Підключення газового котла потребує надійного сполучення з магістралями газу, холодної, гарячої води для ГВП та опалення через відсічні крани. Надійність та довговічність такого з’єднання й зручність монтажу забезпечується якісною спеціалізованою фурнітурою
Рішення з використанням кульових кранів (прямих чи кутових), в тому числі із накидною гайкою, полегшує і прискорює процес інсталяції обладнання, а сепаратор бруду, що також може бути зблокований із кульовим краном, видаляє забруднення із води для котла чи водонагрівача завдяки запатентованій системі, див. рис. 1.
Рис. 1. Схема підключення газового котла або водонагрівача
Область застосування кульових кранів від італійського виробника Giacomini – прямоточних, кутових чи із накидною гайкою – підключення навісних котлів та водонагрівачів. Вони були спеціально розроблені для даної функції, і їхня конструкція повністю враховує особливості температурного режиму, умов експлуатації та монтажу. Асортимент кульових кранів для води представлений як прямими, так і кутовими моделями. Діапазон розмірів – від ½" до ¾". Крани можна використовувати за параметрів температури – 20÷120°C. Максимальний робочий тиск – 16 бар.
Рис. 2. Кульові крани Giacomini з накидною гайкою
Для зручності встановлення та експлуатації кульові крани цієї серії комплектуються метеликом спеціальної конструкції – тільки з одною пелюсткою. В умовах обмеженого простору біля стіни – це вдале рішення. Також серед моделей є крани з виходом із зовнішнім та внутрішнім різьбленням.
Корпус кранів виготовляється з латуні із зовнішнім нікельованим покриттям. Це дозволяє застосовувати їх у системах питної води.
Газова магістраль підключається через кульовий кран, спеціально призначений для газу. Для запірної арматури для газових магістралей ставляться підвищені вимоги як щодо матеріалів, так і щодо точності виготовлення і гарантованою відсутністю протічок. Конструкція кульових кранів для газу повинна бути дуже стійкою із застосуванням особливих довговічних матеріалів, стійких до високих температур та тиску. Компанія Giacomini вдосконалила свої пропозиції кульових кранів для газу, запропонувавши дві нові специфічні серії:
- Кульові крани серії GА, сертифіковані EN 331:2015 в класі А, без жодних вимог до високих температур.
- Кульові крани серії GB, сертифіковані АН 331:2015 в класі B на механізмі приводу, які гарантують стійкість до високих температур. В разі пожежі вони здатні витримувати температуру 650°С на протязі 30 хвилин з відкритим клапаном при тиску 0,1 бар.
Кульові газові крани Giacomini мають ручку жовтого кольору – ручку-важіль, дво- (див. рис. 3) чи однопелюсткову ручку.
Рис. 3. Кутовий кульовий кран для газу R782GB
Максимальний робочий тиск газу становить 5 бар (0,5 МПа) при кімнатній температурі. Діапазон робочих температур –20 ÷ +60°С.
Внутрішня і зовнішня різьба має збільшену кількість витків, у порівнянні з водопровідною арматурою і виконана відповідно до ISO228, з плоским сидінням.
Конструкція корпусу кульового крана – посилена і виконана з нікельованої латуні. Затвор латунний нікельований, або хромований з попередньою алмазною обробкою. Ущільнення затвора – P.T.F.E, виконане з нітрилкаучука, характеризується високою міцністю та герметичністю. Виріб повністю відповідає стандарту EN 331:2015, згідно з сертифікатом відповідності.
Більше про різноманіття газових кульових кранів від Giacomini – див за посиланням.
Кульові крани для опалення, водопостачання та газу від Giacomini не потребують ремонту, конструкція кульових кранів передбачає високий ступінь герметизації, що розрахований на весь термін експлуатації, аби ці затвори слугували якнайдовше. Це досягнуто якістю обробки деталей та вдалим вибором матеріалів ущільнювачів.
Кульові крани Giacomini надійно захищені від підробок, для чого арматура Giacomini має декілька оригінальних рішень, що важко підробити. Серед них – опломбована пластиком гайка штоку із розміщеною на пломбі голограмою з логотипом виробника та дрібним текстом, нанесення на важелі кранів та їхні корпуси змінюваної інформації. Таким чином, споживачеві додається впевненості, що він має справу з арматурою дійсно оригінального виробництва.
Підключення до лінії подачі води варто виконувати разом із встановленням магнітного сепаратору бруду. Наявність у воді, що подається у котел повітря, металічних частинок і бруду може суттєво скоротити тривалість роботи обладнання, а також знизити його енергоефективність. При цьому фільтрування води перед подачею її в систему та встановлення автоматичних пристроїв видалення повітря є недостатніми засобами, оскільки воду для котла, який нагріває її не тільки для опалення, але й для безпосереднього вжитку у системі ГВП, необхідно фільтрувати постійно. І для цього найкраще використовувати сепаратори шламу, бруду та повітря – такого, як комбіновані магнітні фільтри від компанії Giacomini R146C (див. рис. 4) чи його компактна версія R145XC (див. рис. 5) – які дозволяють ефективно відокремлювати розчинене у воді повітря, бруд чи металічний шлам із можливістю подальшого видалення їх із системи опалення чи подачі гарячої води. Особлива функціональність – підключення сепаратора механічного бруду R146С разом iз кульовим краном.
Відео. Комбінований магнітний фільтр Giacomini R146C
Відео. Компактний фільтр із сепаратором бруду R145XC
Під час потрапляння потоку води в комбінований магнітний фільтр Giacomini R146C він спершу направляється в циклонну камеру спеціальної форми, де утворюється відцентрова сила, що регулює швидкість руху води, сприяючи виділенню з неї повітря. Повітря піднімається вгору, де в подальшому виводиться із системи через регульований клапан. Інші тверді рештки під дією цієї сили осідають на дні фільтра, і надалі видаляються через зливний кран. Для запобігання потраплянню в систему найдрібніших частинок бруду в нижній частині сепаратора знаходиться додатковий фільтр із неіржавіючої сталі. Для уловлювання феромагнітних частинок використовується неодимовий магніт (N35H). Корпус, а також вхідний і вихідний патрубки, виготовлені з латуні (CW617N), циклонна камера – зі склонаповненого нейлону, а ущільнювачі та прокладки – з EPDM. Сепаратор розрахований на робочий тиск 10 бар, що робить можливим його використання як в автономних, так і в централізованих системах опалення.
Магнітні фільтри R146C розраховані для приєднання до котлів потужністю 35-50 кВт з діаметром підключення 3/4″.
Компактний фільтр із сепаратором бруду R145XC має зменшений внутрішній гідравлічний опір, що підвищує енергоефективність системи в цілому. Магнітний сепаратор всередині фільтрувального картриджу омивається потоком води, закрученим у спіраль. Завдяки комбінованій дії високопродуктивного магніту та великого металевого фільтра, він ефективно усуває всі забруднення, присутні в гідравліці опалювальної системи. Компактний фільтр R145XC можна встановлювати безпосередньо біля котла в різних положеннях, як це показано на рис. 1. Фільтр можна почистити, не зливаючи робочу рідину з системи, за умови, що в пристрої немає потоку (система вимкнена). Фільтр із сепаратором бруду R145XC оснащений вбудованими запірним кульовим краном і зворотним клапаном, що дозволяє повністю ізолювати його від решти системи та проводити очищення без спорожнення котла. Кульовий кран можна закрити, повернувши ручку, чим зупинити потік води через прилад. Цим самим забезпечується компактність, зручність, повна функціональність та продуктивність пристрою на новому рівні.
Кульові крани для газу, води та сепаратор бруду дозволяють швидко, зручно, компактно, надійно і без будь яких проблем підключити типовий газовий водонагрівач до мережі газо- та водопостачання. Запорукою якості стане спеціалізована арматура від Giacomini.
Ознайомитись з повним спектром кульових кранів для води і газу та сепараторів бруду від Giacomini для підключення водонагрівачів та обрати арматуру за персоніфікованими вимогами можна, звернувшись до офіційного представника Giacomini в Україні, компанії ТОВ «А-Кваттро».
«А-Кваттро»
м. Ужгород, вул. Швабська, 64А
Тел.: +38 (03122) 2-65-01
Моб.:+38 (050) 317-97-07
E-mail: office.giacomini@gmail.com
www.giacomini.com.ua
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 3 748