Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Воднева батарея для зберігання енергії від домашніх сонячних систем

Австралійська компанія LAVO розробила першу у світі водневу батарею для зберігання енергії від домашніх сонячних систем, що може самостійно живити будинок середнього розміру протягом двох днів

Зображення система водневих акумуляторів від LAVO Система водневих акумуляторів від LAVO, розроблена у співпраці з UNSW, Сідней, Австралія, і Design + Industry, складається з системи електролізу, ємності для зберігання водню та системи живлення паливних елементів, об'єднаних в одному корпусі.

Коли електрична енергія від сонячної системи на даху не потрібна в повному обсязі, то її надлишок зберігається в вигляді водню. «Зелений» водень потім послуговує енергоносієм для паливного елемента, що живить електросистему будинку, коли сонячна система не виробляє електрику (вночі чи за несприятливих погодних умов).

Зображення характеристики батареї із водню Система має близько 1,68 м у висоту, 1,20 м в ширину і важить 324 кг. Водень зберігається під тиском 30 бар в запатентованій губці з гідриду металу. Воднева гібридна батарея LAVO забезпечує безперервну потужність 5 кВт і накопичує більше 40 кВт/год електроенергії – від однієї зарядки цього достатньо для живлення середнього будинку протягом двох днів.

Домашня воднева система розроблена таким чином, щоб легко інтегруватися з існуючими сонячними панелями. Є можливість підключення до Wi-Fi й телефонного додатка для моніторингу та управління. За потреби більшої потужності або довшого автономного живлення, можна запускати кілька батарей паралельно, що сформують автоматичну інтелектуальну електростанцію.

Водень іноді помилково вважають небезпечним паливом. Проте водень насправді більш безпечний, аніж природний газ чи рідке паливо – мазут, бензин чи керосин. Водень легкий і дуже швидко піднімається і розсіюється, на відміну від витоків природного газу, що схильний затікати у підвальні приміщення і створювати там вибухонебезпечну суміш. Викиди від окислення водню – звичайна водяна пара без ніяких токсичних сполук.

Термін служби домашньої водневої батареї LAVO наразі розрахунково становить близько 30 років, що завдяки використанню газоподібного водню є в три рази більшим, ніж у поширених акумуляторних батарей – кислотних чи літієвих. За заявою виробника, водневий накопичувач енергії LAVO має бути готовим до масового виробництва до середини цього року. Попередня ціна – $26900. Але очікується, що вже в наступному році ціна впаде не менш ніж на 18%, а далі – ще більше.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm. Підписуйтесь!

Переглянуто: 4 557

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram