Проблема відведення конденсату від кондиціонера була і є актуальною завжди. Існує декілька способів професійного вирішення цього питання
Найпоширеніший і заощадливий спосіб відведення конденсату (проте неефективний із багатьох причин) – виведення зливної трубки на вулицю через отвір в стіні. Начебто все просто – просвердлити отвір, прокласти трубку і все. Проте сьогодні в багатьох випадках таке відведення конденсату від кондиціонера за межі приміщення заборонено (недоцільно).
По-перше, це псує зовнішній вигляд фасаду через постійну вологу.
По-друге, конденсат капає на підвіконня нижчих поверхів, а також на людей, які проходять повз будівлю та викликає масу незручностей. Відведення конденсату в спеціальну ємність або бачок вимагає регулярного обслуговування та візуально є непривабливим рішенням. Для професійного вирішення цього питання існує два принципових підходи.
Відведення конденсату в каналізаційну мережу
Це може бути або загальна каналізаційна система будівлі, або спеціально прокладена трубопровідна мережа. При конструктивній можливості відведення стоків здійснюється самопливом (шляхом нахилу труб). В іншому випадку використовують спеціальний дренажний насос.
Аби неприємний запах через дренаж не потрапляв всередину приміщення необхідно встановлювати гідрозатворний пристрій (гідрозатвор, сифон), наприклад, гідрозатвор TCR21 (див. рис. 1). Цей пристрій надійний, дешевий та простий у використанні, головна умова – щоб його камера була заповнена конденсатом. Той самий принцип, як у сифона до умивальника.
Рис. 1. Гідрозатворний пристрій
Перепоною потрапляння запахів в приміщення, навіть при відсутності в ньому води, може бути високоефективний кульковий сифон Tecnosystemi (див. рис. 2). Кулька піднімається під тиском води і пропускає рідину в каналізацію. Після зменшення кількості конденсату кулька опускається під власною вагою, перекриваючи патрубок відводу. Такий сифон можна встановити за ревізійним віконцем або сховати в стіну. Корпус пластиковий і прозорий, що дає можливість здійснювати візуальний контроль. Кришка знімається і сифон легко виймається, що дозволяє за необхідності провести сервісне обслуговування.
Рис. 2. Кульковий гідрозатворний пристрій
Випаровування конденсату за допомогою диссипатора
Іншим рішенням проблеми видалення конденсату є його випаровування в навколишнє середовище за допомогою спеціального пристрою, що отримав назву диссипатор (або дослівно «розсіювач»). Пристрій DissipatorТМ Inverter Expert – це електродний компактний випаровувач конденсату, див. рис. 3.
Рис. 3. Диссипатор Inverter Expert
Диссипатор легко встановлюється на кронштейні кондиціонера за допомогою власних кріплень і з’єднується з дренажною трубкою. При появі рідини в пристрої відбувається замикання електричного кола, конденсат нагрівається та випаровується. У разі відсутності рідини споживання електричного струму не відбувається.
Відео. DissipatorТМ (Диссипатор)Inverter Expert: тестування при замерзанні
Він розрахований для кондиціонерів потужністю до 12 кBTU/г (12,65-12,72 кДж/г), продуктивність випарювання – 1,5 л/г. Якщо кондиціонер має більшу потужність, то диссипатори встановлюють каскадом. Пристрій встановлюють зовні, він відповідає стандарту ІЕС 60335-2-98: «Безпека побутових та аналогічних електричних пристроїв».
Очевидні переваги використання диссипатора – простота встановлення, пристрій не потребує додаткових інвестицій на матеріали та штроблення стін.
Компанія «Хайсенс-Україна»
Тел: +38 (044) 364-22-55
Моб: +38 (067)447-30-35
E-mail: office@hisense-air.com.ua
www.dissipator.com.ua
www.wigam.com.ua
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 13 939