Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Воднева батарея для зберігання енергії від домашніх сонячних систем

Австралійська компанія LAVO розробила першу у світі водневу батарею для зберігання енергії від домашніх сонячних систем, що може самостійно живити будинок середнього розміру протягом двох днів

Зображення система водневих акумуляторів від LAVO Система водневих акумуляторів від LAVO, розроблена у співпраці з UNSW, Сідней, Австралія, і Design + Industry, складається з системи електролізу, ємності для зберігання водню та системи живлення паливних елементів, об'єднаних в одному корпусі.

Коли електрична енергія від сонячної системи на даху не потрібна в повному обсязі, то її надлишок зберігається в вигляді водню. «Зелений» водень потім послуговує енергоносієм для паливного елемента, що живить електросистему будинку, коли сонячна система не виробляє електрику (вночі чи за несприятливих погодних умов).

Зображення характеристики батареї із водню Система має близько 1,68 м у висоту, 1,20 м в ширину і важить 324 кг. Водень зберігається під тиском 30 бар в запатентованій губці з гідриду металу. Воднева гібридна батарея LAVO забезпечує безперервну потужність 5 кВт і накопичує більше 40 кВт/год електроенергії – від однієї зарядки цього достатньо для живлення середнього будинку протягом двох днів.

Домашня воднева система розроблена таким чином, щоб легко інтегруватися з існуючими сонячними панелями. Є можливість підключення до Wi-Fi й телефонного додатка для моніторингу та управління. За потреби більшої потужності або довшого автономного живлення, можна запускати кілька батарей паралельно, що сформують автоматичну інтелектуальну електростанцію.

Водень іноді помилково вважають небезпечним паливом. Проте водень насправді більш безпечний, аніж природний газ чи рідке паливо – мазут, бензин чи керосин. Водень легкий і дуже швидко піднімається і розсіюється, на відміну від витоків природного газу, що схильний затікати у підвальні приміщення і створювати там вибухонебезпечну суміш. Викиди від окислення водню – звичайна водяна пара без ніяких токсичних сполук.

Термін служби домашньої водневої батареї LAVO наразі розрахунково становить близько 30 років, що завдяки використанню газоподібного водню є в три рази більшим, ніж у поширених акумуляторних батарей – кислотних чи літієвих. За заявою виробника, водневий накопичувач енергії LAVO має бути готовим до масового виробництва до середини цього року. Попередня ціна – $26900. Але очікується, що вже в наступному році ціна впаде не менш ніж на 18%, а далі – ще більше.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 790

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram