Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Як відвести кондесат від кондиціонера: сучасні рішення

Проблема відведення конденсату від кондиціонера була і є актуальною завжди. Існує декілька способів професійного вирішення цього питання

Зображення відведення кондесату від кондиціонеру Найпоширеніший і заощадливий спосіб відведення конденсату (проте неефективний із багатьох причин) – виведення зливної трубки на вулицю через отвір в стіні. Начебто все просто – просвердлити отвір, прокласти трубку і все. Проте сьогодні в багатьох випадках таке відведення конденсату від кондиціонера за межі приміщення заборонено (недоцільно).

По-перше, це псує зовнішній вигляд фасаду через постійну вологу.

По-друге, конденсат капає на підвіконня нижчих поверхів, а також на людей, які проходять повз будівлю та викликає масу незручностей. Відведення конденсату в спеціальну ємність або бачок вимагає регулярного обслуговування та візуально є непривабливим рішенням. Для професійного вирішення цього питання існує два принципових підходи.

Відведення конденсату в каналізаційну мережу

Це може бути або загальна каналізаційна система будівлі, або спеціально прокладена трубопровідна мережа. При конструктивній можливості відведення стоків здійснюється самопливом (шляхом нахилу труб). В іншому випадку використовують спеціальний дренажний насос.

Аби неприємний запах через дренаж не потрапляв всередину приміщення необхідно встановлювати гідрозатворний пристрій (гідрозатвор, сифон), наприклад, гідрозатвор TCR21 (див. рис. 1). Цей пристрій надійний, дешевий та простий у використанні, головна умова – щоб його камера була заповнена конденсатом. Той самий принцип, як у сифона до умивальника.

Зображення Гідрозатворний пристрій Рис. 1. Гідрозатворний пристрій

Перепоною потрапляння запахів в приміщення, навіть при відсутності в ньому води, може бути високоефективний кульковий сифон Tecnosystemi (див. рис. 2). Кулька піднімається під тиском води і пропускає рідину в каналізацію. Після зменшення кількості конденсату кулька опускається під власною вагою, перекриваючи патрубок відводу. Такий сифон можна встановити за ревізійним віконцем або сховати в стіну. Корпус пластиковий і прозорий, що дає можливість здійснювати візуальний контроль. Кришка знімається і сифон легко виймається, що дозволяє за необхідності провести сервісне обслуговування.

Зображення Кульковий гідрозатворний пристрій для кондиціонера Рис. 2. Кульковий гідрозатворний пристрій

Випаровування конденсату за допомогою диссипатора

Іншим рішенням проблеми видалення конденсату є його випаровування в навколишнє середовище за допомогою спеціального пристрою, що отримав назву диссипатор (або дослівно «розсіювач»). Пристрій DissipatorТМ Inverter Expert – це електродний компактний випаровувач конденсату, див. рис. 3.

Зображення випаровувач конденсату від кондиціонера Рис. 3. Диссипатор Inverter Expert

Диссипатор легко встановлюється на кронштейні кондиціонера за допомогою власних кріплень і з’єднується з дренажною трубкою. При появі рідини в пристрої відбувається замикання електричного кола, конденсат нагрівається та випаровується. У разі відсутності рідини споживання електричного струму не відбувається.

Відео. DissipatorТМ (Диссипатор)Inverter Expert: тестування при замерзанні

Він розрахований для кондиціонерів потужністю до 12 кBTU/г (12,65-12,72 кДж/г), продуктивність випарювання – 1,5 л/г. Якщо кондиціонер має більшу потужність, то диссипатори встановлюють каскадом. Пристрій встановлюють зовні, він відповідає стандарту ІЕС 60335-2-98: «Безпека побутових та аналогічних електричних пристроїв».

Очевидні переваги використання диссипатора – простота встановлення, пристрій не потребує додаткових інвестицій на матеріали та штроблення стін.

Компанія «Хайсенс-Україна»

Тел: +38 (044) 364-22-55
Моб: +38 (067)447-30-35
E-mail: office@hisense-air.com.ua
www.dissipator.com.ua
www.wigam.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 13 939


Залишити коментар

Telegram