Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Тепловий насос високотемпературний замінить котли

Шведський енергетичний гігант Vattenfall запропонував ринку опалення високотемпературні теплові насоси, якими пропонує замінити опалювальні котли

Зображення тепловий насос високотемпературний Теплові насоси (ТН) є дієвою альтернативою газовим, мазутним та твердопаливним котлам водяного опалення. Проте зазвичай вони продукують гарячу воду із температурою від 45 до 55 °С, тому такі системи відносять до т. з. низькотемпературних систем опалення, які потребують в якості опалювального приладу чи то теплі підлоги, чи системи із додатковою кількістю радіаторів. Звичайні котли для водяного опалення готують воду з температурою від 60 до 80 °С, яка потім надходить у мережу труб із звичайними радіаторами. Проте переробка системи опалення на низькотемпературне джерело тепла, тобто на ТН, потребує додаткових робіт та витрат, аби покращити теплову ізоляцію будинків, встановити підлогу з підігрівом чи пристосувати додаткові радіатори.

Шведська компанія Vattenfall та голландська виробничо-інжинірингова компанія з опалювальних технологій Feenstra першими спільно представили свої високотемпературні повітряні електричні теплові насоси. Ними можна легко і без додаткових витрат замінити газові котли чи інші високотемпературні опалювальні агрегати, які розраховані на роботу із радіаторами.

У Vattenfall пояснюють, чому наразі розробили саме високотемпературні теплові насоси. У Швеції, Нідерландах та Великій Британії та інших країнах Північної Європи в даний час є доволі багато будинків, що опалюються від високотемпературного котла центрального опалення через радіатори. Але теплові насоси значно ефективніші та економічніші від котлів будь-якого типу з прямим спалюванням. В цих країнах існують наміри замінити застарілі котли на викопному чи органічному паливі на «чисті» та економні джерела тепла. Наприклад, Великобританія поставила за мету до 2035 року припинити встановлення звичайних газових котлів.

Марк Андерсон, комерційний директор і директор з розвитку Vattenfall Heat UK, сказав: «Не існує універсального рішення щодо декарбонізації опалення. Усунення викидів від опалення залежить від того, як ми краще використовуємо тепло з усіх джерел і встановимо правильні технології в потрібних місцях, де вони будуть найбільш ефективними і доступними».

Ціна високотемпературного теплового насоса буде співставною із поточними цінами на низькотемпературні та середньотемпературні теплові насоси відповідної потужності, які вже є на ринку і користуються достатнім попитом, проте саме високотемпературні ТН не потребуватимуть додаткових витрат на переобладнання системи опалення і глибоку термомодернізацію будівлі та/або на підлогу з підігрівом.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 203 / 2022-01-12 10:46:13

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram