Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Вода з повітря - це просто!

Зображення аерогель, який перетворює повітря на воду Дослідники з Национального университету Сингапуру (NUS) створили «розумний» аерогель, який перетворює повітря на питну воду.

Аерогель для виробництва води був винайдений групою дослідників Національного університету Сінгапуру (NUS). Вони створили речовину, яка поглинає воду з повітря без зовнішнього джерела живлення.

В земній атмосфері є вода, яка може заповнити майже пів-трильйона олімпійських басейнів. Але його здавна не враховували як стале джерело питної води.

Для видобутку води з цього недооціненого джерела команда з Департаменту електротехніки та обчислювальної техніки NUS створила новий тип аерогелю - твердого та легкого матеріалу, що нагадує затверділу пінку для гоління. Під мікроскопом аерогель схожий на губку, але її не потрібно стискати, щоб звільнити воду, яку вона поглинає з повітря. Також йому не потрібен акумулятор. У вологому середовищі один (!) кілограм аерогелю буде самотужки "витискати" з повітря 17 літрів води на день.

«Шайби» з аерогелю поглинають водяну пару з повітря і перетворюють його у воду без зовнішнього джерела живлення. Спеціальний довголанцюговий полімер аерогелю складається із складної хімічної структури, яка може постійно перемикатися між притягуванням до себе молекул води (гідрофільні властивості) та відштовхуванням води (гідрофобні властивості). «Розумний» аерогель автономно збирає молекули води з повітря, конденсує їх у рідину і виділяє воду.
Коли є сонце, розумна структура може ще більше збільшити віддачу води, переходячи в стан майже абсолютної гідрофобності. І це дуже добре - 95% водяної пари, яка потрапляє в аерогель, виходитиме у вигляді води. У лабораторних випробуваннях аерогель давав воду без зупинки протягом місяців.
Дослідники протестували воду і виявили, що вона відповідає стандартам Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо питної води.

Зараз дослідники NUS шукають партнерів, щоб масштабувати процеси для побутових або промислових потреб.

«Враховуючи те, що атмосферна вода постійно поповнюється завдяки глобальному гідрологічному циклу, наш винахід пропонує перспективне рішення для досягнення стійкого виробництва прісної води в різних кліматичних умовах, до того ж з мінімальними енергетичними витратами», – наполягають дослідники.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 606 / 2021-07-07 15:41:17


Залишити коментар

Telegram