Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

«Зелені» інвестори готуються судитися з Україною

Зображення Крістіан Шенвізнер Перегляд урядом України режиму «зеленого» тарифу завдає суттєвого удару по інвесторах у галузі відновлюваної енергетики та може призвести до позовів іноземних інвесторів у міжнародних судах — так вважає німецький інвестор, власник компанії Seraphim Power Крістіан Шенвізнер.

Інвестори оцінюють ситуацію, що наразі склалася в Україні, як «велике розчарування». Лише у 2019 р. було інвестовано близько 4 млрд євро в виробництво 4500 МВт сонячної та вітрової енергетики в Україні при обіцянці встановленого фіксованого тарифу за вироблену кіловат-годину, який гарантувався законодавством до кінця 2029 року. «Зараз, у 2020 році, операторам сонячної та вітрової систем фактично виплачено лише від 5 до 10 відсотків», — констатує закордонний інвестор.

Уряд України ще восени минулого року заявив про намір переглянути правила, однак понад 9 місяців не приймав жодних нових рішень щодо нових умов роботи енергетики, але весь цей час законодавчо зафіксовані умови з боку Уряду не виконуються. Нещодавно Верховна Рада підтримала без обговорення в першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії». Цей проект планує ретроспективно (!) знизити «зелені» тарифи на всі сонячні та вітрові турбіни включно з тарифами для існуючих та працюючих систем для постачання сонячної енергії на 15%, для вітряних — на 7,5%. Однак термін виплати компенсації не буде продовжений. Це призведе до масованих втрат доходу упродовж усього періоду експлуатації систем, що також може призвести до банкрутств, більше за те — багато інвестицій вже «провалюються», інвестиційні позики не зможуть бути погашені.

Шенвізнер переконаний, що навряд чи в Україні є хоча б одна галузь економіки, куди б впродовж короткого часу було інвестовано так багато, як у сектор ВДЕ. А наразі, це «цілеспрямовано, безтурботно і політично знищується, а інвестиції перетворюються на руїни».

Те, що відбувається із гарантіями щодо збереження інвестицій в галузь ВДЕ, не можна оцінювати інакше як «Великий Зелений Кидок». Ретроспективний перегляд умов буде мати катастрофічні наслідки щодо інвестування в Україну в цілому для усіх секторів економіки та на десятиліття сформує негативне сприйняття України у потенційних інвесторів та партнерів.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 724 / 2020-07-06 16:54:14

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram