Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Новий конденсаційний котел Viessmann із широким спектром застосування: відбудова, модернізація, нове будівництво з Vitocrossal 300 CI3

В епоху постійних технологічних змін та стрімкого розвитку галузі енергетики, постійне вдосконалення теплогенеруючого обладнання відіграє ключову роль. Viessmann Climate Solutions — провідний світовий виробник ефективних кліматичних HVAC рішень, та рішень у сфері відновлюваної енергетики, представляє розробку 2024 року

Новий конденсаційний котел Vitocrossal 300 CІ3 — це високоефективне, екологічне рішення для багатоквартирних будинків, комерційних підприємств та адміністративних будівель. Котел призначений для роботи на природному та зрідженому газі, має можливість роботи з газовими сумішами із додаванням водню.

Зображення застосування котла Vitocrossal 300 CI3

Вісім типорозмірів потужністю від 81 до 639 кВт, а також каскадний принцип роботи з інтегрованим керуванням до 5.112 кВт, забезпечують універсальність Vitocrossal 300 CI3. Завдяки малій різниці в потужності між типорозмірами, можна оптимально підібрати котел, що дає змогу більш точно відповідати потребам конкретної системи. Крім того, такий діапазон потужності дозволяє гнучкіше реагувати на зміни в потребах користувачів, що є важливим аспектом в умовах постійної динаміки ринку та технологій.

Зображення конденсаційний котел Vitocrossal CI3 у котельні

Конденсаційний котел Viessmann Vitocrossal 300 CI3 — захист довкілля та клімату

Новий конденсаційний котел Vitocrossal 300 CI3 обладнаний циліндричними пальниками MatriX, які забезпечують спалювання з низьким рівнем викидів та широкий діапазон модуляції потужності котла. Висока ефективність згоряння палива досягається завдяки автоматичному налаштуванню пальника MatriX датчиком O2 з функцією самокалібрування. При використанні домішок водню до 20% можливе значне зменшення викидів CO2.

Зверніть увагу, модельний ряд Vitocrossal 300 CI3 з потужністю від 480 кВт має два вбудовані пальники, що робить котел досить універсальним і гнучким рішенням.

Зображення конструкція конденсаційного котла Viessmann Vitocrossal CI3

Ключові переваги та основні параметри конденсаційних котлів Vitocrossal 300 CI3:

 • Широкий діапазон типоряду потужностей 81-639 кВт, 8 типорозмірів.
 • Можливість каскадування до 8 котлів загальною потужністю до 5112 кВт.
 • Нормативний тепловий ККД до 109%.
 • Максимально допустимий робочий тиск 6 бар.
 • Робочі температури теплоносія — до 95°С, при максимально допустимій температурі котла 110°С.
 • Висока експлуатаційна безпека та тривалий термін служби завдяки стійкому до корозії теплообміннику Inox-Crossal з високоякісної нержавіючої сталі.
 • Для потужностей від 479 кВт котли оснащені здвоєним теплообмінником і двома пальниками з можливістю незалежної роботи та їх каскадування.
 • Відносно великий об'єм котлової води в поєднанні з відсутністю вимог щодо мінімального протоку води через котел, значно спрощують гідравлічну інтеграцію котла з системою теплопостачання.
 • Циліндричний газовий пальник MatriX з частотним регулюванням вентилятора, мінімальним електроспоживанням та низьким рівнем шуму.
 • Глибина модуляції котла від 1:10 до 1:30, в залежності від конкретного типорозміру котла й кількості пальників якими оснащений котел.
 • Використання О2-зонду для точного регулювання співвідношення суміші «газ-повітря», й забезпечення найкращих умов для конденсації та найвищого ККД.
 • Рекомендований тиск природного газу 17-25 мбар (захисне реле мінімального тиску газу налаштовується на тиск близько 10 мбар).
 • H2 -ready — можливість роботи на газоводневих сумішах (Н2 до 20%).
 • Автоматична адаптація до якості газу, аеродинамічного опору системи димовидалення, погодних умов і висоти встановлення над рівнем моря.
 • Низький рівень емісії шкідливих викидів — котли належать до 6-го класу емісії (NOx < 56 мг/кВтг), але фактичні значення є значно нижчими.
 • Певні типорозміри котлів мають вбудований контроль герметичності газових клапанів.
 • Режими роботи з відбором повітря для горіння з приміщення та ззовні.
 • Опціонально, при наявності пилу в повітрі, котел може бути оснащений додатковими повітряними фільтрами з індикацією стану фільтра.
 • Компактний, ідеально підходить для транспортування у важкодоступні місця завдяки вбудованим колесам, а невелика вага дозволяє підіймати його стандартним вантажним ліфтом, та переміщати крізь стандартні дверні отвори.
 • Вертикальне компонування котла, а також можливість розміщення котлів майже впритул один до одного дозволяють істотно зменшити площу для встановлення. Можливість одно- чи дворядного компонування каскаду котлів.
 • Сучасний привабливий дизайн, продумана конструкція з доступом до пальника, теплообмінника та автоматики з фронту котла.
 • Дві зворотні магістралі з можливістю відокремлення високо-і низькотемпературних потоків теплоносія дозволяють істотно підвищити тепловий ККД системи.
 • Великий об’єм котлової води й відсутність обмежень по протоку води через котел, спрощують і здешевлюють гідравлічні схеми котелень (нові Vitocrossal 300 CI3 можуть працювати без насосів котлового контуру та гідравлічних стрілок).
 • Котел поставляється в повністю зібраному стані, і після зовнішніх підключень одразу готовий до роботи.

Viessmann Vitocrossal 300 CI3 — необмежені можливості в обмеженому просторі

Новий конденсаційний котел Vitocrossal 300 CI3 розроблено з урахуванням складнощів, з якими найчастіше зіштвхуються при монтажі обладнання, коли компактність та економічність стають першочерговими завданнями.

Монтажна ширина котла становить 75 см, це дозволяє уникнути проблем, пов'язаних з монтажем та обслуговуванням: його легко переміщувати через дверні отвори стандартних розмірів, а також зручно встановлювати у приміщеннях з обмеженим простором, — що робить Vitocrossal 300 CI3 ідеальним варіантом для будівель з невеликими технічними приміщеннями, вузькими коридорами та для дахових котелень.

Завдяки своїй компактності новинка є ефективною альтернативою габаритним каскадам з настінними котлами, особливо в ситуаціях, коли потужність котельні перевищує 400-600 кВт.

Інтегровані ролики в нижній частині дозволяють спростити процес переміщення та встановлення котла. Це зменшує фізичні зусилля та час, потрібний для транспортування обладнання, і забезпечує швидше його встановлення на місці.

Зображення Viessmann Vitocrossal CI3

Платформа Viessmann One Base — універсальний регулятор для всіх котлів і введення в експлуатацію в один клік

Віддалене керування та цифровий помічник Viessmann One Base відкриває нові можливості для експлуатації та керування системами теплопостачання. Це універсальна платформа керування, спеціально розроблена для різноманітних застосувань, що робить його досить універсальним і гнучким рішенням.

Завдяки Viessmann One Base один і той самий контролер може працювати в режимах:

 • однокотловий (режим single);
 • ведучий каскадний контролер (режим master);
 • введений котел в каскаді (режим slave).

Інтегрований в платформу One Base, Vitocrossal 300 CI3 інтуїтивно легко ввести в експлуатацію за допомогою мобільного додатку ViGuide. Вбудований помічник відображає всі функції, та крок за кроком супроводжує фахівця. При цьому можливий віддалений моніторинг: ViGuide за допомогою смартфона або планшета дає фахівцю прямий доступ до системи, дозволяє легко оптимізувати параметри та вчасно отримувати повідомлення про майбутнє технічне обслуговування.

Зображення робота автоматики котла Vitocrossal CI3

Особливості вбудованої в котел Vitocrossal 300 CI3 автоматики:

 • Інтуїтивно зрозумілий котловий регулятор на базі нової платформи OneBase зі швидкореагуючим 7-дюймовим кольоровим сенсорним дисплеєм.
 • Вбудована безпровідна точка доступу та модуль WiFi, LAN-інтерфейс, можливість віддаленого контролю й управління, а також інтеграції в SCADA-системи.
 • Вбудоване керування прямим контуром опалення та нагрівом гарячої води.
 • Функція частотного регулювання для насосу котлового контуру в разі його застосування.
 • Три додаткових незалежних дискретних входи для під'єднання додаткових приладів безпеки.
 • Погодозалежне й каскадне керування з можливістю управлінням дросельною заслінкою на кожному з котлів.
 • Доповнення можливостей вбудованої автоматики шляхом використання модулів розширення (EM-P1, EM-M1, EM-EA1, WAGO Gateway), які приєднуються шиною PlusBus.
 • У поєднанні з модулями розширення ЕМ-М1 — керування трьома контурами зі змішувачами (чи більшої кількості в разі застосування регуляторів Vitotronic 200-H).
 • Модуль ЕМ-Р1 дозволяє керувати додатковим насосним приладдям, а модуль ЕМ-ЕА1 з додатковим дискретними та аналоговими входами і виходами — значно розширити функціонал системи.
 • Універсальний котловий контролер, який може працювати як в однокотлових, так і в багатокотлових каскадних системах (з’єднання по шині CAN-Bus).
 • Вбудована система виявлення зворотного потоку димових газів при роботі в каскаді на загальний колектор димових газів.
 • Система виявлення проблем із відведенням конденсату з котла.
 • Вбудований датчик тиску води для контролю робочого та аварійно низького тиску води в котлі.

Висока експлуатаційна безпека та тривалий термін служби завдяки стійкому до корозії теплообміннику з нержавіючої сталі Inox-Crossal

Inox-Crossal — це високоефективний теплообмінник власного виробництва Viessmann. Гладка поверхня нагріву з високоякісної нержавіючої сталі дозволяє конденсату що утворюється, безперешкодно стікати вниз. Це підвищує ефективність теплообміну й створює ефект постійного самоочищення, що збільшує термін служби теплообмінника, та зменшує потребу в технічному обслуговуванні.

Ефективний теплообмін і висока інтенсивність конденсації забезпечують нормативний ККД до 109%. Це досягається завдяки протитечії димових газів та котлової води, інтенсивній турбулізації димових газів, й однонаправленому руху димових газів і конденсату (зверху вниз).

Рівень рН теплоносія має вплив на процеси корозії в системах теплопостачання. Як лужне, так і кислотне середовище мають агресивний вплив на метали. Так, теплоносій в системах опалення, як правило, є слаболужним. Значення рН теплоносія в системі опалення впливає на процес корозії теплообмінних поверхонь, трубопроводів та інших елементів системи, які контактують з водою. На практиці для котлів, залежно від матеріалу теплообмінника, рекомендовані різні граничні значення pH води.

Зображення рекомандована водоопідготовка для конденсаційного котла

Перевагою теплообмінників Inox-Crossal з нержавіючої сталі, є відсутність потреби в дороговартісних системах водопідготовки (зворотний осмос чи інших технологій глибокого знесолення води), а також в гідравлічному розділенні котла з системою опалення з використанням проміжних теплообмінників. Пряме підключення котла до системи опалення дозволяє котлу працювати при нижчому рівні температур котлової води, а отже — з меншою температурою відхідних газів, максимальним ступенем конденсації та більшим ККД.

Доступність до замовлення в Україні

Конденсаційні котли Viessmann Vitocrossal 300 CI3 вже доступний до замовлення та прорахунків об’єктів. Щоб дізнатися більше про новинку — звертайтеся до промислового відділу Viessmann CS Ukraine за посиланням.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 516 / 2024-04-23 11:41:32


Залишити коментар

Telegram