Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Інтелектуальні насоси для стабілізації тиску у системі водопостачання

Л. Єремченко

Нерідко перед користувачами централізованої системи ХВП (холодного водопостачання) постає проблема нестачі тиску в години максимального водорозбору. Особливо це характерно для приватних будівель у сільській місцевості, де централізоване водопостачання здійснюється через застарілі мережі, чия пропускна спроможність не відповідає сучасним потребам мешканців. Для уникнення проблем із водопостачанням використовують спеціальні насоси, що «дотискують» воду до необхідних параметрів в системах будинкового розподілу води

Насоси для підвищення тиску води у відгалуженнях централізованої мережі ХВП використовуються давно. Проте звичайні насоси, що встановлюються, не відповідають самостійному вирішенню цієї задачі та потребують супутніх засобів автоматичного регулювання, що мають відслідковувати рівень тиску перед та після насосу. Змінюючи свою подачу, насосна установка має забезпечити постійний напір води навіть за умов змінюваної витрати води. Для цього обв’язка насоса має містити електронний датчик тиску, що постійно вимірює тиск на виході із насоса. Якщо тиск падає нижче встановленого рівня, вимірювач подає сигнал на двигун насоса, який збільшує свою подачу та компенсує таке падіння. І навпаки, коли тиск збільшується, то продуктивність насоса має зменшитися.

В публікації «Как обеспечить стабильное давление воды в частном доме» розповідалося, що наразі для підсилення тиску води використовуються т. з. інтелектуальні насоси із вбудованою автоматикою, що в повній мірі пристосована саме для вирішення даної технічної проблеми.

Відео. Насосна станція для підвищення тиску води: підбір та застосування

Із розвитком елементної бази електроніки та технологій зв’язку інтелектуальні насосні системи послідовно вдосконалюються. Наприклад, дуже відома та популярна серія насосів SCALA від датської компанії Grundfos зазнала глибокої модернізації. На додаток до попередньої серії насосів для ХВП концерн пропонує серію SCALA1 – це комплексне рішення з низьким рівнем шуму для побутового водопостачання «все в одному» з високоефективним двигуном і гідравлікою. Насос має вдосконалену електроніку та будований Bluetooth, що надає користувачеві повний контроль над насосом з використанням додатка для дистанційного керування Grundfos GO REMOTE. Це спрощує індивідуальні налаштування, запуск системи та скорочує введення її в експлуатацію, дозволяє отримати сигнал про несправність і виконати діагностику насоса максимально просто. Користувач може створювати і відправляти звіти на електронну пошту і має доступ до інформації про роботу насосної системи прямо з додатка.

Комплексне рішення «все в одному» у SCALA1, що об’єднує насос, двигун, мембранний бак, датчик тиску та витрати, захист від сухого ходу, контролер і зворотний клапан, є досконалою системою підвищення тиску для води та забезпечує оптимальне керування насосом.

Нова лінійка представлена п’ятьма моделями із відповідними характеристиками тиску та продуктивності. Зовнішній вигляд насоса нової моделі SCALA1 від Grundfos показаний на рис. 1, на рис. 2 представлена типова характеристика напір/подача для п’ятьох типорозмірів, а в таблиці 1 наводиться перелік основних параметрів насосів даної серії.

Зображення насос SCALA1 для підвищення тиску води у квартирі Рис. 1. Насос нової моделі SCALA1

Максимальна універсальність застосування

Інтелектуальний насос SCALA1 розроблений перш за все для підвищення тиску в побутовій системі водопостачання. Його можна використовувати для перекачування води з резервуара на даху, аварійного резервуара або наземного резервуара. Він також може подавати воду з неглибоких свердловин (<8 м) і використовуватися для підвищення тиску з міської водопровідної мережі. Завдяки цьому насосу можна одночасно отримати необхідний тиск для кранів води на кухні, ванній та у душі, а також для поливу саду та газонів.

Зображення напір насоса Грундфос скала 1 Рис. 2. Характеристика напір/подача насосів лінійки SCALA1

Окрім побутового призначення насос SCALA1 може використовуватися для комерційного застосування, це насамперед:

  • теплиці;
  • системи зрошення;
  • авто мийки;
  • супермаркети (у відділах рослин, зимових садах тощо).

Спрощений запуск системи та швидке введення в експлуатацію

Розвинена електроніка та комунікаційні можливості віддаленого керування значно зменшують час та спрощують запуск системи. Для запуску SCALA1 треба просто з'єднати труби, залити в насос воду та підключити його до електроживлення. Після цього можна дуже просто налаштувати насос безпосередньо з інтуїтивної панелі керування на самому насосі або дистанційно , завдяки вбудованій системі двостороннього зв'язку, через Bluetooth прямо на екрані смартфону. Інтуїтивно зрозумілий додаток Grundfos GO REMOTE, що можна завантажити на будь-який пристрій з операційною системою iOS або Android, забезпечує дуже багато інших функцій, можливостей для налаштувань та зміни параметрів.

Зображення характеристики насоса для підвищення тиску води Таблиця 1. Параметри моделей насосів серії SCALA1

Можливості збільшення подачі

Подеколи виникає ситуація, що подачі води одним насосом недостатньо. Тоді є потреба паралельного підключення декількох насосів, реалізація чого має певні специфічні особливості. Насоси серії SCALA1 мають вбудовану технологію одночасної роботи декількох насосів в режимі насосної установки підвищення тиску (т.з.бустеру). Якщо потрібен більший потік, це легко зробити в установці з двома насосами за допомогою доступних аксесуарів (включаючи опорну плиту, кабель і впускний і випускний колектори). Стандартний комплект (див. рис. 3) дозволяє здійснити одночасне підключення двох насосів зі спільним керуванням в будь-якому режимі «черговий / піковий» або «черговий / резервний». Налаштування системи з декількома насосами легко здійснюється он-лайн за допомогою програми Grundfos GO REMOTE.

Зображення комплект підключення двох насосів SCALA1 Рис. 3. Комплект для одночасного підключення двох насосів SCALA1

На прикладі нової лінійки насосів SCALA1 для ХВП можна побачити, що нові електронно-комунікаційні технології забезпечують якісно новий рівень роботи та розширюють можливості насосних систем для сталого побутового та комерційного водопостачання холодної води.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 550


1 коментар

  • Застосований термін «централізоване водопостачання».
    Важливе питання:
    Станції такого типу можна встановлювати в багатоквартирних будинках?
    Про це не сказано прямо, але й не має заперечень що не можна. Може спрацювати правило: «якщо не заборонено, значить дозволено».

5
5
5
Залишити коментар

Telegram