Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Виставка Кул Кліма 2024

Lydos Hybrid – нагрівання побутової гарячої води за технологією теплового насоса

К. Волчинський

У попередніх номерах журналу AW-Therm вже розглядалося нове покоління водонагрівачів Lydos від компанії Ariston. Тепер розглянемо особливості флагмана цього модельного ряду – водонагрівача преміум-класу Lydos Hybrid

Особливості електричного водонагрівача з тепловим насосом

Lydos Hybrid – надсучасний електричний водонагрівач, з використанням технології теплового насоса. Тепловий насос (ТН) працює таким чином: у пристрої є замкнутий контур теплоносія-холодоагента. Особливість роботи контуру визначають теплофізичні властивості теплоносія. Ключова характеристика такого теплоносія – він закипає навіть при мінусових температурах. Також до контуру цього теплоносія входять: випаровувач, конденсатор, компресор та розширювальний клапан.

Відео. Бойлер для води з тепловим насосом

Обертаючись, вентилятор змушує повітря активно подавати теплову енергію на випаровувач, внаслідок чого, закипає теплоносій, що там міститься. Ця пара далі проходить через компресор. Компресор збільшує тиск пари, внаслідок чого збільшується і температура пари. Після цього, гаряча пара надходить у конденсатор, де через теплообмінник віддає своє тепло (без перемішування) побутовій воді.

Зображення водонагрівачі електричні Рис. 1. Електричний водонагрівач з технологією теплового насоса LYDOS HYBRID

Віддавши тепло, пара конденсується та надходить у розширювальний клапан. Розширювальний клапан повертає тиск теплоносія до норми, після чого теплоносій надходить до випарника та процес повторюється. В цих водонагрівачах конденсатор виконаний у вигляді змієвика, дещо аналогічно бакам непрямого нагріву, та як наслідок, кондесатор є невід'ємною частиною ємності.

Завдяки ТН для водонагрівання заощаджується до 50% електроенергії у порівнянні з найбільш ефективними серед водонагрівачів класу В. Такий ефект додатково забезпечується ексклюзивною технологією керування Hybrid Intelligence, що комбінує роботу електричного нагрівального елемента і теплового насоса, адаптуючи їх до ваших звичок. Варто також зауважити, що абсолютно кожен такий водонагрівач проходить ретельне тестування на заводі, як наслідок надвисоких стандартів якості компанії Ariston.

Розумне керування електричним водонагрівачем

Іншою суттєвою особливістю ТН-водонагрівачів є гібридний інтелект I-Memory. «Електронні мізки» пристрою призвичаюються до звичок користувача, ця програма ефективно керує гібридною технологією, обираючи найбільш зручний метод нагрівання. Тобто вона автоматично забезпечує наявність гарячої води саме тоді, коли вона потрібна, запам’ятовуючи звички використання гарячої води протягом чотирьох тижнів та час від часу підлаштовуючи їх до зміни режиму користування.

Ще одна функція додаткового комфорту використання – Shower Ready. Ця функція полягає в тому, що коли буде готова достатня кількість гарячої води для приймання першого душу, користувач буде про це попереджений відповідною іконкою на дисплеї водонагрівача (рис. 2). Сам дисплей вирізняється вишуканими контурами, італійським дизайном з високотехнологічним інформативним інтерфейсом.

Зображення купить водонагрівач електричний Рис. 2. Панель керування електричним водонагрівачем

Інноваційний дизайн електричного водонагрівача

Ці водонагрівачі були спроектовані для найкращої відповідності побутовим вимогам встановлення стандартних електричних водонагрівачів та для швидкого і простого їх налаштування. Фіксуюча планка та гідравлічні підключення мають стандартні параметри, як у звичайних електричних водонагрівачів відповідного об’єму. Також є можливість установити знімний бак для конденсату на 6,3 л (приблизно на 7 днів використання) на випадок, коли монтаж дренажної труби неможливий.

Зображення бойлер для води електричний Водонагрівач після монтажу буде виглядати саме так, як і на фото (див. рис. 1-4) завдяки прихованим гідравлічним підключенням (рис. 5), що ззовні повністю прикриваються виробом.

Деякі технічні характеристики водонагрівача електричного

  • У водонагрівачах є два аноди. Один – магнієвий, для первинного захисту, другий – титановий. Обидва аноди не потребують заміни та розраховані на весь час експлуатації. У поєднанні з покриттям внутрішнього бака з титанової емалі це надає незрівнянні показники безпеки та надійності.
  • Максимальний робочий тиск – 0,8 МПА.
  • Максимальне споживання електроенергії тепловим насосом – 1420 Вт.
  • ККД становить 2,02 (модель 80 л) та 1,89 (модель 100 л). Ці значення відповідають температурі навколишнього середовища 20°С та відносній вологості 37%. Відповідно до положень стандарту EN 16147 температура води на подачі дорівнює 10°С, встановлена вихідна температура дорівнює 53°С.
  • Потужність нагрівального елемента – 1200 Вт.
  • Максимальна температура води з використанням додаткового нагрівального елемента дорівнює 75°С.
  • Холодоагент – марки R134.

Також ці водонагрівачі мають демферні вставки для мінімізації впливу вібрацій на оточення.Ці водонагрівачі мають об’єм 80 л та 100 л, випускаються версії як з Wi-Fi керуванням, так і без нього.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm. Підписуйтесь!

Переглянуто: 5 504

Вас може зацікавити:1 коментар

  • Представництво Арістон в Україні органзовує технічні семінари як застоовувати та монтувати системи такого типу?

5
5
5
Залишити коментар

Telegram