Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

«Зелена» енергетика: план дій на 2023 рік

Катерина Полякова © директор Європейсько-Українського Енергетичного Агентства (ЄУЕА)

Зображення зелена енергетика України плани на 2023 рік

2022-й рік був роком боротьби за виживання для «зеленої» енергетики, так само як і для всієї країни. Попри те, що були місяці, коли для виробників з ВДЕ все виглядало похмуро, загалом рік закінчився прийнятно, враховуючи загальний крихкий стан економіки і енергетичного сектору.

Виробники з ВДЕ завершили рік із рівнем сплати «зеленого» тарифу 54%

Ключовими питаннями, важливими для виживання галузі, залишаються борги за дисбаланси та заборгованість за «зеленим» тарифом за поточний та попередні роки. Встановлення механізмів та термінів покриття цих відтермінованих платежів та дотримання цих термінів матиме вирішальне значення для подальшого розвитку сектору.

Проте незважаючи на складний рік, енергетичний сектор продовжує просуватися вперед у впровадженні правової бази та інтеграційних норм, орієнтованих на курс Європейського Союзу.

Головним проривом минулого року стала успішна синхронізація енергосистеми України з електромережею ENTSO-E в березні. Після цього послідувало отримання Україною статусу кандидата на вступ до ЄС, що відкриває нові перспективи, встановлює стандарти регулювання енергетичного сектору та скорочує терміни їх впровадження.

«Зелена» енергетика – майбутнє країни, яке знищується

У своєму щорічному звіті про імплементацію Секретаріат Енергетичного Співтовариства підтримав зусилля України щодо дотримання термінів імплементації нормативних актів щодо ВДЕ та визначив низку ключових нормативних актів, які слід враховувати.

Одним з питань, порушених у звіті, є саме фінансова стабілізація гарантованого покупця та впровадження функціональної ринкової схеми підтримки.

Також на часі подумати про належні механізми надання коштів для фінансування «зеленого» тарифу та виконання заборгованості перед виробниками з ВДЕ, враховуючи той факт, що цього року зайвих коштів від експорту електроенергії не буде. А от збереження інтересів існуючих інвесторів буде запорукою відновлення довіри інвесторів і залучення нових інвестицій у післявоєнну зелену енергетику.

У 2022-му було подано низку законопроєктів, на які буде спиратися подальший розвиток галузі

Закон, що дозволяє укладати віртуальні корпоративні контракти щодо постачання електроенергії, відповідає європейським практикам і дозволить виробникам напряму продавати промисловим споживачам, самостійно визначати ціну таких поставок та укладати довгострокові угоди з ними без фізичної поставки.

Законопроєкт про гарантії походження електроенергії з ВДЕ був підготовлений Міністерством енергетики України та поданий на розгляд до Верховної Ради ще у вересні. Прийняття цього закону могло би забезпечити додатковий дохід для виробників з ВДЕ за новою ринковою моделлю, що стало би можливим через запуск внутрішнього ринку гарантій походження. ЄУЕА щиро сподівається, що тема гарантій походження буде першочерговою у списку пріоритетів законотворців у 2023 році задля підтримки галузі ВДЕ.

На столі законодавців є ще один важливий проєкт закону про продовження pre-PPA умов підключення для ВЕС. За оцінками ЄУЕА, будівництво нових ВЕС потужністю близько 800 МВт було призупинено через вторгнення рф. Прийняття проєкту цього закону пришвидшило би подолання поточної енергетичної кризи та стало би кроком до посилення енергетичної безпеки України.

ЄУЕА сподівається, що законодавці розглянуть вищезгадані законопроєкти в першочерговому порядку, а регулятор та урядовці без зволікань розв'яжуть питання щодо системного недофінансування гарантованого покупця з урахуванням зауважень і рекомендацій зі звіту Секретаріату Енергетичного Співтовариства за 2022-й рік.

Джерело: ЄУЕА

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 554 / 2023-02-11 09:45:25

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram