Висотки стануть енергоефективними

Зображення новий ДБН Висотні будинки і комплекси Проектом нових державних будівельних норм щодо проектування висотних будинків (ДБН В.2.2-24:20ХХ «Висотні будинки і комплекси») відповідно до європейського законодавства передбачається проектування висоток з класом енергоефективності не нижче «В». Це дозволить зекономити до 40% енергоресурсів.

Нині чинні норми енергоефективності для проектування висотних будинків застаріли і не відповідають ані європейським вимогам, ані європейським технологіям.

Ще 23 липня 2018 року вступив в дію новий закон щодо енергоефективності будівель, який впровадив європейські вимоги до енергозбереження, тоді були запроваджені класи енергоефективності будівель від A до G. Згідно з проектом нового ДБН, теплотехнічні характеристики висотних будинків мають відповідати класу енергетичної ефективності не нижче В, встановлених у ДБН В.2.6-31. 2016 «Теплова ізоляція будівель».

Системи внутрішнього теплопостачання висотних будинків будуть поділені на зони по висоті будинку та мають бути технічно відокремленими в межах одного протипожежного відсіку. Для вбудованих приміщень мають передбачатися окремі системи опалення.

Провідною установою щодо розробки нового ДБН «Висотні будинки і комплекси» є ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва».

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm. Підписуйтесь!

Просмотрено: 1 622 / 2019-03-10 19:42:48


1 комментарий

  • Отличный Закон и ДБН.
    Но!
    До сих пор прекрасно вводились и вводятся в эксплуатацию новостройки несоответствующие обязательному классу С, а теперь видимо будут вводиться несоответствующие классу В. )))
    Без прописанной и соблюдающейся финансовой ответственности застройщиков и собственников, дела не будет.
    А так как везде привыкли говорить и оценивать траты только на отопление, напоминаю: класс энергоэффективности предполагает ограничение верхнего предела удельного потребления энергии не только на отопление, а на сумму, отопление + охлаждение + ГВС.

5
5
5
Оставьте комментарий

Telegram