Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Сонячний дистилятор: видобування питної води з повітря, не використовуючи електрики

Інженери німецької компанії ETH Zurich розробили новий пристрій, який може видобувати питну воду з повітря. Система працює вдень і вночі і не вимагає додаткових витрат енергії, що робить її придатною для використання у віддалених регіонах або тих, що розвиваються

Зображення дистилятор для води Новий пристрій команди ETH – це, по суті, велика коробка, призначена для різкого охолодження повітря, що потрапляє до неї, порівняно з температурою навколишнього середовища аби ініціювати процес конденсації водяної пари.

Пристрій має великий конус нагорі. Він діє як сонячний екран, який віддзеркалює тепло повітря у навколишній простір, а також захищає від сонячного світла верхню поверхню коробки. Ця поверхня має декілька хитрощів, які допомагають їй залишатися прохолодною. Вона складається зі скла, покритого шарами спеціально розробленого полімеру і срібла, що насамперед відбиває сонячне світло, щоб запобігти нагріванню поверхні. Тепло, яке потрапляє на захисний шар, віддзеркалюється і випромінюється поза межі атмосфери з певною інфрачервоної довжиною хвилі прямо в космічний простір.

Зображення схема роботи дистилятора для питної води Рис. Схема дистилятора

В кінцевому підсумку температура коробки може бути на 15 °C холоднішою за оточуюче повітря, що може бути нижче точки роси за даної температури. Це створює умови для конденсації води з пари, яка збирається на спеціальній верхній поверхні всередині боксу. Ця поверхня покрита супер-гідрофобним матеріалом, який відштовхує воду, від цього вона утворює краплі і падає в контейнер для збору.

Потенціальна здатність установки – близько 1,3 л води в день на квадратний метр поверхні.

«На відміну від інших технологій, наша система дійсно може працювати без додаткової енергії, що є ключовою перевагою», - пояснюють автори дослідження.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 442 / 2021-06-26 15:38:52

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram