Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

З’єднання системи труб FAST & EASY – це швидко та легко!

Система FAST & EASY є найшвидшою для монтажу серед систем труб та з’єднань для опалення та гарячого водопостачання від HEAT-PEX, для виконання сполучення потрібен лише один інструмент та одна дія – розширення труби разом із обтискним кільцем

Система «Heat-PEX Fast&Easy» використовується для облаштування будинкових систем опалення та водопостачання в будівлях та має у своєму асортименті два види універсальних труб для опалення та водопостачання РЕ-Ха, що розраховані на тиск 6 (діаметрами 16×2,0, 20×2,0 та 25×2,3 мм) та 10 бар (16×2,2, 20×2,8 та 25×3,5 мм).

Для з'єднання труби та фітингу в системі використовується найшвидший метод з'єднання – за допомогою обтискного кільця, при цьому не відбувається звуження внутрішнього діаметра трубопроводу та не потрібні будь-які допоміжні ущільнювальні елементи. Гарантований термін експлуатації системи при дотриманні правил монтажу та експлуатації – не менше 50 років.

Всі труби та фітинги пройшли експертизу в Державній системі сертифікації та мають належні Сертифікати відповідності. Безпека та надійність системи підтверджена національним сертифікатом відповідності: UA.PN.191.0437-20 та висновками Державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-03/29446, № 05.03.02-04/29447. Все це позитивно вирізняє цю новинку на ринку України з поміж інших трубопровідних систем.

Нормативний супровід

Універсальні труби РЕ-Хa використовуються в господарсько-питному та гарячому водопостачанні відповідно до вимог ДБН В.2.5-64-2012 та ДСТУ Б В.2.7-143-2007 при робочому тиску до 6 та 10 бар відповідно до типу труби та постійній температурі 70 °С (клас умов експлуатації 1 та 2). При підвищенні постійної температури відбувається скорочення строку служби труби.

Універсальні труби РЕ-Хa використовуються в високотемпературному опаленні відповідно до вимог ДБН В.2.5-67-2013 та ДСТУ Б В.2.7-143- 2007 при максимальному температурному режимі 90 °С та тиску до 6 та 10 бар відповідно до типу труби (класи умов експлуатації 4 та 5).

Звичайно, універсальні труби РЕ-Хa від «Heat-PEX» та система з єднань «Fast&Easy» також відповідають всім технічним вимогам та можуть також використовуватись для підлогового та низькотемпературного опалення, див. табл. 1.

Зображення експлуатація труб Таблиця 1. Умови експлуатації універсальних труби РЕ-Хa від «Heat-PEX»

* Якщо у класі присутні декілька робочих температур, загальний час роботи визначається як сума часів роботи за всіма температурами разом. Наприклад, робоча температура на 50 років для класу 5 є результатом складання 14 років роботи за температури 20°С, 25 років роботи за температури 60°С, 10 років роботи за температури 80°С, 1 року роботи за температури 90°С і 100 годин роботи за температури 100°С.


Особливості труб

Труби РЕ-Хa, що використовується у системі «Heat-PEX Fast&Easy» мають кисневий бар'єр виготовлений із етилен-вінілового спирту – полімеру з поліпшеними захисними властивостями. Вимоги відповідності стандартам ДБН В.2.5.- 67:2013 щодо проникнення кисню значною мірою перевиконані.

Головною перевагою труб з РЕ-Ха є висока ступінь перехресного сполучення молекул між собою (т. з. «зшивка»), за рахунок цього труба має відмінні фізичні властивості:

  • стійкість до високих та низьких температур;
  • високу гнучкість;
  • молекулярну пам'ять – так званий «ефект пам'яті».

За основу з'єднання «Heat-PEX Fast&Easy» був взятий саме «ефект пам'яті» – після того як трубу розширили спеціально спрофільованим інструментом, вона має здатність за короткий проміжок часу «осісти», тобто повернутися до початкової форми та в подальшому щільно прилягати до профільних канавок на фітингу. При цьому на латунному фітингу не потрібні і не застосовуються ніякі додаткові ущільнюючі елементи (наприклад, ущільнююче кільце О-рінг). Повний процес обтискання трубою фітинга займає всього 15 хвилин.

Зображення труби PEX-a Рис. 1. Труби РЕ-Хa для системи «Heat-PEX Fast&Easy» на 6 бар (зліва) і 10 бар

Фітинги системи «Fast&Easy»

В системі використовуються фітинги під обтискне кільце, що вироблені з латуні так і з PPSU, див. рис. 2. Фітинги універсальні, та підходять для обох типів труб – на 6 бар і на 10 бар. Фітинги відповідають вимогам:

  • ГОСТ15763-91 «Соединения трубопроводные резьбовые на Ру до 63 МПа»,
  • DVGW W 534 «З’єднувачі для труб і трубопроводи з’єднання в питному водопостачанні»,
  • DIN EN 12164/65.

Для виготовлення фітингів використовується спеціальна латунь, яка не схильна до дезоцинкування та відповідає стандарту DIN EN 12543. Обтискне кільце виготовляється з спеціального полімеру.

Зображення Фітинги з латуні, PPSU та полімерне обтискні кільця для системи труб Рис. 2. Фітинги з латуні, PPSU та полімерні обтискні кільця для системи «Heat-PEX Fast&Easy»

Воно має відповідний колір, щоби маркувати з’єднання та входи труб для опалення, з гарячою чи холодною водою.

Монтаж системи

Для виконання монтажу системи «Heat-PEX Fast&Easy» використовується техніка з’єднання за допомогою обтискного кільця. Основою для цього з'єднання є так званий «ефект пам'яті» – можливість повернення труби до первісного стану, що зумовлений властивостями самих труб з РЕ-Хa.

Кільце розташовується на кінці труби (спеціальні виступи на кільці запобігають занадто глибокому розташуванню кільця на трубі, а також зсуву кільця під час розширювання труби). Труба з кільцем розширюється в холодному стані та одягається на фітинг. Після цього профіль труби починає повертатися до первісного стану, внаслідок чого розширений діаметр труби стає меншим і труба герметично обтискає фітинг.

Профіль фітингів спеціально розроблений таким чином, аби гарантовано надійно утримувати трубу з РЕ-Хa на фіксуючих виступах та ущільнювальних поясках. Перед монтажем слід впевнитись, що патрубок фітингу чистий та не має подряпин чи порізів. Дії та застороги при монтажі з’єднань «Heat-PEX Fast&Easy» показані на рис. 3.

Зображення монтаж системи труб «Heat-PEX Fast&Easy» Рис. 3. Монтаж системи «Heat-PEX Fast&Easy»

Переваги системи «Heat-PEX Fast&Easy» для монтажу труб для систем опалювання та гарячого водопостачання очевидні – це дійсно просто і легко. А ще – надійно та безпечно. І за умов виконання рекомендацій виробника система слугуватиме гарантовано довго: термін експлуатації – 50 років; гарантія на систему – 10 років.

Звичайні навички для робітника, простий інструмент, відсутність операцій зварювання чи паяння та потреби в електриці для виконання монтажних робіт, гнучкість та зручність – все це дозволяє стверджувати, що ця новинка на ринку України серед систем водопостачання, опалення/ охолодження є вдалою та дуже перспективною.

До речі, вироби української компанії Heat-PEX системно охоплюють весь асортимент виробів для високотемпературних та низькотемпературних систем опалювання, ГВП та ХВП, вони мають перевірену якість європейських виробників, європейських та національних органів сертифікації, прийнятну ціну та спираються на розумні інженерні розробки.

З продукцією від компанії Heat-PEX можна ширше ознайомитися на сайті компанії.

«ВФ ХІТПЕКС УКРАЇНА»

03067, м. Київ, вул. Олексія Тихого, б. 104, оф. 309
Телефони:
Київстар: 098 022-3009
Водафон: 099 022-3009
E-mail: info@heat-pex.ua
www.heat-pex.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 903


Залишити коментар

Telegram