Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Переваги децентралізованих систем вентиляції PRANA

Децентралізовані системи вентиляції допомагають забезпечити ефективний повітрообмін в приміщенні без застосування повітропроводів. Фахівці з проектування та монтажу вентиляційного обладнання рекомендують рекуператори PRANA, як надійне і сучасне рішення для забезпечення приміщення свіжим повітрям

Зображення професійні інсталятори вентиляційних установок

Децентралізована система вентиляції, як можливість додаткової економії енергії

Для досягнення високої якості повітря та підтримки відповідної температури в приміщенні, особливо в жаркому чи холодному кліматі, не уникнути витрат енергії. Тому, попит на енергоефективні рішення постійно зростає. Мета економії енергії, яка витрачається на теплопостачання будинків, полягає у тому, що енергоресурси можуть бути використані ефективніше завдяки економічно обґрунтованим технічним рішенням, які прийнятні з екологічного та соціального погляду.

Відео. Денецнтралізована система вентиляції та якість повітрі у приміщенні

У таблиці 1 наведені основні заходи з економії енергії, яка витрачається на теплопостачання будинків, і очікувана річна економія енергії.

Основні інженерні заходи з економії теплової енергії, які використовуються у системах теплопостачання будинків

Назва заходу Економія енергії, %
Удосконалення архітектурних і об’ємно-планувальних рішень будинків 8-10
Застосування нових типів огорож (стін, вікон тощо) з високими теплозахисними властивостями 8-12
Утилізація теплоти викидного повітря 10-12
Автоматизоване керування системами забезпечення мікроклімату 20-30
Оптимальне використання природного та штучного освітлення 6-8
Використання альтернативних джерел енергії (теплоти сонячної радіації, ґрунту, поверхневих вод, енергії вітру тощо) 15-40

Кліматична система приміщення впливає на ефективність використання ресурсів як під час виробництва чи реконструкції, так і під час експлуатації. Стадія поточного ремонту будівель, зокрема прокладання повітропроводів системи вентиляції, необхідність технічних приміщень для розташування обладнання, потреба в опусканні стель та інші фактори змушують багатьох користувачів приймати рішення на користь децентралізованих систем вентиляціїю

Підвищення якості повітря за рахунок децентралізованих систем вентиляції

Великою проблемою сьогодні є забрудненість повітря великих міст та промислових зон, в яких ми проводимо найбільше часу. Будівельні майданчики, велика кількість автомобілів, небезпечні викиди виробництв підвищують рівень пилу, формальдегідів, бензолів та інших шкідливих сполук у повітрі. А встановлення герметичних пластикових вікон, утеплення житлових приміщеннях призводить до того, що ми дихаємо неякісним повітрям навіть під час перебування вдома. Така тенденція провокує зростання рівня різноманітних захворювань органів дихання, нервової та серцево-судинної систем, сприяє загостренню проявів алергії.

Тому, впродовж останніх років, питання ефективної вентиляції приміщень стає все більше актуальним для різного типу приміщень. До прикладу, медичних установ – через збільшення рівня вірусних захворювань, бомбосховищ, укриттів – через тривале перебування великої кількості осіб, навчальних закладів – через низький рівень кисню та високий вміст СО2.

У більшості закладах освіти України система вентиляції (природна або примусова) не забезпечує рівень повітрообміну, який би відповідав національним стандартам. Зазвичай, вентиляція відбувається завдяки періодичному відкриванню вікон. Проте в таких приміщеннях, як актові зали, навчальні аудиторії, спортивні зали тощо, цей спосіб вентиляції, особливо в холодний період року, не забезпечує належного повітрообміну.

Під час знаходження людей в приміщені вікна не відкриваються, а відповідно підвищується вологість, бракує кисню, температура в приміщенні стає некомфортною для перебування в ньому. Після завершення всіх заходів, зазвичай відбувається провітрювання і це призводить до значних втрат теплової енергії. Саме тому дуже важливим є встановлення механічної контрольованої системи вентиляції.

Актуальність децентралізованої системи вентиляції PRANA

Основною метою встановлення сучасної системи децентралізованої вентиляції є:

  • забезпечення відповідної до стандартів якості повітря;
  • економія електроенергії, завдяки встановленню вентиляційного обладнання з використанням енергозберігаючих двигунів;
  • зниження споживання енергії для нагрівання повітря завдяки рекуперації енергії витяжного повітря;
  • ефективна робота системи вентиляції за допомогою автоматичного управління.

