Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Засідання КБУ: інструменти підвищення інвестиційної привабливості

Конфедерації будівельників України сповіщає, що 7 листопада у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулася зустріч у форматі відкритого діалогу із представниками будівельної галузі та профільними асоціаціями на тему: «Створення прозорих і рівних умов у системі держархбудконтролю. ПРОЗОРА ДАБІ – публічний інструмент ефективного регулювання містобудівної діяльності»

Зображення засідання КБУ в Мінрегіоні України У засіданні взяли участь віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Г. Зубко, перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Д. Андрієвський та голова Державної архітектурно-будівельної інспекції О. Кудрявцев.

Приводом для зустрічі стало оприлюднення даних, що Україна підвищила позиції у рейтингу Світового банку Doing Business-2019, піднявшись загалом на 5 сходинок, з 76 на 71 місце в переліку із 190 країн. Але за індикатором «Отримання дозволу на будівництво» країна вже на 30 місці (у минулому були на 35). Рейтинг Doing Business – це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності в 190 країнах, який демонструє стан інвестиційного клімату країни за рядом критеріїв – легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо. За підрахунками експертів Світового банку один пункт в загальному рейтингу Doing Business дає можливість країні залучити до $ 600 млн інвестицій.

Г. Зубко зазначив, що минулого року в рейтингу були враховані не всі прийняті позитивні зміни. Мова йде про скасування зайвої процедури отримання будівельниками технічних умов від ДСНС з пожежної безпеки на будівництво, відтепер ці вимоги отримуються разом з архітектурно-будівельними вимогами. Введення обов’язкової вимоги про наявність вищої освіти у розробників проекту будівництва та інженерів технічного нагляду також підвищує якість контролю. Зараз це вже реально працює.

«Позиція України в ТОП-30 за показником «Отримання дозволів на будівництво», цей результат є в першу чергу головним індикатором для інвесторів і збільшення притоку іноземних інвестицій в країну. Україна реформується, і ми не зупиняємось на досягнутому. Дерегуляція в Україні бізнес-процесів, зокрема у галузі будівництва, буде продовжена. Плануємо і надалі поліпшувати позиції у Doing Business і тримати високу планку», – підкреслив Г. Зубко.

Подальші кроки з покращенням інвестиційної привабливості будівельної галузі в уряді пов’язують із впровадженням сервісу ПРОЗОРА ДАБІ. Це відкрита онлайн-платформа для подачі, розгляду та отримання дозвільних документів для будівництва, якою можуть скористатися громадяни та бізнес. На засіданні КБУ відбулася презентація цього сервісу для комунікації з владою.

Платформа надає можливість подавати документи для отримання дозволів без безпосереднього контакту з чиновником, мати повний контроль за проходження документів та отримати дозвіл або обов’язково мотивовану відмову та перелік недоліків або невідповідностей, які треба усунути, аби отримати дозвіл. Це унеможливлює корупційні ризики та впорядковує дозвільні процедури в будівництві. Тепер з’являється можливість контролювати обґрунтованість та результати інспекційної перевірки з архітектурно-будівельного контролю. Про результати інспекційного заходу дізнатися тепер може кожен – достатньо ввести назву суб’єкта господарювання або адресу об’єкта будівництва. Автоматично з’явиться інформація про те, коли проводилася перевірка, хто її ініціював та перевірити документи за результатами перевірки.

Боротьба зі знищенням корупційних можливостей завдяки прозорості інструментів та процедур ведення бізнесу – потужний та перспективний засіб підвищення інвестиційної привабливості у будівельній галузі, що має дати поштовх економічному розвитку цілої країни.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 427


Залишити коментар

Telegram