Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Сонячний дистилятор: видобування питної води з повітря, не використовуючи електрики

Інженери німецької компанії ETH Zurich розробили новий пристрій, який може видобувати питну воду з повітря. Система працює вдень і вночі і не вимагає додаткових витрат енергії, що робить її придатною для використання у віддалених регіонах або тих, що розвиваються

Зображення дистилятор для води Новий пристрій команди ETH – це, по суті, велика коробка, призначена для різкого охолодження повітря, що потрапляє до неї, порівняно з температурою навколишнього середовища аби ініціювати процес конденсації водяної пари.

Пристрій має великий конус нагорі. Він діє як сонячний екран, який віддзеркалює тепло повітря у навколишній простір, а також захищає від сонячного світла верхню поверхню коробки. Ця поверхня має декілька хитрощів, які допомагають їй залишатися прохолодною. Вона складається зі скла, покритого шарами спеціально розробленого полімеру і срібла, що насамперед відбиває сонячне світло, щоб запобігти нагріванню поверхні. Тепло, яке потрапляє на захисний шар, віддзеркалюється і випромінюється поза межі атмосфери з певною інфрачервоної довжиною хвилі прямо в космічний простір.

Зображення схема роботи дистилятора для питної води Рис. Схема дистилятора

В кінцевому підсумку температура коробки може бути на 15 °C холоднішою за оточуюче повітря, що може бути нижче точки роси за даної температури. Це створює умови для конденсації води з пари, яка збирається на спеціальній верхній поверхні всередині боксу. Ця поверхня покрита супер-гідрофобним матеріалом, який відштовхує воду, від цього вона утворює краплі і падає в контейнер для збору.

Потенціальна здатність установки – близько 1,3 л води в день на квадратний метр поверхні.

«На відміну від інших технологій, наша система дійсно може працювати без додаткової енергії, що є ключовою перевагою», - пояснюють автори дослідження.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 583 / 2021-06-26 15:38:52

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram