Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Install Fest Ukraine 2024

Вода – з повітря в пустелі. А водень – з води

Зображення технологія Aqua Aerem Станція за проектом австралійського стартапу Aqua Aerem буде видобувати воду з жаркого повітря пустелі і перетворювати її на водень. Спільне підприємство Axcentium / Ahurei запропонувало власну технологію Aqua Aerem, яка використовує сонячну енергію для виробництва води з повітря – навіть у посушливих умовах пустелі – та водню для отримання надійного постачання електроенергії за вимогою.

Новий стартап Aqua Aerem підписав з урядом малонаселених Північних Територій, Австралія, контракт на проведення випробувань інноваційної системи «сонячна енергія + повітря = вода + водень + електроенергія». Сонячна енергія уловлюватиметься фотоелектричної системою з концентраторами (CPV) із двох-координатним відстеженням Сонця, яка, за словами інженерів компанії, є вдвічі ефективнішою, аніж звичайна PV-станція зі стаціонарними кремнієвими панелями.

Наступним кроком є перетворення цієї зеленої енергії у водень за допомогою електролізу, для якого необхідні лише електрика і вода. Тут Aqua Aerem застосовує свою секретну розробку: систему уловлювання атмосферної води, яка видобуває вологу з повітря. Вода може використовуватися в якості питної.

За словами компанії, система працює більш ефективно в жаркому кліматі, не вимагає особливого обслуговування і не виробляє ніяких відходів і викидів, окрім кисню в повітрі і водяної пари після використання «зеленого» водню для електрогенерації. Для отримання стійкого енергопостачання району, де буде побудована станція, частина видобутої зеленої енергії і води з атмосфери буде використана саме для отримання «зеленого» водню, що використовуватиметься для сталого енергопостачання та компенсації пікових запитів на енергію.

Сенс стартапу – відпрацювати технологічні рішення для більших проектів з водопостачання та енергозабезпечення. «Це випробування є першим етапом пілотного проекту з відновлюваної водневої енергії, - йдеться в заяві компанії, - який, в кінцевому підсумку, буде виробляти відновлюваний водень для електростанції Теннант-Крік компанії Territory Generation».

Запропонована система Aqua Aerem в майбутньому буде мати 15-мегаватний електролізер, який, за оцінками компанії, буде виробляти близько 912 тон «зеленого» воднюна рік. Для громади Теннант-Крік спільне підприємство Aqua Aerem зможе забезпечити для 3000 жителів міста на загал майже 50% споживаної енергії.

Запропонована технологія Aqua Aerem є масштабованою та розробляється для подальшого якнайширшого використання в Азії, Африці, Америки Австралії, та в інших посушливих регіонах із доволі жарким кліматом та несталим енергозабезпеченням.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 746 / 2021-02-27 12:23:24

Вас може зацікавити:


Instal Fest Ukraine 2024


Залишити коментар

Telegram