Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

«Зелений» тариф не відміняється!

Депутати ВРУ прийняли Законопроект №8449-д про впровадження «зелених» аукціонів за основу.

Зображення зелений тариф в Україні Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії має на меті забезпечити стабільний та збалансований розвиток ринку «зелених» проектів через систему аукціонів та оптимізацію «зелених» тарифів.
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65076

Голова Держенергоефективності С. Савчук зазначив:
«Переможці аукціонів будуть укладати договори на продаж згенерованої «чистої» електроенергії за аукціонною ціною на 20 років. Усі проекти будь-якої потужності зможуть взяти участь в аукціонах, які планується проводити двічі на рік.

Участь буде обов’язковою для проектів:

 • з 2020 р. - СЕС більше 10 МВт та ВЕС більше 20 МВт;
 • з 2021-2022 р. – СЕС більше 5 МВт та ВЕС більше 20 МВт;
 • з 2023 р. – СЕС більше 1 МВт і ВЕС більше 3 МВт.

Додатково передбачається надбавка до 10% до аукціонної ціни за використання обладнання українського виробництва.

Крім того, законопроектом передбачається:

 • збільшити потужність встановлення СЕС та ВЕС приватних домогосподарств із 30 кВт до 50 кВт;
 • спростити процедуру отримання «зеленого» тарифу для електроенергії із СЕС потужністю до 500 кВт на дахах, фасадах капітальних будівель, споруд;
 • забезпечити прозорість приєднання «зелених» об’єктів шляхом введення строковості технічних умов на підключення до мереж.

Водночас, під час доопрацювання законопроекту до II читання вважаємо за необхідне передбачити збереження діючого «зеленого» тарифу на електроенергію з біомаси та біогазу на рівні 0,124 євро/кВт*год після 2020 року.

Розвиток цієї сфери потребує підтримки, адже:

 • напрямок розвивається дуже повільно порівняно з ВЕС та СЕС;
 • частка електроенергії, виробленої з біогазу та біомаси, у балансі відновлюваної енергетики складає лише 1,2% (в Європі – майже 18%);
 • 0,124 євро/кВт*год – один з найнижчих тарифів в Європі (Швейцарія - 0,26 євро/кВт*год , Болгарія - 0,25 євро/кВт*год).

Загалом, прийняття законопроекту буде вигідним для держави, бізнесу та споживачів. Впровадження аукціонів дозволить:

 • знизити вартість «зеленої» енергії для споживачів;
 • створити високу конкуренцію на ринку;
 • забезпечити стабільний розвиток «зеленої» енергетики.

Можна побачити, що законопроект «захищає» малих (приватних) виробників енергії з ВДЕ, наприклад, підвищує можливу потужність «домашніх» електростанцій, енергія з яких оплачуватимється за «зеленим» тарифом, з 30 до 50 кВт, Закон про «зелений» тариф продовжить дію, самі тарифи встановлються за графіком, що й був передбачений раніше. Аукціони стосуватимуться лише дуже потужних гравців на ринку видобутку енергії, які вже зараз здатні конкурувати з традиційною енергетикою. Але всі наразі заключені договори за «зеленим« тарифом будуть діяти й надалі, і для таких суб'єктів госпродарювання перехід с «зелених» тарифів на систему продажу електроенергії через аукціони відбуватиметься за бажанням.

У Європейській Енергетичній Комісії (EEC) вже вдреагували на цей Закон та висловилися, що він вповні відповідає «кращій європейській практиці», та не знижує інвестиційну привабливість «зеленої» енергетики, а радше навпаки - його прийняття пришвидшить енергетичну транзицію і прискорить найширшу імплементацію відновлюваої енергетики в традиційну енергетичну інфраструктуру.

В цілому цей законопроект стимулює зниження вартості електроенергії, в тому числі отриманої з ВДЕ, тобто діятиме на користь звичайним споживачам.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 537 / 2019-01-14 10:02:57


Залишити коментар

Telegram