Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Універсальні фітинги Evolution

Фахівці української компанії ВФ «Хітпекс Україна» (торгівельна марка Heat-PEX) разом із іспанськими колегами розробили та запропонували на вітчизняному ринку універсальні фітинги Evolution. Їхня конструкція дозволяє міцніше тримати з’єднання у трубопровідних системах. При цьому фітинги із різних матеріалів влаштовані за єдиним рішенням. Розглянемо конструкційні особливості нового типу з’єднання

Фітинги Evolution мають особливу форму конектора – частини, що безпосередньо контактує з трубою (рис. 1).

Зображення фітинг із латуні Рис. 1. Зовнішній вигляд фітингу Evolution

По-перше, він достатньо довгий – 18 мм. По-друге, конектор має особливу форму «протектора». Тут чергуються два типи насічок: «акулячий зуб» та «полиця» (рис.2). Тобто за виступом у формі загостреного трикутника слідує прямокутник. Це збільшує на 15% площу контакту поверхонь труби і фітинга, а отже надає з’єднанню кращої міцності та надійності.

Зображення конструкція конектора Рис. 2. Особливості конектора фітингу Evolution:
1 – рисунок «протектору», що забезпечує оптимальну площу з’єднання труби з фітингом; 2 – «замок»; 3 – фіксатор правильної посадки гільзи; 4 – внутрішній скіс для зменшення гідравлічного опору; 5 – напрямні, які забезпечують співвісність фітингу та насувної гільзи

Крайня насічка посадочного місця має дещо більший за решту виступ. Труба дещо переходить на нього і фіксується. Рішення дозволяє уникнути «зажовування» труби між фланцем фітинга і гільзою. Також завдяки цьому виступу утворюється міцний «замок» між трубою та фітингом.

Крім того, передбачений фіксатор правильної посадки гільзи, що забезпечує співвісність насувної гільзи і фітингу.

Відео. Як правильно з'єднати фіттинги з PPSU

Геометрія конекторів – є одною із головних особливостей, проте не єдиною відмінністю фітингів, що використовуються в системі Heat-PEX Evolution.

Так, завдяки збільшеній відстані від осі коліна до монтажного фланця забезпечується зручність захоплення інструментом в будь-якому положенні та можливість установки (рис. 3) у важкодоступних місцях. Крім цього, це дозволяє повертати його навкруги, що додатково полегшує монтаж. В результаті підвищується швидкість виконання робіт та усуваються обмеження при проектуванні системи.

Зображення монтаж фітингу з PPSU Рис. 3. Монтаж фітингу можливий з будь-якої позиції

На поверхню фітингу нанесені напрямні, які допомагають при захопленні монтажним інструментом забезпечити точне центрування фітинга. Це дозволяє уникнути перекошування при напресуванні гільзи.

Серед інших особливостей конструкції – скіс на внутрішній поверхні конектора для зменшення гідравлічного опору та, відповідно, втрат тиску в системі.

Від ідеї – до реалізації

Конструкція фітингів є унікальною розробкою, якій передували кілька років збору інформації, аналізу та випробувань.

Починаючи з 2014 року фахівці компанії ВФ «Хітпекс Україна» вивчали сучасні матеріали й технології виробництва. Для виявлення всіх можливих переваг і недоліків, пошуку нових рішень, вони проаналізували десятки конструкцій різних виробників.

Після узагальнення інформації, вирішили не копіювати старі розробки відомих брендів, чим грішать виробники деяких систем, а розробити систему – власну. Своїм партнером Heat-PEX обрали іспанську компанію, що має досвід більше ніж чверть століття у цій сфері.

Розробка, технологічні карти виробництва та запуск в серію фітингів здійснені під контролем провідного іспанського інженера Хосе Мануеля, на рахунку якого – п’ять раніше запроваджених на європейському ринку трубопровідних систем.

«Я був приємно здивований, коли отримав технічне завдання на розробку фітингів від української компанії Heat-PEX, в якому було закладено дуже багато практичного досвіду, враховані тонкощі, що вказують на ретельність підходу, – говорить Хосе Мануель. – Я вперше зіткнувся з таким переліком вимог, що вказують на далекоглядну турботу компанії в плані надійності системи й того, як забезпечити її тривалу експлуатацію на десятиліття вперед».

В результаті спільної роботи протягом трьох років у фітингах Evolution вдалося втілити кращі напрацювання, що існують, та власні ноу-хау. Ефективність конструкторських рішень перевірена випробуваннями в центрі виробника в Іспанії.

Про конструкційну досконалість свідчить те, що геометрія конекторів обрана однаковою як для металевих, так і для полімерних з’єднувачів від Heat-PEX. Це також відрізняє їх від продукції інших брендів. І завдяки цьому, на сьогодні система Heat-PEX – єдина на європейському ринку, яка пропонує своєму споживачу дві абсолютно рівнозначні лінійки, виконані як в латуні, так і в PPSU.

Матеріали та виробництво

Наразі фітинги Heat-PEX виготовляють з латуні або поліфенілсульфону (рис.4).

Зображення  фітинги Evolution з латуні та PPSU Рис. 4. Фітинги Evolution з латуні та PPSU

Поліфенілсульфон (PPSU) – високоякісний інженерний пластик, який зберігає механічні, електричні та теплові характеристики при тривалій дії високих температур і навантажень. Він характеризується ударостійкістю, а також витривалістю до хімічних сполук і розчинів.

Вироби з PPSU можна застосовувати для середовищ з робочими температурами від -50°C до +180°C (короткочасно до +210°C). При цьому використовується лише первинна сировина PPSU, що надходить від світового лідера – американської хімічної компанії Solvay S.A.

Для виробництва фітингів Evolution використовуються високоякісні прес-форми з австрійської інструментальної сталі. Їхня висока стійкість до зносу забезпечує ідентичність геометрії від першого до мільйонного фітинга.

Окрім PPSU, фітинги Evolution виготовляють з латуні. Використовується високоякісна європейська латунь марки SW-617, яку можна використовувати як для систем опалення, так і питного водопостачання.

Латунне виробництво оснащене найсучаснішими високоефективними обладнаннями станків з ЧПУ, напівавтоматами або повністю автоматизованими. Особливістю даного виробництва є те, що латунні гільзи, які використовуються в системі Heat-PEX – єдині на ринку, які виробляються методом гарячого штампування, а не просто традиційною обробкою латунної трубки.

Всі компоненти з одних рук

Геометрично латунні фітинги та гаряче-штамповані латунні гільзи відповідають пластиковим деталям системи та навпаки. Тобто металеві та пластикові елементи є взаємно замінюваними.

Разом із фітингами, Heat-PEX пропонує труби для облаштування систем, призначених для опалення, холодного та гарячого постачання.

В асортименті компанії також колектори для «теплої підлоги» та багато інших складових систем (рис. 5).

Зображення система Evolution від Hit PEX Рис. 5. Елементи системи Heat-PEX

Продукція від одного постачальника, компанії Heat-PEX, сумісна між собою за технічними характеристиками, зокрема, допусками за товщиною стінки труб. Не рекомендується використовувати в ній компоненти інших брендів, адже це може призвести до непередбачуваних наслідків.

Новітня продукція Heat-PEX Evolution має перевірену якість від європейського виробника, прийнятну ціну та спирається на розумні інженерні розробки.

Детальніше ознайомитися з асортиментом, технологіями та технічними рішеннями можна за контактною інформацією.

«ВФ ХІТПЕКС УКРАЇНА»

03067, м. Київ, вул. Олексія Тихого, б. 104, оф. 309
Телефони:
Київстар: 098 022-3009
Водафон: 099 022-3009
E-mail: info@heat-pex.ua
www.heat-pex.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 005


Залишити коментар

Telegram