Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Як безпечно очистити трубки та панелі сонячних водонагрівачів (крок за кроком)

Сонячний колектор буде працювати оптимально, якщо його регулярно чистити, особливо якщо його встановлено в запиленому середовищі або є утворення накипу залежно від якості водопостачання влітку. Звичайно, сонячний колектор треба обслуговувати заздалегідь перед настанням зимового періоду одночасно з його заправкою термостійким антифризом

Безпека насамперед

Зображення чистка колектора для нагріву води Якщо ви не впевнені або є ризик падіння, нещасних випадків або пошкодження нагрівача, для його очищення краще звернутися до сервісного робітника компанії, яка вповноважена обслуговувати ваш сонячний водонагрівач.

Переконайтеся, що очищення панелей сонячних водонагрівачів буде безпечним. Найкраще це робити для наземних колекторів, до яких легше отримати безпечний доступ. До панелей, встановлених на даху можна використовувати м’який шкребок зі шлангом, встановлений на довгій штанзі.

Як почистити пласкі панелі сонячного колектора

Якщо помічено зниження ефективності опалення від сонячного водонагрівача, по-перше треба перевірити забрудненість панелей сонячних нагрівачів, а вже потім перевіряти інші можливі причини.

Насамперед слід очистити від забруднення скло. Для запиленого середовища процедуру очищення треба виконувати принаймні раз на місяць.

Для очищення скла колектора потрібно мати:

  • Мильна вода – чиста звичайна вода з милом або з нейтральним миючим засобом, наприклад, для посуду.
  • М’яка тканина для обережного видалення забруднень зі скла панелей.
  • Водяний шланг для промивання водою.

Як очистити:

  • По-перше, треба переконатися, що скло панелі достатньо холодне, щоб уникнути ризику розтріскування скла від раптового охолодження. Процедуру краще проводити вранці або ввечері.
  • Тканиною, змоченою в мильному розчині, вимити скло сонячної панелі, щоб видалити будь-який бруд, пил, листя.
  • Промийте скло водою за допомогою шланга.

Як очистити скляні трубки сонячного колектора

Примітка: це делікатний процес, який може призвести до пошкодження трубок або витоку води, якщо не виконувати його обережно. Краще зверніться до сервісної служби чи до сертифікованого технічного спеціаліста для підтримки гарантії на нагрівач.

Зауваження щодо безпеки: скляні трубки можуть сильно нагріватися. Чистити трубки слід лише рано вранці або пізно ввечері, коли вони прохолодні.

Чищення трубок включає очищення зовнішньої сторони трубок для видалення будь-якого пилу, які могли покривати трубки, що впливає на їх здатність нагрівати воду, та очищення всередині водяних трубок для видалення накипу, який впливає на ефективність нагрівання трубок.

Для очищення трубок потрібно мати:

  • Мильна вода – звичайна чиста вода з нейтральним милом чи з детергентом.
  • Розчин білого оцту.
  • Біла тканина для витирання скляних трубок після очищення.
  • Водяний шланг для промивання води всередині трубок.

Вакуумні трубні колектори слід очищати приблизно кожні два роки залежно від якості води або навколишнього середовища. Але звичайні сонячні водонагрівачі в запиленому середовищі потребують частішого очищення.

Колектори, заправлені гліколевим розчином, зазвичай не потребують очищення від накипу.

Як очистити:

  1. Закрийте впускний клапан, який подає воду в водонагрівач. Дотримуйтесь інструкцій щодо порядку дій, щоб видалити кожну з труб.
  2. Протріть кожну скляну трубку ззовні м’якою тканиною, змоченою в мильному розчині, щоб видалити пил, квітковий пилок та інші «тонкі» забруднення. Трохи підніміть трубку за край та нахиліть її, щоб видалити мильний розчин.
  3. Обережно струсіть кожну скляну трубку, тримаючи її вертикально.
  4. Спочатку промийте внутрішню частину кожної скляну «пробірки» 9% розчином оцту, щоб розчинити можливий накип.
  5. Потім промийте кожну трубку зсередини за допомогою гнучкого шлангу.
  6. Помістіть промиту та чисту трубку в безпечне місце та накрийте її білою тканиною, щоб вона не нагрілася, поки вона лишається порожньою.
  7. Повторіть кроки з 2 по 6 для кожної пробірки.

Зберіть колектор, дотримуючись інструкцій для колекторного обігрівача. Очищення вакуумованих сонячних трубок є більш складним процесом, що вимагає перевірки інструкцій нагрівача або навіть консультації з сертифікованим техніком.

Джерело: SolarPower Europe

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 483


Залишити коментар

Telegram