Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Вентиляція повітря: сучасні повітропроводи FLEXIVENT

С. Старченко

Технології будівництва з кожним роком якісно вдосконалюються. Разом з тим змінюється і підхід до проєктування й монтажу систем вентиляції та облаштування повітропроводів. Йдеться про інженерні рішення для новобудов, давно зведених індивідуальних та багатоквартирних будинків, що потребують покращення вентиляції та мінімізації витрат на теплоносії

Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла – енергоощадність та ефективність

Одне з головних завдань сучасних технологій будівництва – мінімізація тепловтрат. Утеплення фасадів, підвалів й дахів, а також встановлення нових склопакетів герметизують будівлю, перетворюючи її на «термос», що ускладнює природну вентиляцію. Звісно, цей вид вентиляції – найдешевший, проте має певні недоліки: залежить від температури зовнішнього повітря та атмосферного тиску, що призводить до надлишкового надходження повітря взимку та недостатнього – влітку. Це збільшує витрати на енергоресурси, отже, заощадити з нею не можливо.

Механічна припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла на сьогодні вважається найбільш ефективним та економним видом вентиляції, яка не залежить від зовнішнього середовища та одночасно забезпечує:

 • фільтрування припливного повітря;
 • стабільний регульований повітрообмін;
 • додаткове нагрівання припливного повітря до температури приміщення;
 • рекуперацію тепла, що дозволяє економити до 75% тепла у порівнянні з природною та механічною витяжною вентиляцією.

Децентралізовану механічну припливно-витяжну вентиляцію з рекуперацією тепла застосовують під час реконструкції будинків на будь-якій стадії ремонту та після нього. Цей вид вентиляції не потребує прокладки повітроводів та легко монтується. У житлових приміщеннях встановлюються такі прилади, оснащені регенераторами тепла, які дозволяють нагрівати припливне повітря завдяки теплу витяжного (рис. 1).

Зображення припливно-витяжна вентиляція децентралізована Рис. 1. Схема децентралізованої механічної припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла

Централізована механічна припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла потребує значних капітальних вкладень, але саме вона – найкраще рішення ефективної вентиляції з поміж інших. Для організації такої системи потрібно встановити припливно-витяжну установку з рекуперацією тепла, повітропроводи, пристрої розподілення, припливу та видалення повітря (рис. 2). Розміщення кожного елементу визначається розробленим проєктом. Монтаж проводиться на етапі чистового оздоблення.

Зображення вентиляція повітря у будинку Рис. 2. Схема централізованої механічної припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла

Для правильної роботи системи в цілому всі елементи вентиляційних систем мають бути ретельно підібрані. Якісну довготривалу експлуатацію всієї вентиляційної системи забезпечує не тільки припливно-витяжна установка. Повітропроводи – важлива складова цього процесу. Під час вибору каналів доцільно враховувати:

 • вартість;
 • необхідну висоту застельового простору;
 • матеріал повітропроводів;
 • шумопоглинальні характеристики;
 • особливості монтажу;
 • можливість пуску та налагодження системи без додаткових робіт;
 • сумісність з іншими елементами вентиляції;
 • особливості експлуатації та догляду.

Треба відзначити, що найбільш шумними є вентсистеми зі сталевими повітропроводами. Особливо це стосується саморобних каналів із оцинкованої сталі.

Напівжорсткі канали – гнучке рішення для складних завдань

Одними із сучасних видів повітропроводів для систем вентиляції є напівжорсткі канали FlexiVent виробництва компанії «ВЕНТС». Це модульна система розподілу повітря, яка базується на використанні компактних гофрованих повітропроводів круглого або овального перерізу діаметром 63, 75 та 90 мм із ударостійкого пластика. На відміну від класичних систем вентиляції, вона побудована за променевим принципом. Тобто, від центрального колектору до кожного пристрою розподілення повітря підводяться окремі труби. Саме із FlexiVent можна легко та швидко встановити енергоощадну систему вентиляції в будинку, квартирі, на етапі нового будівництва або капітального ремонту. Ці повітропроводи підходять для монтажу у підлозі, на стінах та стелі. Найбільш оптимальним є застосування системи FlexiVent у поєднанні з припливно-витяжними установками із рекуперацією тепла.

Переваги застосування FlexiVent:

Міцність:
повітропроводи виготовлені з високоякісного пластику методом коекструзії (з’єднання двох видів сировини). Профіль стійкий до температурних змін (від -20 до +60°C) та механічних пошкоджень. Матеріал та форма каналів дозволяють їм витримувати велике зовнішнє навантаження (наприклад, тиск бетонної стяжки підлоги);

Компактність:
діаметр труби менше, ніж у стандартних повітропроводів (крім цього, в асортименті є овальні канали) – вони потребують мінімальної висоти застельового простору. Це також дає можливість проходу через капітальні стіни та перекриття за допомогою свердління отворів алмазною коронкою без зменшення опорної здатності конструкцій;

Гнучкість:
гофрована форма повітропроводів надає їм високої гнучкості, що дає змогу виконувати повороти в будь-якому місці без додаткового обладнання (рис. 3);

Зображення гнучкі вентлиляційні канали повітропроводи Рис. 3. Радіусу згину каналу

Вибір:
залежно від потреб, можна обрати круглі канали різного діаметру (63, 75 та 90 мм), або повітроводи овальної форми для більшої продуктивності. Крім стандартних, виготовляються також антибактеріальні та антистатичні канали різної форми та діаметру;

Універсальність:
підходять для нестандартних стель зі складним дизайном, а також для підлоги з підігрівом; дають можливість прокласти труби в умовах обмеженого простору (перегородка з гіпсокартону, штроба у стіні тощо);

Мала шумність:
завдяки гладкій внутрішній поверхні та відсутності різких поворотів, повітря через канали проходить практично безшумно (на відміну від сталевих повітроводів);

Простота монтажу:
швидкий та простий монтаж завдяки гнучким каналам та універсальним з'єднувально-монтажним елементам, для якого не потрібні спеціальний інструмент та підготовка – повітроводи можна різати звичайним ножем;

Герметичність:
гумові ущільнювачі унеможливлюють протікання повітря у місцях з’єднання елементів;

• Сумісність:
сумісні із системою повітропроводів Пластивент;

• Естетичність:
естетичний дизайн інтер’єру: вентиляційні комунікації приховуються під підлогою, єдиний видимий елемент – підлогові вентиляційні решітки;

• Простий догляд:
гладка внутрішня поверхня каналів знижує опір повітря та спрощує їх очищення.

Види каналів FlexiVent:

 • Зображення види вентиляційних каналів Стандартні;
 • Антистатичні;
 • Антистатичні та антибактеріальні.

Зображення комплектація системи повітропроводів До компонентів системи FlexiVent входять також колектори для розподілу повітря від вентиляційної установки по каналах. Виготовляються вони із пластику або металу з алюмоцинковим покриттям для з’єднання із круглими повітропроводами діаметром 63, 75 та 90 мм та овальними 117х52 мм. Можлива велика кількість під’єднаних до колектору каналів – до 18-ти.

Приклади прокладання повітропроводів FlexiVent

Багато в чому такі рішення стали можливими завдяки унікальним особливостям системи (рис. 4).

 • Жорсткість труби дозволяє заливати її у монолітну стяжку підлоги. Завдяки цьому можна реалізувати систему з найефективнішим розподілом повітря: подавання знизу та видалення зверху.
 • Низький опір системи та малі втрати тиску, що зумовлені відсутністю різких поворотів та гладкою поверхнею внутрішнього шару повітропроводів.
 • Гнучкість каналів дозволяє проводити компактне обв’язування та пропускати суміжні комунікації поміж іншими трубами (наприклад, освітлення, каналізації тощо).
 • Система передбачає широкий асортимент пленум-боксів для монтажу елементів та легкість у розрахунках, монтаж та пусконалагоджувальні роботи системи вентиляції.

Зображення прокладка повітропроводів гнучких Рис. 4. Прокладка повітроводів FlexiVent

Приклади монтажних ситуацій

Пленум-бокси 2-го поверху будівлі для підключення магістральних повітропроводів.

 • Підйом на 2-й поверх; для економії місця застосована прямокутна труба 125 мм серії Пластивент та круглі відведення цієї ж серії.
 • Вузол виходу труб з теплогенераторного приміщення будівлі.
 • Прохід транзитних (5+1) труб через внутрішні огороджувальні конструкції (рис. 5).

Також дуже зручно застосовувати систему FlexiVent в дерев’яних та каркасних будинках.

Зображення приклади монтажу гнучких повітропроводів Рис. 5. Приклади монтажу елементів FlexiVent

Система напівжорстких каналів FlexiVent дає можливість забезпечити високий рівень продуктивності усієї системи вентиляції, а також створити максимальний рівень комфорту як для мешканців будинку чи квартири, так і для фахівців монтажних компаній, які займаються встановленням систем вентиляції.

«ВЕНТС»

Центральний офіс:
01030, м. Київ, вул. М. Коцюбинського, 1
Тел.: +38 (044) 406-36-27(багатоканальний)
Тел.: +38 (044) 406-07-50
E-mail: sale@vents.ua
www.vents.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 228

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram