Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Як зробити системи кондиціонування більш ефективними?

Покриття Dehumidifier_R&D Дослідники Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії (PNNL, США) працюють над кількома технологіями охолодження, в тому числі двома, що стосуються кондиціонування повітря— важливою складової споживання енергії у всьому світі.

«Назовні зараз дуже жарко». Ці чотири слова підсумовують багато розмов за останній час, оскільки в усьому світі було зареєстровано декілька хвиль надзвичайного тепла.

У 2020 році на охолодження внутрішніх приміщень житлових та комерційних будівель споживалося близько 10% загального виробництва енергії в США. Технології, розроблені компанією PNNL, допомагають зробити системи кондиціонування більш ефективними, скорочуючи споживання енергії та знижуючи витрати.

По-перше, це нова, енергоефективна система зневоднення, яка була ліцензована компанією Montana Technologies для комерціалізації. Осушення важливо, оскільки щоб охолодити вологе повітря кондиціонери споживають більше енергії, аніж коли йдеться про сухе повітря.

Нова запатентована система осушення потребує до 30% менше енергії та є на третину меншою та легшою порівняно із звичайними осушувачами повітря— це технологічний прорив, який робить осушення ефективним та водночас доступним.

При охолодженні вологого повітря кондиціонери конденсують водяну пару в повітрі до рідкої води. Цей процес генерує тепло і може подвоїти кількість енергії, необхідної для охолодження. Технологія PNNL усуває цю конденсацію. Система AirJoule для видалення зайвої води з повітря використовує передові матеріали. Вона також поглинає енергію від адсорбції водяної пари, що допомагає регенерувати осушувачі для повторного використання. Ця технологія самовідновлення дозволяє різко скоротити споживання енергії та розмір системи.

AirJoule можна легко інтегрувати зі стандартними повітрообмінниками та повітроводами, що робить його ідеальним для модернізації та нового будівництва.
Працюючи з промисловістю, команда розробників виготовляє та випробує на місцях цю гібридну систему прямого захоплення вологи з повітря, щоб кількісно оцінити переваги новацій.

Ключова технологія тут— це спеціально розроблене покриття, яке вибірково збирає молекули пари холодоагенту. Ця чутлива до газу плівка осідає на поверхні датчика, який може контролювати зміщення акустичних хвиль, коли до плівки приєднується більше молекул певного газу чи пари. Дослідники багато експериментували з перспективними матеріалами, досліджували методи їх нанесення на датчик, і створили компактний, недорогий і високочутливий прототип, див. фото.

Змінюючи склад чутливої плівки, ця технологія за бажанням також може бути застосована для виявлення інших молекул пари чи газів, таких як метан, аміак, вуглекислий газ тощо.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 979 / 2021-08-09 13:53:51


Залишити коментар

Telegram