Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА, IEA) оприлюднило щорічний звіт IEA 2021 World Energy Outlook про світові енергетичні перспективи

Попри труднощі і спротив, вочевидь з'являється нова глобальна енергетична економіка, але до повної енерготрансформації ще треба здолати довгий шлях.Світова економіка у 2020 р. перебувала під блокуванням від Covid-19, та відновлювані джерела енергії (ВДЕ), такі як вітрові та сонячні фотоелектричні станції, продовжували стрімко зростати, а електромобілі встановили нові рекорди продажів

Зображення World Energy Outlook 2021 Нова економіка, що базуватиметься на чистій енергетиці, буде більш електрифікованою, ефективнішою, взаємопов’язаною та екологічною. Її поява стане результатом політичних і фінансових зусиль та технологічних інновацій, і її впровадження тепер потребуватиме все менших витрат. На більшості ринків сонячні фотоелектричні або вітрові станції зараз є найдешевшим доступним джерелом нової генерації електроенергії.

Технологія видобутку чистої енергії стає новою головною сферою для інвестицій та зайнятості.

Швидке, але нерівномірне відновлення економіки після минулорічної рецесії, спричиненої Covid-19, створює значне навантаження на складові існуючої нині енергетичної системи, викликаючи різке зростання цін на світових та локальних ринках природного газу, вугілля та електроенергії.

Незважаючи на всі досягнення від впровадження елементів ВДЕ в глобальну енергосистему, у 2021 році в деяких регіонах спостерігається значне відновлення використання вугілля та нафти. Здебільшого з цієї причини після суттєвого скорочення у 2019 р. відбулося друге за величиною зростання викидів СО2 в історії у щорічному вимірі. Державні витрати на сталу енергетику в рамках пакетів економічного відновлення становили лише близько однієї третини інвестицій, необхідних для переведення енергетичної системи на новий тип, з найбільшим дефіцитом у країнах, що розвиваються, і які мають гостру кризу галузі охорони здоров’я.
Прогрес на шляху до універсального доступу до енергії в країнах із слабкою економікою зупинився, особливо в країнах Африки на південь від Сахари.

Для прискореного переходу на модель сталої енергетики усі країни мають негайно зробити більше у 4-х напрямках:

  • подвоєння сонячної фотоелектричної та вітрової енергії в ближчій перспективі;
  • значне розширення виробництва енергії із інших джерел з низькими карбоновими викидами, включаючи використання ядерної енергії, де це допустимо, швидка відмова від вугільної генерації;
  • прискорена розбудова електричної інфраструктури та вжиття всіх заходів щодо підвищення гнучкості мережевої системи;
  • розширення використання електроенергії для транспорту та опалення.

Завдяки покращенню функціонування ринку електроенергії та іншим заходам сприяння і зменшенню витрат на вітрові та сонячні фотоелектричні джерела прогнозується, що більше половини додаткових скорочень викидів вуглецю можна буде отримати безкоштовно для споживачів електроенергії.

Невпинне зосередження на енергоефективності разом із заходами щодо скорочення попиту на енергоносії за рахунок ефективності використання ресурсів та зміни профілю споживання – невід’ємна передумова для прискорення енерготранзиції. Енергоємність світової економіки між 2020 та 2030 роками зменшуватиметься на >4% на рік – це більш ніж удвічі більше за середній показник попереднього десятиліття.

Стимулювання швидкого скорочення викидів метану від виробництва та використання викопного палива є ключовим інструментом для обмеження глобального потепління в найближчій перспективі, а найбільш економічно ефективні можливості для зменшення викидів є саме в енергетичному секторі, особливо в нафтогазовій галузі. Зниження викидів метану не вирішується швидко або достатньо ефективно шляхом простого обмеження використання викопного палива; це потребує узгоджених зусиль урядів і промисловості.

Великий поштовх до інновацій у сфері чистої енергії – це ще одна важлива прогалина, яку потрібно заповнити в 2020-х роках, хоча результати впливу на викиди від цих вкладень будуть відчутними пізніше. До 2030 року мають пришвидшено впроваджуватися всі технології, необхідні для глибокого скорочення викидів. Це особливо важливо для вирішення проблем викидів галузей виробництва та переробки заліза та сталі, цементу та інших енергоємних промислових секторів, а також міжміського транспорту. Глобальною стратегічною перспективою є розгортання водневого та інших видів низьковуглецевого палива, а також збирання, використання та зберігання вуглецю (CCUS).

Джерело: IEA 2021 World Energy Outlook report

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 443 / 2021-10-24 17:58:19

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram