Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Зміна №1 до ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання»

Наказом Мінрегіону України від 17.02.2020 року №47 затверджено Зміну №1 до ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання». Даним ДБН з літа 2019 р. встановлювались вимоги проектування при новому будівництві, реконструкції, капітальному ремонті та технічному переоснащенні наявних систем газопостачання

Зображення Зміна No1 до ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання» Норма даного ДБН, що викликала значний резонанс та обговорення, обмежувала можливість встановлення газовикористовуючого обладнання для поквартирного опалення та гарячого водопостачання в житлових будинках, що проектуються, лише 3 поверхами.

Зміна №1 до чинного ДБН стосувалась п. 9.26, яка донині діяла в такій редакції: «В індивідуальних житлових будинках та багатоквартирних житлових будинках поверховістю не більше 3 поверхів допускається встановлення газових теплогенераторів сумарною тепловою потужністю до 30 кВт, що забезпечують потреби опалення та гарячого водопостачання».

Аналіз даної норми показував, що не були враховані особливості організації димовідводу, а також не роз'яснювалася можливість застосування газових плит та приладів індивідуального опалення в будинках на поверхах вище третього.

НОВА РЕДАКЦІЯ до ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання» дає глибшу деталізацію вимог, тепер п. 9.26 викладено так:

«9.26 При будівництві житлових будинків допускається передбачати встановлення газовикористовуючого обладнання для поквартирного опалення та гарячого водопостачання, а також побутових плит.

Встановлення теплогенераторів з відкритою камерою згоряння допускається для гарячого водопостачання багатоквартирних будинків заввишки до п’яти поверхів включно за наявності відокремлених димових каналів для кожного газифікованого приміщення.

Встановлення побутових плит, теплогенераторів з закритою камерою згоряння, з використанням колективних димоходів, допускається для будинків заввишки до 10 поверхів включно.

Для квартир, розташованих на 10 поверсі, що мають декілька рівнів, допускається газифікація тільки першого рівня.».

Дані зміни дещо розширюють можливості встановлювати газові прилади для індивідуального гарячого водопостачання та опалення в багатоповерхових будинках, уточнюють вимоги до димовідведення та знімають (!) обмеження щодо потужності встановлюваних газових приладів. Вочевидь, слід очікувати нових корегувань даного п. ДБН.

Скачати Зміну №1 до ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання» за посиланням.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 7 932 / 2020-03-12 18:29:35


Залишити коментар

Telegram