Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Як відрізнити оригінальну трубу від підробки?

Термостійка труба зі зшитого поліетилену із захисним протикисневим покриттям від італійської компанії Giacomini відома на ринку своїми високими характеристиками, якістю та є дуже популярна серед монтажників. Giacomini – відомий бренд, що здобув свій авторитет, тому й не дивно, що зараз на ринку зустрічається все більше її підробок, адже зазвичай підробляють найкращу продукцію. Як можна візуально відрізнити підробку від оригіналу?

Компанія «А-Кваттро», офіційний представник в Україні італійської компанії Giacomini попереджає – на ринку замість оригіналу знову масово продають підробки, що дуже схожі на справжні труби виробника. Тому тут треба виявити пильність.

Характеристики підробної труби

Насамперед підробки мають невідповідні технічні та візуальні характеристики. Фальсифіковані труби, виявлені на ринку, що зовні нагадують оригінальні вироби Giacomini були протестовані в лабораторії та мали численні відхилення від показників оригіналу, що суттєво впливає на якість, стійкість, довговічність та інші експлуатаційні показники.

Оригінальна труба зі зшитого поліетилену має зовнішній антидифузійний захист з EVOH (етилен-вініл-алкоголю) товщиною 74,65 нм та шар клею завтовшки 62,07 нм. Тому загальний зовнішній шар труби становить більше 135 нм. На фальсифікованій трубі немає зовнішнього антидифузійного захисту з EVOH та шару клею, а є лише невелика зовнішня плівка товщиною 11,14 нм. Ці відмінності були доведені в процесі спеціальних досліджень в лабораторії. За допомогою диференційно-скануючого калориметра на підробленій трубі не було виявлено точки плавлення етилен-вініл-алкоголю. Це доводить, що на трубу був нанесений другий шар того ж самого матеріалу для імітації антидифузійного протикисневого бар`єру. Підроблена труба повністю не відповідає своїм заявленим характеристикам, адже кисень, який проходить через стінки труби негативно впливає на систему опалення, сприяючи утворенню корозії.

Також методом лабораторних досліджень було доведено, що фальсифікована труба була виготовлена не зі зшитого поліетилену PEX. Ступінь зшивання труби-підробки становить 0,69%, тоді як для оригінальної труби він становить 60-70%. Це прямо впливає на міцність, термостійкість та стабільність, а також на термін експлуатації труб для «теплої підлоги» чи ГВП.

Перевірка труби на міцність при температурі 95°С показала, що підроблену трубу розірвало при тиску 13,6 бар, що відповідає розривному зусиллю, яке діє на стінки труби 4,2 МПа. В оригінальних трубах PEX (Т) від Giacomini цей параметр є набагато вищим і становить 5,5 – 6,0 МПа.

Власне, підробку не можна використовувати там, де потрібна впевненість в довготривалій надійності, наприклад, у «теплих підлогах» чи для прихованого прокладання системи ГВП.

Візуальні відмінності

Виробничі потужності виробів із пластику компанії Giacomini, включно із трубами, розміщується на трьох заводах у Італії. Це високотехнологічне автоматизоване виробництво із контролем якості кожної операції, що відповідає вимогам стандартів менеджменту якості ISO 9001 та ISO14001. Труби, що виробляються на заводі далі автоматично отримують фірмове пакування та маркуються. Перед придбанням за певними ознаками та особливостями оригінального маркування (рис. 1) можна наочно визначити де оригінал, а де підробка.

Маркування труби важко підробити якісно, адже всі символи ставляться в певному порядку і мають своє значення, яке зазвичай відоме лише спеціалістам. Але є певні особливості маркування оригіналу, що можна помітити навіть при візуальному огляді товару.

Спочатку знаходиться надпис марки та типу труби – Giacomini PE-RT/EVOH-PE-RT, Type 2, див. рис. 1. Потім наноситься діаметр труби великими цифрами - Ø16х2 та стандарт, за яким виготовлена труба – EN ISO 22391-2 – далі позначаються технічні параметри (класифікація за робочим тиском тощо). Після дати і часу виробництва вказуються змінювані значення прогресивного лічильника метражу великими цифрами (наприклад,132233), а далі – в квадратних дужках – номінальна довжина бухти [600 m]. Надпис закінчується фразою «виготовлено в Італії».

Зображення оригінальна труба для теплої підлоги Рис. 1. Оригінальне маркування труби Giacomini типу PE-RT/EVOH-PE-RT, Type 2.
Фото зроблено на заводі в Італії

У маркуванні підробленої труби символи, що позначають прогресивний метраж, відрізняються та зазвичай значно менші від оригінальних. Принаймні для труб, що продаються тепер, значення прогресивного метражу оригіналу має суттєво перевищувати позначку 132233.

На оригінальній трубі написи наносяться друкованими точковими маркерами, заглибленими в поверхню. При збільшенні можна побачити маленькі вкраплення чорної фарби. На фальсифікованій трубі написи були нанесені неякісними матеріалами, тому легко стираються. Крім цього, усе маркування має шрифт однієї висоти, що вже візуально підтверджує неоригінальну продукцію.

Лабораторні методи доводять низьку якість труби-підробки та її невідповідність параметрам оригінальної труби від Giacomini. Проте навіть за візуальними ознаками можна відрізнити фальсифікат від оригіналу. Використання такої труби несе певні експлуатаційні ризики як для кінцевих споживачів, так і репутаційні втрати та гарантійні видатки для монтажників. Псевдоекономія при придбанні дешевої фальсифікованої продукції не варта таких втрат.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 7 043


1 коментар

  • Як простий сантехник відрізнить дуже хорошу підробку від оригіналу і яка гарантія, що продадуть половину сертифікованої труби, а половину підробленої

5
5
5
Залишити коментар

Telegram