. Дифузори і робочі колеса виготовлені: для серiй SP – з норілу, для серiй SХ – нержавіюча сталь. Продуктивність насосів – до 24 м3/год., Максимальний напір помпового агрегату – 231 м, із номінальною потужністю двигуна 5,5 кВт. Обладнання оснащене вбудованим зворотним клапаном.

В цілому, на вітчизняному ринку запропоновані насоси серій SP – 50, 70, 100, 140, 200, 400, – що здатні забезпечувати заявлену висоту напору та продуктивність. Наприкінці 2015 року Speroni поповнила лінійки моделей ЅРТ 200 та ЅРТ 400 новими серіями: ЅРТ 200-32 і ЅРТ 400-20. Вони відразу ж виявилися затребуваними на ринках Європи, Африки, Азії та Близького Сходу.

Компанія «ТЕХНОМАШ»

Фахівці компанії пропонують не тільки насоси, а і всю комплектацiю, що дозволяє автоматизувати процес водопостачання зі свердловин. Комплект для автоматизації включає: пульти запуску, контролю і захисту, різна арматура, поплавки, реле, манометри тиску, оголовки для свердловин і т.п. Також пропонуються мембранні накопичувальні баки (гідроакумулятори) італійського виробництва.

№-91З метою досягнення енергозберігаючого ефекту, на насоси встановлюються перетворювачі частоти обертання. Основні переваги їх використання:

  • сприяють плавності зупинок і пусків агрегату;
  • захищають від перевантажень, перегріву, короткого замикання, «сухого ходу»;
  • дозволяють перезапустити агрегат в автоматичному режимі;
  • забезпечують постійний тиск води в системі.

При цьому система оптимально підлаштовується під добові та сезонні зміни режиму водоспоживання. Істотно знижується витрата електроенергії, отже швидко окупаються інвестиції на впровадження перетворювачів частоти.

2016-09-24_13-10-3511 При обранні насосу важливо правильно розрахувати його потужність. Вибір обладнання з надлишковою продуктивністю може привести до частих «включень–відключень», що негативно позначиться на ресурсі роботи електродвигуна і пускової автоматики, а також призведе до перепадів тиску, згубних для обладнання, що використовує воду. Крім того, наслідком вибору насоса із завищеною потужністю буде загальне подорожчання всієї системи, викликане застосуванням електричних кабелів з більшим перетином, арматури та труб з великим діаметром і т. д. Для уникнення помилок краще довірити проектування, підбір обладнання і його обслуговування професіоналам з необхідним великим досвідом роботи на практицi.

Звертайтеся в компанію «ТЕХНОМАШ»
м. Київ, вул. Кирилівська (колишня вул. Фрунзе), 86
Тел.: +38 044 239-18-89;
Тел.: +38 044 482-46-77;
Моб.: +38 050 357-47-87.
E-mail: info@tehnomash.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 078


Залишити коментар

Telegram