Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Європейські країни майже готові до суворої зими

Європейські країни майже досягли цільового показника заповнення газосховищ до початку цієї зими, але вартість поповнення запасів становитиме понад 50 мільярдів євро, що в 10 разів перевищує історичну суму вартості середнього заповнення газосховищ на зиму – передає агенція Reuters

Зображення постачання газу в Європу Урядам європейських країн попри стурбованість щодо заповнення сховищ газу на зиму через скорочення постачання газу Росією вдалося наростити кількість газу у сховищах за рахунок стримування попиту, переходу з газу на вугілля на деяких електростанціях та збільшення імпорту скрапленого природного газу (СПГ).

Відповідно до даних Gas Infrastructure Europe (GIE), оприлюднених у четвер, 4 серпня 2022 р., станом на 02/08/2022 сховища газу в Європі були заповнені на 70,54%, що перевищує середній показник за 5 років (70,32%). Ці рівні також були недалекими від середнього показника наповненості сховищ за 10 років – близько 71,40%.

Європейський Союз прагне заповнити сховища на 80% до 1 листопада, щоб забезпечити достатній запас газу для пікового попиту у зимові місяці. ЄС також встановив проміжні цілі для кожної країни на кожен місяць. Німеччина, куди найбільше скоротилося постачання газу Росією, поставила перед собою більш високу мету і прагне до 1 листопада заповнити свої сховища на 95%.

«ЄС уже перевищив свою проміжну ціль заповнення на 1 вересня на початку липня і все ще встигає досягти мети на 1 листопада», – прокоментував ситуацію Джейкоб Мандел, старший юрист Aurora Energy Research з питань сировини.

За даними ICIS, у першій половині 2022 року ЄС імпортував 21,36 млн тонн СПГ порівняно з 8,21 млн тонн за той же період минулого року. У червні, вперше в історії, постачання СПГ зі США до Європи перевищило поставки трубопровідного газу із Росії.

Проте аналітики попередили, що залежність Європи від російського газу ще далеко не подолана. «Європа залишається залежною від двох речей: від того, наскільки холодною буде зима, і від того, якими саме будуть російські поставки на початках весни. Невизначеність цього, ймовірно, підвищуватиме поточні ціни, навіть якщо запаси продовжуватимуть зростати протягом наступних місяців», – спрогнозував нафтовий аналітик банку UBS Джованні Стауново. Аналітики та промислові експерти також попереджають, що заповнення газосховищ до цільових рівнів стане неможливим, якщо Росія повністю припинить постачання через газопровід «Північний потік-1» до Німеччини.

Ціна газового контракту на місяць вперед на голландській біржі TTF – еталонного показника для Європи – через уповільнення постачання російського газу через «Північний потік-1» і напруженість світового ринку зросла з початку року майже втричі.

«Гіпотетично заміна поставок з «Північного потоку-1» цієї зими на основі ф'ючерсної ціни TTF для зимового сезону коштуватиме Європі понад 50 мільярдів євро, що приблизно в 10 разів більше, ніж це було б зазвичай», – вважає Каллум Макферсон, керівник відділу сировини компанії Investec.

Також підраховано, що Європі доведеться витратити 26 мільярдів євро, щоб підвищити рівень заповнення сховищ газу на 80%. Заповнення сховищ ЄС до цільових показників потребуватиме на загал 55 мільярдів євро.

За думкою аналітиків, витрати на заповнення сховищ можуть бути перекладені на споживачів через підвищення рахунків за електроенергію або оподаткування.

Європейська комісія, аби сховища заповнювалися швидше, запропонувала минулого місяця поставити перед усіма державами-членами завдання скоротити споживання газу на 15% із 1 серпня.

Запаси газу в ЄС наразі становлять близько 78,81 млрд кубометрів, повідомляє банк UBS, що все ще на 25 мільярдів кубометрів нижче рівня, який, за оцінками, дозволить ЄС пережити повне припинення постачання з Росії без значного нормування чи обмеження попиту.

Мапа демонструє, як РФ наразі пов’язана з європейськими енергетичними ринками через низку важливих трубопроводів, найбільший з яких проходить через Україну.

Джерело: Reuters

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 720 / 2022-08-05 10:57:27


Залишити коментар

Telegram