Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Скільки потрібно утеплювача для «теплої підлоги» водяної?

О. Сулацков

Енергоефективність будівлі визначається як опалювальною системою, яка забезпечує подачу тепла, так і опором теплопередачі огороджувальних конструкцій, які це тепло утримують. Чим менше витрачається енергоносіїв на обігрів, тим вища енергоефективність та менші рахунки за опалення

Не вщухають дискусії та існує багато різних думок про те, а як правильно утеплювати систему «теплої підлоги» знизу, який має бути шар теплоізоляції? І часто-густо дослуховуються саме до опінії «практиків», тобто власне на непідтверджені вимірюваннями дані. «Завжди кладу троєчку екструзії і ніяких проблем не було», – така буде відповідь звичайного інсталятора систем «теплої підлоги». Але звернімося до нормативних документів, зокрема ДБН В.2.6-31.

Якщо перекриття, на якому влаштовується система обігріву, межує із зовнішнім повітрям або неопалювальним підвалом, то мінімально допустиме значення приведеного опору теплопередачі такої огороджувальної конструкції встановлюється 4 або 5 м2∙К/Вт (або м2∙ °С/Вт) залежно від температурної зони, де знаходиться будівля. Щоб забезпечити такий рівень, товщина теплоізоляційного шару пінополістиролу має бути від 150 мм і більше! Це необхідно для забезпечення енергоефективності. Опалювати треба саме житлове приміщення, а не підвал.

Звичайно, якщо що стеля в підвалі утеплена, то відповідно зменшується товщина шару утеплювача безпосередньо під трубами «теплої підлоги.

Відео. Правильне утеплення водяної «теплої підлоги»

Якщо перекриття, на якому влаштовується система обігріву, розмежовує внутрішні приміщення, що опалюються, мінімально допустиме значення опору теплопередачі розраховується в залежності від різниці температур між цими приміщеннями, але в будь якому разі приймається не менше, ніж 0,5 м2∙К/Вт. У цьому випадку можна використовувати пінополістирольні плити товщиною від 20 мм.

Для систем «теплої підлоги» з водяним обігрівом найкращим та найзручнішим рішенням є монтажні панелі з пінополістиролу EPS для укладки та фіксації труб «теплої підлоги» водяної, які часто називають плитами або матами з бобишками. Структура пінополістиролу EPS на 98% складаються з повітря, тому вони дуже легкі, але при цьому міцні, мають відмінні термоізоляційні та звукоізоляційні властивості, екологічно чисті.

Вироби ТМ HIRSCH Porozell вирізняються стійкими до механічних навантажень бобишками великого діаметру, наявністю об’ємних «замків» по периметру. Ретельно продумана форма поверхні бобишок із зворотним ухилом та сіткою для швидкої прокладки та надійної фіксації трубок найчастіше вживаних розмірів пояснює популярність такої системи кріплення. Еластичність матеріалу дозволяє трубі безпечно розширюватись при нагріванні.

Швидкість укладання системи опалення «теплою підлогою» завдяки профільованим монтажним панелям збільшується у 2-3 рази без необхідності використання додаткових елементів розмітки та кріплення. Номенклатура монтажних панелей з виступами охоплює всі найчастіші випадки застосування.

Зображення плити для теплої підлоги водяної Труба укладається між бобишками шляхом вдавлювання без додаткового кріплення, це забезпечує надійне кріплення труб. Тому такі мати можна застосовувати при монтажі й стінових систем опалення. Для монтажу панелей не потрібний особливий інструмент, скоби, та інші супутні матеріали.

Суттєвими плюсами застосування плит з бобишками є:

  • можливість прокладки труби однією людиною;
  • незначна кількість відходів труби;
  • гарантія, що при монтажі труби не зігнуться «на злам», тому що бобишки розташовані так, аби труби згиналися із рекомендованими радіусами;
  • проста корекція укладання труби;
  • зручність монтажу на монолітних і панельних перекриттях;
  • панелі згодом підлягають повній утилізації.

Монтажні плити є стійкими до впливу мікроорганізмів, води, розчинів лугів і кислот, можуть контактувати з цементом, гіпсом, вапном, різного роду розчинами і емульсіями на основі води, за винятком речовин, що викликають деструкцію полістиролу (органічні розчинники, спирти, насичені вуглеводні і нафтопродукти). Бобишки великого діаметру є стійкими до механічних навантажень. З'єднання панелей внапуск завдяки витисненим «замкам» утворює монолітну поверхню, без щілин і швів.

Для перев'язки швів і зменшення кількості обрізків панелі розміщуються за принципом цегляної кладки, коли залишок останнього елемента попереднього ряду починає наступний ряд.

Зручність, довготривала надійність та відповідність нормативним документам й вимогам щодо енергоефективності та опору теплопередачі – саме ці фактори мають головним чином визначати вибір супутніх матеріалів при облаштуванні «теплої підлоги».

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 153

Вас може зацікавити:



2 коментаря

  • Вздовж периметру зовнішніх стін та біля порогів намагаються зробити менший інтервал між трубами аби компенсувати втрати, що не вийде з такими плитами, в решті випадків вони дійсно зручні.

  • "Ні, достаньо 50 мм" - кажуть 90% замовників в Україні, а 99% монтажників з ними погоджуються

5
5
5
Залишити коментар

Telegram