Децентралізовані системи вентиляції з рекуперацією повітря – сучасне рішення вентиляції для ефективного та чітко керованого повітрообміну приміщень.

Передбачає інсталяцію одного чи декількох рекуператорів відповідно до розміру і потреб приміщення.

Зображення рекуператор ПРАНА 150 стандарт

Зображення prana_eco-life

Зображення рекуператор Прана 340 С

Зображення рекуператор повітря PRANA 250

Припливно-витяжна децентралізована система вентиляції PRANA - одне з найкращих сучасних рішень для забезпечення приміщення свіжим повітрям. Монтаж установки відбувається за допомогою прогресивної технології алмазного буріння і займає не більше двох годин. Це суттєво полегшує роботу інсталяторів, а також не порушує цілісності ремонту. Рекуператор має вагу від 4,5 до 22 кг (залежно від моделі), що зменшує навантаження на несучу конструкцію приміщень. На відміну від централізованих вентустановок, таке обладнання підходить для приміщень з будь-якою висотою стелі.

Технологія рекуператора полягає в одночасному видаленні з апартаментів «відпрацьованого» повітря і наповнення його свіжим, вуличним. Усередині агрегату розташований спеціальний теплообмінник, який збирає тепло з кімнати та підігріває ним зовнішнє повітря. У результаті до кімнати надходять вже теплі повітряні потоки, які не вимагають додаткового підігріву, тобто користувачі не витрачають зайві енергоресурси та кошти на опалювання житла.

Відсутність повітропроводів вентиляційної системи – значна перевага у сенсі енергозбереження та заощадження коштів. Завдяки вільному руху повітря у приміщенні досягається значне зменшення енерговтрат та мінімальний рівень шуму. Децентралізована вентиляція з рекуперацією тепла/холоду – найбільш гнучка та зручна для користування система. На відміну від масивної централізованої вентиляції, ця система дає змогу поетапно змінювати та оновлювати вентиляційне обладнання (у разі потреби – проводити ремонт незалежних вентустановок) без припинення діяльності у приміщенні. Крім того, можливість створення різних мікрокліматичних зон в одному приміщенні – без зведення стін та перегородок – ще одна суттєва перевага системи.

Окремо слід відмітити ефективність рекуператорів PRANA у боротьбі з пліснявою ще на етапі її появи. Це є актуальним питанням, оскільки в замкнутому приміщенні часто спостерігається підвищений рівень вологості, який провокує появу плісняви, грибка, стійкого неприємного запаху тощо. Встановлення рекуператора допомагає створити комфортний мікроклімат, що значно знижує ймовірність появи таких неприємних явищ.

Команда професіоналів PRANA завжди готова проконсультувати в виборі рекуператора та надати інформацію про особливості експлуатації. За підбором обладнання та монтажем звертайтеся до перевірених монтажників та дослухайся до порад професіоналів.

«ПРАНА ПЛАТІНУМ»

79029, м. Львів, вул. Кульпарківська, 59, корпус 42, офіс 407
Відділ продажу:
+38 (044) 383 03 46
+38 (067) 153-99-31
+38 (063) 991-71-77
+38 (050) 423-19-26
E-mail: sales@prana.org.ua
www.prana.ua

З монтажу вентиляційної установки звертайтеся до професійних інсталяторів:

NIK_2595860

Сергій Рей

Телефон: +380 97 746-29-81

Інсталятор з досвідом роботи 14 років. Робота на першому місці. Подобається брати участь в професійних змаганнях та навчальних семінарах. Цінує чесність та пунктуальність в людях.

Зображення Роман Летнянка монтажник

Роман Летнянка

Телефон: +380 67 308-10-13

Досвід роботи понад 15 років. Постійно навчається та вдосконалює свої професійні навички. Відвідує різноманітні виставки, де зустрічається та спілкуюсь з виробниками та колегами.

Зображення Микола Назаров монтажник

Микола Назаров

Тел.: +380 96 614-49-52

Працює з інженерними мережами 9 років. Робить тепло та комфорт у оселях. Цінує професіоналізм та відповідальність Найбільше подобаються проєкти з альтернативними джерелами енергії.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 858

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram